Close

Strona 66 z 217 PierwszyPierwszy ... 1656646566676876116166 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 651 do 660 z 2164
  1. #651

    Domyślnie

    Zgaduje, że chodzi o medium format
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  2. #652

    Domyślnie

    Po prostu. Czasami korzystam z M9, a czasami z M (240).
    Wbrew obiegowym opiniom o kiepskim AWB w M9 akurat wolę go (dla światła naturalnego) niż uzyskiwany z M. Oczywiście ustawienie takich samych parametrów w LR załatwia sprawę (czyt. obniżenie o paręset K temp), ale i tak wolę
    N i L

  3. #653

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    PS Marudziłeś, że nie masz V8 tylko R6... To teraz zobacz, ile zaoszczędziłeś na remoncie.
    Wybaczcie mały OT ale jak już zaczęliście o tych silnikach to mojemu koledze padł silnik w Toyocie - właśnie V8.
    Koszt wymiany silnik+robocizna = 165.000 (słownie: sto sześćdziesiąt pięć tysięcy).
    Myślałem że sobie jaja robi dopóki nie pokazał wyceny z serwisu... SZOK!!!
    Zaszokowała mnie ta cena - zwłaszcza przeliczając sobie na sprzęt foto...
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  4. #654

    Domyślnie

    Nie dziwi mnie to. Jakiś czas temu Auto Świat policzył, ile kosztowałby osobowy Peugeot, gdyby złożyć go z części kupowanych oddzielnie. Samochód w całości kosztował jakieś 50 tys., a w częściach - ok. 450 tys., co oznacza, że dowolna część zamienna - do "zwykłego" europejskiego samochodu - kupowana w sklepie, kosztuje ok. 10x tyle, ile taka sama część, zamontowana w samochodzie. Ponieważ gotowe samochody nie są sprzedawane poniżej kosztów produkcji, można założyć, że za każdą kupowaną część przepłaca się mniej więcej dziesięciokrotnie. I to dotyczyło "normalnych" samochodów europejskich. Pobieżnie liczony koszt dla podobnego samochodu japońskiego lub koreańskiego wynosił ok. 2 mln złotych, co oznacza "przebicie" 40-krotne.

  5. #655

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioterkow Zobacz posta
    Zaszokowała mnie ta cena - zwłaszcza przeliczając sobie na sprzęt foto...
    Wystarczy sobie wejsc na forum o tematyce audio, ceny sprzetu foto wydaja sie pozniej smiesznie male w porownaniu do sprzetu grajacego klasy hi-end.
    Canon

  6. #656
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Hasel z kompletem szkieł też nie będzie tani. Jeśli do tego dodasz topowe wyposażenie większego studia foto to spokojnie wydasz kilkaset tys zł.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #657

    Domyślnie

    Pelna zgoda Jacku, jednakze jesli ktos kupuje zestaw Hassel+szkla+wyposazenie studia to w 99,9% przypadkow ma to cel zarobkowy, a gdy ktos kupuje zestaw hi-end to w 99,9% przypadkow jest to "tylko" dla przyjemnosci sluchania muzyki
    Canon

  8. #658
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    racja
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #659

    Domyślnie

    Też bardzo się cieszę, że nie muszę swoją Leiką zarabiać pieniędzy, nie muszę więc też racjonalnie tłumaczyć sobie poczynionych wydatków

  10. #660

    Domyślnie

    Dokladnie, mnie niezmiennie dziwi zwrot "zainwestowac w obiektyw/aparat" w ustach osob nie zarabiajacych na fotografii (chyba, ze kupuje sie limitowane wersje zestawow Leiki) ;]
    Canon

Strona 66 z 217 PierwszyPierwszy ... 1656646566676876116166 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. ramka cyfrowa
    By Tristan in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 11:33
  2. Zimno a cyfrowa lustrzanka
    By pic1985 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 19-09-2008, 12:05
  3. Technika cyfrowa
    By Max in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-07-2005, 16:54
  4. Obróbka cyfrowa
    By gmoszkow in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-12-2004, 02:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •