Close

Strona 3 z 217 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 2164
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cooder Zobacz posta
    ?? Przecież 90 i 75, zarówno jako summicron, jak i summarit, nie różnią się specjalnie ceną? Więc jeśli wybierzesz 75, to raczej nie ze względów finansowych... 75 mm w zestawie 21-35-75 nie jest bez sensu - to taka szersza odmiana "klasycznego" 35-50-90. Ale nadal nie wiem, czy przyzwyczaiłbym się do tych ramek... Chociaż są ponoć ludzie, którzy robią tym zdjęcia
    Tak- właśnie wole taką "szerszą odmianę" zestawu generalnie. O 75 to miałem na myśli Voiogtlandera 75/1.8 a podejrzewam że w tej cenie to Leicowego szkła nie dostanę
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doktor Zobacz posta
    Hmm, musiałeś kupić ze starej serii. Po 2007 roku obiektywy są fabrycznie justowane na f1.5 (wcześniej były na f2).
    Hmm, raczej nie. Obiektyw był kupowany w tym roku jako nówka ze sklepu, który dużo sprzętu przewala, więc raczej nie był to jakiś "półkownik" sprzed 2007. Konkretnie tym zdjęciu raczej trudno jest ocenić, czy trafiłeś z ostrością...

    Różne rzeczy piszą po internetach o tym Sonarze, że wcześniej był justowany na taką przysłonę, teraz na siaką... Albo, że nadal justują na 2.8, a na 1.5 na życzenie... Anyway, justowanie na 1.5 też nie jest idealne, bo wtedy focus rozjeżdża się od 2.8 wzwyż do momontu, gdy głębia ostrości nie zacznie maskować focus shiftu. Ale nie chcę dyskredytować tego obiektywu. To klasyczna konstrukcja dająca ciekawą "plastykę", do tego zancznie tańsza od Leiki, ale trzeba mieć na uwadze ten focus shift, żeby nie było rozczarowania.

  3. #23

    Domyślnie

    Osobiście wolę przewidywalne f2 niż nieprzewidywalne F1.5 czy nawet jaśniej ale też mnie ciekawi jak to z tym szkłem jest...
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  4. #24

    Domyślnie

    75 raczej nie, poza bardzo rzadko spotykanymi szkłami innych firm (na m39) jest Leitz i Voightlander. Jak szukasz po taniości, to najtaniej będzie Voitek na M39 + pierścień. Summicron 90 (nie APO) około 2 tysięcy można nabyć. Informacja o fabrytcznych ustawieniach jest z meila od Zeissa do gościa współpracującego z Luminous Landscape. Im bardziej przymykasz szkło tym mniejszym problemem jest focus shift. Z jednej strony im większa przesłona tym mniejszy shift, z drugiej i tak większa DOF.

    Edyta mówi, że musiałeś źle trafić z egzemplarzem. 2,5 roku nie nie doskwierał mi ten problem
    Ostatnio edytowane przez doktor ; 15-01-2014 o 22:53
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  5. #25

    Domyślnie

    Ooooo bo ja towidziałem na allegro L 90/2 za raczej tak około 5k i to na pewno nie były ASPH nie musi być po taniości tylko na raz ciężko się obkupić we wszystkie szkła chętnie bym się coś dowiedział o tym gdzie takie szkło wyhaczyć bo mnie nie przeszkadzają duże rozbieżności ogniskowych a 90 kusi
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    O 75 to miałem na myśli Voiogtlandera 75/1.8 a podejrzewam że w tej cenie to Leicowego szkła nie dostanę
    Leica swoją renomę zawdzięcza bardziej optyce, niż aparatom. A jeśli aparatom, to raczej M3 niż M9 Jeśli zakup M9 wypompuje nabywcę na tyle, że będzie mógł sobie pozwolić tylko na Voigtlandera, to - według mojej opini- nabywca wybrał zły system...

  7. #27

    Domyślnie

    Voiogtlandera rozpatruję jako opcję przejsciową w przypadku jeżeli wybiorę M(240) przy M9 to będzie mnie stać nawet na L 90/2 ASPH
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  8. #28

    Domyślnie

    No to szkoda, że tak trafiłem ze swoim Sonnarem... Ale na Summiluxa też się nie uskarżam - tylko bardziej bolało przy kasie...

    Cytat Zamieszczone przez doktor Zobacz posta
    Summicron 90 (nie APO) około 2 tysięcy można nabyć.
    Wersji 90 summicrona było kilka. Te za 2 tys. to najstarsze konstrukcje. W porównaniu z tym z allegro czy leicastore (ceny czyba koło 5500) niezbyt kontrastowy i na pełnym otworze raczej mało używalny. Kiedyś miałem okazję porównać oba i różnica w cenie wydała mi się uzasadniona.

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    Voiogtlandera rozpatruję jako opcję przejsciową w przypadku jeżeli wybiorę M(240) przy M9 to będzie mnie stać nawet na L 90/2 ASPH
    Aaa, no jak tak, to przepraszam Osobiście wybrałbym opcję nr 2. Lepszych rezultatów spodziewałbym się po zestawie M9 + fajne szkła, niż M(240) + półśrodki. No i za parę lat nie będzie płaczu, że body, mimo, że wciąż robi zdjęcia, straciło 15 tysi. na wartości
    Ostatnio edytowane przez FHR ; 16-01-2014 o 01:21 Powód: łączenie postów

  9. #29

    Domyślnie

    Przeprasza, przesadziłem pisząc 2000. 800ojro, Summicron wersja E55 Made in Canada. Elmarit Mi Tele Elmarit M f2.8 są mniejsze i nieco tańsze. Co do jakości, może i ASPH jest lepszy. Nawet powinien być, ale uznałem że różnica obrazowania nie była warta różnicy w cenie.
    Dla mnie 75mm (a miałem tegoż Voightlandera w wersji Color Heliar f 2.5) to było zbyt blisko 50mm. Zbyt kompromisowe wyjście. Moim podstawowym szkłem jest Sonnar.
    A gwoli wyjaśnienia zestaw 35 - 50 - 50 -90 jest na dwa korpusy (do tego Zeiss Ikon ZM)
    Ostatnio edytowane przez doktor ; 15-01-2014 o 23:23
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  10. #30

    Domyślnie

    Hehe no coś w tym jest nie no tak serio to ja wiem że dobre szkiełko robią swoje ale z tego co widziałem to zeissy pod leice są więćej niż ok a ten V75 też całkiem przyzwoity. Decyzję podejmę pewnie jak już będę miał komplet środków po wyprzedaży Nikona na najnowsze 90/2 to się pewnie nie rzucę ale jakby te wersje za te 5k były fajne to jest to do rozważenia w przypadku obojętne której puszki

    Autor wątku to nas chyba zje bo mimo że o Leice to w sumie sprowadziliśmy mu wątek na jeden konkretny tor Więc ja proponuję Fuji X-E2 + 18-55 + 55-200 będzie małe i taniej niż sama używana puszka M9. Ostatnio przeglądałem sporo sampli z takich zestawów (i x-E1 również ) i naprawdę dobre to jest a taki zestaw to 8k praktycznie. Możliwości obróbki naprawdę spore przy małych gabarytach i wadze
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

Strona 3 z 217 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. ramka cyfrowa
    By Tristan in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 11:33
  2. Zimno a cyfrowa lustrzanka
    By pic1985 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 19-09-2008, 12:05
  3. Technika cyfrowa
    By Max in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-07-2005, 16:54
  4. Obróbka cyfrowa
    By gmoszkow in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-12-2004, 02:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •