Close

Strona 3 z 21 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 201
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez P.R.P. Zobacz posta
    Tak drobna winietka znika jak chcesz szkło przymknąć trochę bardziej. Warto sprawdzić.
    O tym juz nawet nie pisalem, by wogole koledze swiatopogladu nie burzyc
    Jakbym mu jeszcze napisal, ze na fufu to szklo dostalo kopa w caloksztalcie, to pewnie wogole bym mial przekichane..

    Cytat Zamieszczone przez P.R.P. Zobacz posta
    Szkło dx i kropka. A że inni używają na dużych dziurach z jako takim powodzeniem to inna sprawa. Efekty potrafią być przednie, to fakt
    Tez o to mi chodzi, ,mity i inne czarymary

    Cytat Zamieszczone przez P.R.P. Zobacz posta
    Teraz będzie wybór, bo oprócz dxowej 35 1.8G i FXowej 35 1.4G doszło trzecie, 35 1.8G FX.
    Jak zyc sie pytam, jak zyc?


    pozdro
    Trzy aparaty spod znaku N i "troche" szpeja do nich....

    www.michalak24.pl

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alcatraz Zobacz posta
    W jakim przekonaniu?
    Już nie ważne, nie załapałem sarkazmu.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez P.R.P. Zobacz posta
    Już nie ważne, nie załapałem sarkazmu.
    OK, wszystko jasne

  4. #24

    Domyślnie

    Fajnie by było jak by ktos napisał w koncu co mam kupic

  5. #25
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    D600/610 sprawdza się, jesli współpracuje z dobrymi szkłami, np. N24-70/2.8, N70-200VR, N85/1.8. W przypadku podpinania "czegokolwiek" mozliwości tej matrycy ograniczają się jedynie do wysokiego iso.

    Żeby wiedzieć czego potrzebujesz, musisz się w pierwszej kolejności okreslić się z budżetem, w drugiej zastanów się, do czego konkretnie będzie wykorzystywany zestaw.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alcatraz Zobacz posta
    ...Co do zasady szkła DX są przeznaczone do matryc DX i właśnie to miałem na myśli.
    Zasady są bardzo przydatne, ale trzeba pamiętać też o wyjątkach. Poza tym mało ważne jest to co się myśli jeśli nie potrafi się tego poprawnie wyartykuować czego przykładem może być jedna z twoich wcześniejszych wypowiedzi. Nie ma tam nic o zasadach, jest za to stwierdzenie że 35 DX nie nadaje się do FX.
    Cytat Zamieszczone przez Alcatraz Zobacz posta
    Z tego co masz już chociażby Nikkory 18-55 i 35 nie nadają się do FX.
    Fragment o 35tce dla wielu używających ten obiektyw na pełnej klatce jest oczywistą nieprawdą. Trzeba sobie jedynie zdawać sprawę z ograniczeń tego szkła. Przykładów nawet na tym forum znajdziesz sporo. Niedawno pojawiło się dedykowane pod FX 35/1.8 lecz mimo to sporo osób nadal się zastanawia czy wymienić swoją 35 DX a to chyba o czymś świadczy.
    Cytat Zamieszczone przez Alcatraz Zobacz posta
    Jak się uprzeć można przecież grać w kosza mając 130 cm...
    Mocno przejaskrawione ale jak się uprzeć to nawet pasuje bo taki Muggsy Bogues nie przejmował się swoim wzrostem tylko robił swoją robotę, podobnie jak 35 DX <<klik>> Wniosek: Zamiast kurczowo trzymać się zasad lepiej je łamać/naginać/obchodzić. Przydatne szczególnie w takiej działce jak fotografia.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 09-01-2014 o 12:45

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Zasady są bardzo przydatne, ale trzeba pamiętać też o wyjątkach. Poza tym mało ważne jest to co się myśli jeśli nie potrafi się tego poprawnie wyartykuować
    I to ostatnie zdanie dedykuję tym wszystkim, którzy od razu atakują zamiast normalnie włączyć się do rozmowy. Spokojna dyskusja to wielka sztuka. Kogo mam na myśli wynika z wcześniejszych postów. Jeśli ktoś się nie zgadza, wystarczy napisać swoje zdanie - bez ozdabiania go moralitetami!

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Niedawno pojawiło się dedykowane pod FX 35/1.8 lecz mimo to sporo osób nadal się zastanawia czy wymienić swoją 35 DX a to chyba o czymś świadczy..
    O czymś świadczy również to, że pojawiło się dedykowane pod FX 35mm 1.8...

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Mocno przejaskrawione ale jak się uprzeć to nawet pasuje bo taki Muggsy Bogues nie przejmował się swoim wzrostem tylko robił swoją robotę, podobnie jak 35 DX <<klik>> Wniosek: Zamiast kurczowo trzymać się zasad lepiej je łamać/naginać/obchodzić. Przydatne szczególnie w takiej działce jak fotografia.
    Właśnie tego zawodnika miałem na myśli Wszystkim moralizującym, życzę żeby ich wypowiedzi zawsze było w 200% precyzyjne i nie nosiły znamion kurczowego trzymania się zasad. Może na początek zacznijcie jeździć w lecie na zimówkach To ostatnie oczywiście jest żartem - wolę napisać zanim znowu odezwie się chórek "wiedzących lepiej".

    No i cz4rnuch - zdecyduj się proszę czy tez zasady to w końcu są bardzo przydatne (z wyjątkami) czy też należy je łamać/naginać i obchodzić. Bo dwa zupełnie różne stanowiska.

  8. #28

    Domyślnie

    Panowie zalozyłem wątek aby uzyskac pomoc przy wyborze aparatu do fotografi stockowej, a nie tworzenie pola walki na temat jaki obiektyw do czego pasuje

  9. #29

    Domyślnie

    Zwróć uwagę na wcześniejszą wypowiedź Rafała (rsz), ona w znacznej części wyczerpuje temat. D600/610 po podsumowaniu całości będzie Cię kosztował znacznie więcej. Wiele zależy jak zwykle od budżetu.

  10. #30

    Domyślnie

    Budżet budżetem, chodzi mi o to czy jest sens wydawania tylu pieniedzy czy mozna powalczyc na stockach z tanszym sprzetem. Jesli d7100 jest za cięki na stoki to poczekam, dozbieram, pozycze na d610.

Strona 3 z 21 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •