Close

Strona 101 z 217 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111151201 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 001 do 1 010 z 2164
  1. #1001

    Domyślnie

    Już raz tłumaczyłem. W mojej ocenie bardziej odpowiadają rzeczywistym warunkom w danym miejscu i czasie niż gdyby miały być sztucznie docieplone. Wtedy byłyby może piękniejsze, ale mniej prawdziwe. Na to nakładają się parametry konkretnego filmu, który akurat ma bardziej taką tendencję niż inne.

  2. #1002

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    Myśle że wewnętrzny cenzor wystarczy...
    imperatyw kategoryczny w fotografii, czyli jakich zdjęć nie należy pokazywać

    jeszcze świeże (kwiaty i zdjęcia)
    trzy portrety, dwie kwiaciarki, jedna twarz - to będzie razem jakieś sześć gniotów






  3. #1003

    Domyślnie

    Pierwsze jest fajne samo w sobie, drugie w zestawie z pierwszym tez.

  4. #1004

    Domyślnie

    Też mam kwiaciarkę.

    Ilford Pan 400

  5. #1005

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matbe Zobacz posta
    Zdjęcie na forum przejawem kultury, możesz rozwinąć? Chodzi o jakość techniczną czy niestosowną treść?
    Istnieją jakieś reguły zamieszczania ich, z szacunkiem?
    Głównie chodzi mi o brak treści zdjęcia lub podaną w słaby sposób. O wszelkie banały.

    Jeśli piszę, że lubię zdjęcia, których kadr zapełniony jest ludźmi, jeszcze lepiej jeśli nie "pozują" i nie zwracają uwagi na fotografującego i dostaję za przykład pstryki, które wyglądają jak by były zrobione całkiem przypadkowo, odbieram to jako słaby żart. Były też na szczęście bardzo dobre i ciekawe, innych autorów. Jeśli ktoś zamieszcza słabe, kompletnie nic nie znaczące pstryki to ok. Tylko ja się pytam PO CO ? Jeśli dla "żartu" to wypadało by to jakoś zasygnalizować. Jeśli ktoś chciał pomóc, ale nie ma w sobie samokrytyki to nie powinno być obrazy, jeśli ktoś inny zwróci na te braki uwagę. Dlatego już wcześniej pisałem o tym, że rozumiem tych, którzy z sobie wiadomych powodów ( bo ja swoje powody napisałem ) nie zamieszczają swoich najlepszych zdjęć w sieci czy tu na forum. Odnoszę wrażenie, że istnieją tacy forumowicze, którzy nie zamieszczają tu zdjęć lub wstawiają średnie, ale na swoich stronach lub wystawach mają bardzo dobre i ciekawe. Takie, które potrafią zachwycić lub zastanowić. Są również osoby zamieszczające wszędzie dobry warsztat. Jest różnorodność ale w pewnych sytuacjach trudno mi zdzierżeć widząc "pstryka"

    Kolega qbic zrozumiał mnie od razu

    PS. Jai pur - tu nie chodzi o gnioty tylko o to, że wystarczyło by to pierwsze zdjęcie i koniec
    Ostatnio edytowane przez burton ; 04-02-2016 o 16:52
    Voigtländer Bessa R3M, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

  6. #1006

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez burton Zobacz posta
    Kolega qbic zrozumiał mnie od razu

    PS. Jai pur - tu nie chodzi o gnioty tylko o to, że wystarczyło by to pierwsze zdjęcie i koniec
    burton, też Cię rozumiem, ale to wszystko jest tak niewymierne, że można oceniać tylko jakość danego wątku na forum (zaangażowanie uczestników, ilość informacji, niebanalne podejście, ilość ciekawych zdjęć w dłuższym czasie), nie zaś konkretne wrzutki
    a i te, nawet jeśli mniej udane "obiektywnie", mogą przecież czemuś służyć;
    po pierwsze mogą stanowić kontrapunkt dla dobrych zdjęć, a komentarze jakieś się przecież pojawiają,
    po drugie mogą ilustrować proces powstawania zdjęć i inicjować rozmowy na ten temat, co mnie np. bardzo interesuje (stąd ta powyższa wrzutka, pokazująca różne próby ugryzienia sytuacji, choć można też zrobić świetny reportaż o powstawaniu zdjęć - patrz wpis kolegi pawel kilka stron wcześniej) - dlaczego, bo postrzegam taki wątek nie jako zbiorowisko użytkowników danego sprzętu, a jak spotkanie ludzi hołdujących pewnej koncepcji wykonywania zdjęć, kojarzonej m.in. ze sprzętem L
    są ludzie, wiem to z własnego podwórka, zainteresowani taką fotografią, ale często nie przychodzi im to łatwo i chętnie się dowiedzą, dlaczego coś jest dobre, a dlaczego to obok już mniej
    są też tacy, którzy wolą długie tele i wsadzać kij w mrowisko, ale nie ma tego złego...

  7. #1007

  8. #1008

    Domyślnie

    Miodzio.
    Hobby polega na tym, by przy maksymalnych nakładach osiągnąć minimalny efekt.

  9. #1009

    Domyślnie

    Jai pur. Dobrze. Dziękuję za zrozumienie. Możliwe, że zabrakło mi pokory... Ja specjalnie nie odnoszę się do sprzętu, nie wypominam nikomu, że skoro fotografuje leiką to powinien już coś sobą prezentować ( przynajmniej fotograficznie ). Nawet zdarzało się mi bronić "dalmierzowej koncepcji" wykonywania zdjęć, zaangażowanego podejścia do tematu, humanizmu na rzecz konsumpcjonizmu. Mniej znaczy więcej

    Niemniej oglądając tu i ówdzie "foteczki cioteczki" nie dziwmy się, że ludzie wyśmiewają te pstryki poniekąd słusznie uznając, że takie zdjęcie zrobi nawet dziecko, pijany czy "samowyzwalacz" Tym bardziej, że jest to wątek o sprzęcie, który jest wyjątkowo drogi. Nawet ten z drugiej ręki

    Teraz już do rzeczy. Pierwsze i drugie zdjęcie kwiaciarki mówi dokładnie o tym samym więc...niepotrzebnie A trecie nie mówi mi kompletnie nic nowego...ponieważ wszystko zobaczyłem w pierwszym

    Jeśli chodzi o koszykarzy to podoba się mi ich "oderwanie" od ziemi. Takie lekkie, "odlotowe" odrealnienie przyziemnego tematu.
    Ostatnio edytowane przez burton ; 04-02-2016 o 19:40
    Voigtländer Bessa R3M, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

  10. #1010

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ranbir kapoor Zobacz posta
    zmiana dyscypliny

    A miały być "średnie"...

Strona 101 z 217 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111151201 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. ramka cyfrowa
    By Tristan in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 11:33
  2. Zimno a cyfrowa lustrzanka
    By pic1985 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 19-09-2008, 12:05
  3. Technika cyfrowa
    By Max in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-07-2005, 16:54
  4. Obróbka cyfrowa
    By gmoszkow in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-12-2004, 02:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •