Close

Strona 1 z 217 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 2164
  1. #1

    Lightbulb Leica M ... cyfrowa.

    Cześć,

    Od kiedy wyszła Leica M9-P, a zwłaszcza nowa Leica M (240) ceny używanych M9 zaczęły znacząco spadać.
    Widziałem już na serwisach aukcyjnych aparaty w cenie ok 9-10 tysięcy. Nadal nie jest tanio, ale są za połowę ceny nowej. Za D800 dałem sporo więcej, kupując go po premierze, więc cena jakoś specjalnie nie szokuje.

    Zaczynam zastanawiać nad zestawem M9 plus Summicron M 35mm. Może nie w miejsce D800, ale na początek na dokładkę do moich gratów Nikona. D800 zostałby pewnie do zdjęć kiedy lustrzanka ma sens, np. na mecze mojego dziecka.
    Dużo jeżdżę po Europie, nie chce mi się zabierać D800 kiedy jadę służbowo, zajmuje za dużo miejsca. Okazuje się, że zbyt duży aparat zostaje w domu. M9 kusi...

    Myślałem też o Fuji x100s, tyle że jest to APS-C a nie FF. Wg niektórych to nowa Leica, od kiedy aparaty z czerwoną kropką zrobiły się nieprzyzwoicie drogie. Z drugiej strony od lat wkłada nam się do głowy, że optyka Leica nie ma równych. Ile w tym prawdy? Nie wiem.

    Co sądzicie o M9 jako aparacie do zabrania w bagażu podręcznym przy okazji wyjazdów o charakterze zdecydowanie nie fotograficznym? A może w przyszłości zamiast DSLR? Nie żyję z fotografii, a coraz mniej mam ochoty na noszenie ciężkiego sprzętu. A chyba chciałbym zostać przy pełnej klatce. No i zazwyczaj mi sie nie spieszy...

    Ktoś tutaj używa m9 regularnie? Możecie napisać, co myślicie o takim pomyśle?

  2. #2

    Domyślnie

    przy takich założeniach ciężko będzie znaleźć coś lepszego od m9, idź do sklepu pomacać jak Ci w dłoni leży bo nie każdemu pasuje ale jeśli cena nie jest problemem, to nie ma się nad czym zastanawiać raczej.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Białystok
    Posty
    226

    Domyślnie

    Swego czasu krążyły plotki o następcy x100, który miał być niby FF, ale ostatnio przedstawiciele fuji oświadczyli, że pełnej klatki na razie nie przewidują. Ja mam nadzieję, że może jednak... Niech sobie zostawia cropa w aparatach z wymienna optyka, skoro tyle obiektywów już wypuścili.

  4. #4

    Domyślnie

    Widzę, że jest też Sony RX1 z obiektywem Zeissa i matrycą pełnoklatkową, ale on znów nie ma wizjera, nie wiem, czy chciałbym robić zdjęcia aparatem bez wizjera. Telefonem nie lubię, muszę do czegoś oko przyłożyć
    Sony nowy kosztuje podobne pieniądze do M9 używanego body.


    Chyba musze jeszcze poszperać.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adamouse Zobacz posta
    Od kiedy wyszła Leica M9-P, a zwłaszcza nowa Leica M (240) ceny używanych M9 zaczęły znacząco spadać.
    Widziałem już na serwisach aukcyjnych aparaty w cenie ok 9-10 tysięcy. Nadal nie jest tanio, ale są za połowę ceny nowej.
    Cześć,

    to jest nawet mocno poniżej połowy ceny nowego, który kosztował w 2009 r. coś kole 25 tys. Rówież mocno poniżej ceny, którą zapłaciłem przed rokiem... Ale cóż, taki już los elektroniki. Swoje M9 kupiłem właśnie pod kątem podróży. Do tego "naleśnik", Summicron 35 wersja IV, który jest jeszcze o połowę mniejszy od aktualnej wersji ASPH (i o połowę tańszy).


    i malusieńkie tele 90. Całość mieści mi się w torbie (raczej torebce) troszkę większej niż d800 To jest mój zestaw podróżny, który sprawdził się przez ten rok doskonale. Zdaję sobie sprawę, że to nie jest aparat do wszystkiego, ale do tych zastosowań jest świetny i nie żałuję zakupu. Sprzęt jest lekki, poręczny, niespecjalnie rzuca się w oczy (po zakrejeniu kropki ) i daje obrazek, który bardzo mi pasuje. Podoba mi się też taka redukcja do minimum

    Przyczaj się na używane szkło/szkła, to przynajmniej na optyce nie stracisz w razie odsprzedaży. Ceny używanych szkieł w Polsce bywają bardzo atrakcyjne, bo jak ktoś ma ciśnienie, musi puścić tanio, bo rynek potencjalnych nabywców znikomy. Do tego używane M9 z małym przebiegiem (jest tego trochę teraz) i możesz cieszyć się fajnym sprzętem. To jest pjur fototrafy, a nie jakieś tam Df z tylną ścianką od d600

  6. #6

    Domyślnie

    Ja jestem teraz w trakcie zmiany Nikona na Leicę ale robię to w pełni świadomie. Na pewno Leica nie jest taka miniaturowa jak się wydaje - wbrew pozorom to całkiem niezły kawał puszki. Jest spoooro mniejsza niż D3 i mniejsza niż np D700 ale czy to jest aparat do noszenia w torbie na co dzień? Wątpię - chyba że się mało co w tej torbie nosi. Do tego optyka Leici jest nieprzyzwoicie droga - więc nawet jeżeli jest najlepsza na świecie to co z tego. Jeżeli nie planujesz wydać 27 000 zł na 21/1.4 czy najnowsze 50/2 ASPH to w sumie takie średnie znaczenie czy jest najlepsza czy nie. Ja wyprzedaję CAŁEGO Nikona - ale jak Ty chcesz go sobie zostawić (co w pewnym sensie jednak rozumiem) to:

    - powyższe Sony nie jest złe... z FF + 35/2 to można praktycznie zrobić przysłowiowe "wszystko i wszędzie" (no poza samolotami i ptakami ) ale to pewnie wiesz - ja wręcz kocham duet FF+35/2.

    -a wg mnie NAJLEPSZYM aparatem dla Ciebie byłby nowy Fuji X-E2 Sam nad nim myślę i jeszcze go nie odrzuciłem z możliwości zakupowych - czy to jako uzupełnienie dla L czy być może nawet zamiast hehe. Wiem że to APS-C a nie FF ale czy to takie mega ważne? Do zdjęć na co dzień chyba nie - ja to sobie tłumaczę tym że swoje chyba najbardziej znane zdjęcie zrobiłem właśnie puszką z APS-C. X-E2 jest małe i lekkie a do tego tanie. Ew. jeżeli wystarcza Ci obiektyw jak w X100s to też może być fajne. Te APS-C dają BARDZO dobrą jakość - sam jestem naprawdę zaskoczony jak widzę co robiły APS-C jeszcze kilka lat temu a teraz

    Wg mnie Leici i kilku szkieł i tak nie będziesz nosił ciągle przy sobie - z doświadczenia wiem że najwięcej zdjęć takich na co dzień robię Fuji X10 bo jest po prostu malutki i bardzo lekki.

    Ja bym wybrał albo coś z zoomem (np X-E2 + zoomik/ X10) albo coś ze stałką (X100s/ RX1) bo trzymanie równolegle dwóch systemów to głównie wydatki a jak biegasz do pracy z teczką z papierami, pieczątkami, i tysiącem innych dokumentów to tej L nawet nie będzie gdzie wsadzić z tymi szkłami i tak jakby mała nie była
    Cytat Zamieszczone przez Cooder Zobacz posta
    To jest pjur fototrafy
    To się akurat zgadza bo sama M9 daje bardzo fajny obrazek ale szybkość działania jest taka sobie natomiast wyświetlacz woła o pomstę do nieba i faktycznie M9 to taki "cyfrowy analog" tzn na wyświetlaczu i tak nic nie widać więc żeby ocenić rzetelnie to trzeba zrzucić na dysk Szczerze mówiąc lepszy lcd mam w leciwym kompakciku HP z 2003r
    Ostatnio edytowane przez Mariusz888 ; 15-01-2014 o 20:48
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adamouse Zobacz posta
    Widzę, że jest też Sony RX1 z obiektywem Zeissa i matrycą pełnoklatkową, ale on znów nie ma wizjera, nie wiem, czy chciałbym robić zdjęcia aparatem bez wizjera.
    Wizjer to jedno, a fakt, że to "kompakt" to drugie. Jak Ci się taki maluch spodoba, to przyjdzie może ochota na inną ogniskową, a wtedy z tym soniakiem nic z tego. Jest jeszcze pełnoklatkowe A7/A7R z wymienną optyką, tyle że... nie ma tej optyki za dużo :-/ A do tego te szkła są stosunkowo duże i zestaw trudno nazwać poręcznym...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cooder Zobacz posta
    Wizjer to jedno, a fakt, że to "kompakt" to drugie. Jak Ci się taki maluch spodoba, to przyjdzie może ochota na inną ogniskową, a wtedy z tym soniakiem nic z tego. Jest jeszcze pełnoklatkowe A7/A7R z wymienną optyką, tyle że... nie ma tej optyki za dużo :-/ A do tego te szkła są stosunkowo duże i zestaw trudno nazwać poręcznym...
    No optyka do A7 nie wygląda zachęcająco rozmiarem - sam się najpierw ostro napaliłem na to a później jak zobaczyłem rozmiary szkieł to mi przeszło Ale wiesz FF+35 to naprawdę uniwersalny sprzęt - w listopadzie pojechałem do Florencji z D700 + Z35/2 + Z85/1.4 i z 99% zdjęć zrobiłem 35/2... a nie przywiozłem gorszych zdjęć niż jak byłem w sierpniu z D700+14-24 oraz D3+70-200 i jeszcze trzecim zapasowym szkłem. Dlatego śmiem twierdzić że do noszenia na co dzień ten kompakt będzie bardzo dobry pod względem uniwersalności Aczkolwiek chyba jednak obstawałbym przy X-E2
    Ostatnio edytowane przez Mariusz888 ; 15-01-2014 o 20:57
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  9. #9

    Domyślnie

    No to jest nas już kilku, którzy sprzedają FX i zmieniają sprzęt na mniejszy i lżejszy. A co powiecie o nowym Olympusie EM1? Odrzucacie apriori ze względu na matrycę? A może są inne powody? Ja L odrzuciłem ze względu na brak af. Wzrok już nie ten i nie ma co ukrywać wygoda większa. No i cena. Dla mnie ten sprzęt jest po prostu zbyt drogi. Mocno spoglądam w stronę EX2... Póki co w torbie pozostał D700+35/2,0

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    Na pewno Leica nie jest taka miniaturowa jak się wydaje - wbrew pozorom to całkiem niezły kawał puszki. Jest spoooro mniejsza niż D3 i mniejsza niż np D700 ale czy to jest aparat do noszenia w torbie na co dzień?
    Nadaje Przetestowane przez ostatni rok w górach, nad morzem, w lesie, w mieście i na pustyni. Aparat wisi sobie przewieszony przez pierś, a na ukos torebka z drugim obiektywem, zapasową baterią, kartą itp. Wcześniej nosłem d700 + 16-35 + 70-200 2.8, więc jednak będę się upierał, że to mały system


    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    Do tego optyka Leici jest nieprzyzwoicie droga - więc nawet jeżeli jest najlepsza na świecie to co z tego.
    Pytanie, czy to musi być topowe szkło z cennika (bo te przywołałeś jako przykład). Używany summicron 35 (stan fabryczny) był niedawno w Warszawie do wzięcia za 7500. Ja swojego (poprzednia wersja) kupiłem za 3900. Tele 90 kosztowało 2000 tys. Jak ktoś potrzebuje 50 mm, to summicrony widziałem za 3500. Nie musi to być zaraz najnowsze asferyczne apo-srapo za 27 klocków...

    A utyskiwania na wyświetlacz to nie rozumiem. Zgadza się, jest do d...y, ale do ustawień w menu i oceny naświetlenia czy ostrości zdjęcia wystarczy. Nie służy przecież do prezentacji zdjęć
    Ostatnio edytowane przez Rycerz ; 15-04-2016 o 22:52

Strona 1 z 217 1231151101 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. ramka cyfrowa
    By Tristan in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 11:33
  2. Zimno a cyfrowa lustrzanka
    By pic1985 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 19-09-2008, 12:05
  3. Technika cyfrowa
    By Max in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-07-2005, 16:54
  4. Obróbka cyfrowa
    By gmoszkow in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-12-2004, 02:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •