Close

Strona 163 z 217 PierwszyPierwszy ... 63113153161162163164165173213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 621 do 1 630 z 2164
  1. #1621

    Domyślnie

    Ale przymierzales, czy Ci sie tak tylko wydaje?

    28mm, 35mm

  2. #1622

    Domyślnie

    Obawiam się, że z kolegi to niezły żartowniś
    zestaw N: d700 +17 + 70-200 // zestaw S: A7 + 40 + 24-240

  3. #1623

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karczek.foto Zobacz posta
    Obawiam się, że z kolegi to niezły żartowniś
    No i skonczyla sie rozmowa na temat?

  4. #1624

    Domyślnie

    Ja zapytałem tak dla zabawy, bo sam czasami noszę A7 + 35/2.8 w kieszeni. Można też podpiąć szkła Lejki lub dowolne inne manuale jak ktoś lubi. Ogólnie to chodziło mnie jednak o RX1 (było to przed wprowadzeniem przez kolegę dodatkowych obostrzeń), ale nie wspominam o tym dla systemowej wojenki, bo rozumiem, że aparaty firmy Leica różnią się od innych dostępnych na rynku. Po prostu stwierdzam fakt.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 17-05-2018 o 11:53

  5. #1625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Ja zapytałem tak dla zabawy, bo sam czasami noszę A7 + 35/2.8 w kieszeni. Można też podpiąć szkła Lejki lub dowolne inne manuale jak ktoś lubi. Ogólnie to chodziło mnie jednak o RX1, ale nie wspominam o tym dla systemowej wojenki, bo rozumiem, że aparaty firmy Leica różnią się od innych dostępnych na rynku. Po prostu stwierdzam fakt.
    Rozmiar aparatu to dla mnie jedna z wazniejszych rzeczy przy wyborze sprzetu. Niestety coraz mniej pomijalna przez producentow. O ile w przypadku puszki jest jeszcze OK, to obiektywy - nie wiem czemu - wciaz rosna. Chociazby takie Fuji - pal szesc, ze body mimo, ze polowka - jest wielkosci Mki, to obiektywy chyba wieksze. Abstrahujac od wolnego nastawiania ostrosci, Lejkowe, szerokie szkla na A7 maja problemy z bokami klatki. No i ten upardliwy garb z analogowych, lustrzankowych czasow, przez ktory ciezko wcisnac aparat w cos malego. Szkoda, ze Sony nie zdecydowalo sie zrobic pelnej klatki w korpusie A6xxx. RX1 jak dla mnie ma swietne wymiary. Gdyby mozna bylo wymieniac w nim obiektywy (male), mial jeszcze pokretlo czasow zamiast glupiego wybierania trybow - bylby aparatem idealnym. Systemowe wojenki sa mi obce. To aparat jest dla mnie a nie ja dla aparatu. Moge zmieniac system co szesc miesiecy. Jesli wiec bedzie cos mniejszego z mniejszymi szklami i nie bedzie przeszkadzalo przy fotografowaniu, zaraz ide na zakupy.

  6. #1626

    Domyślnie

    Tak niesmiało dopowiem w kwestii rozmiarów, że coś małego z 35 2.0 do 2,8 warto mieć zawsze przy sobie.
    Leica Q jest fajna, ale chyba nie aż taka mała, jasne szkło jest dospawane.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  7. #1627

    Domyślnie

    Keek, o obiektywach wielkich i ciężkich ogórasach już pisano ad anuseam. Wynika to z tryndu, żeby obiektyw był maksymalnie jasny (1,4 jest ciemnawy), maksymalnie ostry już od pełnego otworu, żeby ostrość była równomiernie rozłożona w kadrze (rogi tylko minimalnie gorsze od centrum), żeby nie było winietowania ani dystorsji, ma być wystarczająco ostry dla matrycy 50 MP, i jeszcze ma mieć błyskawicznie działający AF. Testy wykazują, że takie obiektywy udało się zbudować! Liczne nowe obiektywy spełniają wszystkie te wymagania. Ale kosztują po 7 tys. zł, obiektyw 1,4/50 ma filtr 77 albo 82 mm, 20 cm długości i waży kilogram albo lepiej... *

    * ewentualna przesada ma cel ilustracyjny
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  8. #1628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Keek, o obiektywach wielkich i ciężkich ogórasach już pisano ad anuseam. Wynika to z tryndu, żeby obiektyw był maksymalnie jasny (1,4 jest ciemnawy), maksymalnie ostry już od pełnego otworu, żeby ostrość była równomiernie rozłożona w kadrze (rogi tylko minimalnie gorsze od centrum), żeby nie było winietowania ani dystorsji, ma być wystarczająco ostry dla matrycy 50 MP, i jeszcze ma mieć błyskawicznie działający AF. Testy wykazują, że takie obiektywy udało się zbudować! Liczne nowe obiektywy spełniają wszystkie te wymagania. Ale kosztują po 7 tys. zł, obiektyw 1,4/50 ma filtr 77 albo 82 mm, 20 cm długości i waży kilogram albo lepiej... *

    * ewentualna przesada ma cel ilustracyjny
    Ba! Ale wlasnie to wlasnie niestety lajkowe sa najlepsze z jakimi mialem dotychczas do czynienia*,
    a sa zarazem najmniejsze, najjasniejsze i najsolidniejsze w wykonaniu. Wykluczajac AF rzecz jasna.

    *) No moze jeszcze Zeissy od V, albo Rolleiflexow TLR.

  9. #1629

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Keek Zobacz posta
    No i skonczyla sie rozmowa na temat?
    nie, skończył się czas tylko.....
    A7 z V 40/1.4 jest zbliżony poręcznością. O spleśniałych Konicach AR (28,40) wraz z adapterem nie wspominam nawet.

    Nie ma się co czepiać milimetrów - to ta sama grupa gabarytowa; każdy coś dla siebie spokojnie wybierze. Alternatywa, w każdym razie, istnieje.
    zestaw N: d700 +17 + 70-200 // zestaw S: A7 + 40 + 24-240

  10. #1630

    Domyślnie

    czemu próbuje wciskać znów sony a7, tak są dobre adaptery pod bagnet M (chyba dwa), tylko jaki jest sens w podpinaniu summicrona ASPH, aby dostać rogi jak z N50/1.8D? Czy może wtedy kiedy za cholerę nie wyostrzysz przy pomocy focus peaking? Jak pisał czupacabra muszę przetestować visoflex z M10.

    sony a7 pewnie bym wszedł jakby mieli małe słoiki f/2 od 24 po 85/100mm, genialną sigmę 100-400 może wtedy bym zamienił na przeszło 3 raz droższe FE100-400, ale nie wiem czy tyle razy lepsze .

    Wątek jest o Leice, a seria M jest najmniejsza z puszek z wymienną optyką i sensorem 35mm
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

Strona 163 z 217 PierwszyPierwszy ... 63113153161162163164165173213 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. ramka cyfrowa
    By Tristan in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 11:33
  2. Zimno a cyfrowa lustrzanka
    By pic1985 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 19-09-2008, 12:05
  3. Technika cyfrowa
    By Max in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-07-2005, 16:54
  4. Obróbka cyfrowa
    By gmoszkow in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-12-2004, 02:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •