Close

Strona 2 z 50 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 500
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez orelob Zobacz posta
    Co do dywagacji typu "jakbym miał to bym im pokazał, a nie biorą dotację i robią jak małpką" jednego z przedmówców to.. Pomijam milczeniem, bo już ostrzeżenie dostałem
    Chyba do mnie nie bijesz?
    Nikon FX

  2. #12

    Domyślnie

    Przecież nic o tym nie pisałeś w tym wątku

    A przy okazji może napiszesz coś w tej kwestii, widzę, że robisz chyba śluby "Tylko tu pojawia się pytanie, czy dasz radę na jednym body ze stałkami? Takie żonglowanie na początku może być nie teges. Ktoś tu praktykuje coś takiego?"

  3. #13

    Domyślnie

    "Głosuję" na zestaw I, jednak Tokinę 16-28/2.8 zamieniłbym na Nikkora 28/1.8G.
    Do tego sprzedałbym wszystko co masz oprócz SB-900 (ewentualnie zostawiając Tamrona) i za tę kasę kupił D7100 i SB-700.
    N D800, D750, 10.5/2.8G, 16-35/4.0VR, 20/1.8G, 24/1.4G, 35,50,85/1.8G, 60/2.8D, 70-200/2.8GVRII | S 35/1.4

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez orelob Zobacz posta
    Przecież nic o tym nie pisałeś w tym wątku

    A przy okazji może napiszesz coś w tej kwestii, widzę, że robisz chyba śluby "Tylko tu pojawia się pytanie, czy dasz radę na jednym body ze stałkami? Takie żonglowanie na początku może być nie teges. Ktoś tu praktykuje coś takiego?"
    pisałem że żałuję że nie brałem dofinansowania.

    Co do żonglowania - ja bym na jego miejscu wykorzystał D90 przez pierwsze kilka zleceń na których zarobi na drugą puchę FX
    Nikon FX

  5. #15

    Domyślnie

    No można i tak, ale konkretnie chodziło mi o to, czy znasz / znacie przypadki, że fotograf (przynajmniej w miarę dobry) robi stałkami na jednym body (drugie w torbie jako backup - żeby nie było). Ja widziałem jednego - Sal Cincotta, ale za nim biega asystent i mu podaje obiektywy

  6. #16

    Domyślnie

    Ja robię wymiennie 35 i 85 na jednym D700, z pożyczanym D300 w zapasie. Ślub to nie wyścigi, można to spokojnie ogarnąć dwoma lekkimi stałkami na jednym korpusie, to jest kwestia wprawy i przewidywania. Może jak już sobie kupię jakiś szerszy kąt, to pomyślę nad pracą na dwóch korpusach jednocześnie, ale nie mam na razie kasy na drugie D700.

    Ja w Twoim przypadku zrezygnowałbym z photoshopa, a kupił lightrooma 5, a różnicę włożył w lepszy komputer. Przy masowej obórbce setek zdjęć, które będziesz oddawał klientom lightroom jest genialnym rozwiązaniem przyspieszającym pracę. Potem 150 dolców inwestujesz w Nik Collection (Color Efex, Silver Efex itp) z którego korzystasz przy finalnym dopieszczaniu i voilia.

  7. #17

    Domyślnie

    1. Właśnie z faktu, iż boję się żonglowania stałkami zacząłem myśleć o opcji z N24-70.
    - tu w sumie mam pytanie do ślubniaków - czy używając stałek zdarza Wam się użyć właśnie np takiego 24-70, czy raczej jak stałki to stałki?
    2. Jakoś nie widzę też używania równolegle D90 i D610 (myślę, że przy obrabianiu materiału nie było by fajnie).
    3. Czemu odradzacie Tokinę? Z tego co o niej wyczytałem to raczej bardzo fajne szkło i zapełniło by mi cały szeroki zakres.
    4. Czy naprawdę mógłbym sobie na start odpuścić Sigmę 35 na rzecz posiadanego N35 1.8? (naprawdę da radę z nim pracować bezproblemowo przy ślubach?)
    5. Jako drugą lampę na start myślałem nawet o YN560 III (przyda się do parasolek a i w ostateczności jako zapas (na START powtarzam) wystarczy MZ)

    @MaciekW a czy nie brakuje Ci właśnie czegoś szerszego niż 35? Naprawdę tylko tymi dwoma szkłami jesteś w stanie cały ślub "obskoczyć"? Co do CS6 - powiem tak: normalnie bym nie kupił ale skoro mógłbym za dotację, to patrząc na to co robią z CC wolę mieć na przyszłość pudełkową wersję za którą nie muszę bulić co miesiąc a LR zawsze mogę dokupić (to już mniejszy wydatek), w dodatku czasem przyda się coś z retuszować lub raz na jakiś czas coś pokombinować z fotką (nie koniecznie ślubną)
    Ostatnio edytowane przez Sz@kal ; 21-01-2014 o 16:51
    12 14 28 35 85

  8. #18

    Domyślnie

    Co do punktu 4 - jak popodglądzasz exify ślubniaków to zobaczysz, że często używają tego szkła na FX i to z doskonałymi nieraz wynikami. Są i jego przeciwnicy. Moim zdaniem jedyny jego minus to winieta, więc używasz w zasadzie do f5.6 maksymalnie, ale jak pisałem - robisz batch conversion RAWów - usuwasz winietę i dystorsję za jednym zamachem we wszystkich fotach i z głowy. A kasa na pozycjonowanie strony


    MaciekW, mam takie głupie pytanie, drugi obiektyw to w kieszeni trzymasz??

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sz@kal Zobacz posta
    @MaciekW a czy nie brakuje Ci właśnie czegoś szerszego niż 35? Naprawdę tylko tymi dwoma szkłami jesteś w stanie cały ślub "obskoczyć"? Co do CS6 - powiem tak: normalnie bym nie kupił ale skoro mógłbym za dotację, to patrząc na to co robią z CC wolę mieć na przyszłość pudełkową wersję za którą nie muszę bulić co miesiąc a LR zawsze mogę dokupić (to już mniejszy wydatek), w dodatku czasem przyda się coś z retuszować lub raz na jakiś czas coś pokombinować z fotką (nie koniecznie ślubną)
    Brakuje. Swoje pierwsze śluby robiłem D300 z Tokiną 11-16mm, 35mm 1.8 i 50mm 1.8 i teraz po przesiadce na FX tej Tokiny mi bardzo brakuje. Zastanawiam się nad różnymi opcjami np. nad Tokiną 16-28, ale chyba jest ona dla mnie po prostu trochę za ciężka. Na ten sezon bardziej skłaniam się raczej ku Sigmie 20mm 1.8.

    Co do PS to racja, zupełnie o tym zapomniałem, a sam brałem pod uwagę dokładnie ten sam argument z zamieszaniem wywołanym CC w sierpniu zeszłego roku, gdy kupiłem pakiet Design Standard CS6 (zajmuję się zawodowo także grafiką komputerową). Wypadło mi to teraz kompletnie z głowy.

    @ Orelob - na pasie ThinkTankPhoto, w małej sakwie. Wymiana to sekundy. Wcześniej miałem taką "biodrową" torbę TTP Speed Demon i też dawała radę, ale słabo współpracowała z obowiązkowym na takie zlecenia "oficjalnym" strojem.

    Edit: PS. A dotacji autorowi zazdroszczę Sam się starałem 18 tys. w zeszłym roku, ale w moim PUPie było 120 chętnych na 13 dotacji i się nie udało. Życie
    Ostatnio edytowane przez MaciekW ; 21-01-2014 o 17:26

  10. #20

    Domyślnie

    @UP na razie nie ma czego zazdrościć Dopiero składam wniosek zobaczymy co z tego wyjdzie
    12 14 28 35 85

Strona 2 z 50 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •