Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 63

Wątek: Backfocus

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2004
    Miasto
    Radom (obecnie)
    Posty
    78

    Domyślnie Backfocus

    Witam,
    jestem tu nowy przed chwila sie zarejestrowalem, od jakiegos czasu czytam to forum (wg mnie jest OK). Jezeli chodzi o nikona to tez jestem nowy (zawsze byl canon, ostatnio 10D). System nikona jest mi prawie calkiem obcy, wiec jezeli pozwolicie to czasami Was pomecze i o cos spytam? W moim nowym d70 (kit) jest zjawisko zwane backfocusem. W zwiazku z ta przypadloscia prosze o opinie dotyczace tego problemu w odniesieniu do serwisu nikona. Moze ktos z Was juz to w serwisie naprawial i ma jakies spostrzezenia? Sprzet jest na gwarancji wiec mysle, ze mi to zrobia bezplatnie.

    Pozdrawiam
    Pozdrawiam
    Krzysiek

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj na forum Jesli masz pewnosc ze to BF, zawiez badz wyslij aparat do serwisu. Skalibruja na miejscu i w ramach gwarancji.

    Ciekaw jestem jak widzisz zmiane z 10D. Napisz w wolnej chwili...

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2004
    Miasto
    Radom (obecnie)
    Posty
    78

    Domyślnie Backfocus

    Witam,
    dzieki za cieple przyjecie, apropos zmiany 10d na d70 to nie mam jeszcze wielu wrazen ale ogolnie jestem pozytywnie zaskoczny, to przyjemny i zaawansowany aparat. Kitowy obiektyw prezentuje sie bardzo dobrze (w przeciwienstwie do tanich canonow) i na razie mi zupelnie w tym zakresie wystarczy. Canon tez mial BF i do tego zupelnie niepowtarzalny AF (za kazdym razem ostrzyl na inna odleglosc). Ergonomia d70 jest super, bardzo mi odpowiada. W nikonie moge stosowac wiele roznych szkiel, canon z wieloma byl niezgodny. Przy okazji zapytam szanownego Admina o szklo 80-200/2.8 (jedzie do mnie D ED w starej wersji z jednym pierscieniem). Jak sie tym pracuje z malym i lekkim aparatem jakim jest d70? O jakosc nie pytam z tego co przeczytalem jest suuuper.

    Pozdrowienia
    Pozdrawiam
    Krzysiek

  4. #4

    Domyślnie

    Ciesze sie ze jestes mile zaskoczony. Z BF-em w Nikonie poradza sobie bez klopotu. Ja mam starsza wersje tego szkla, ED bez D. Jestem bardzo zadowolony, choc jak zapewne wiesz nie jest to demon szybkosci. Szklo mimo iz jest duze i ciezkie nie nastrecza klopotow. Co prawda trzeba sie troche nadzwigac ale za to warto Nauczysz sie dzwigac aparat na przedramieniu. Nie ma z tym klopotu. Korpus mimo iz sprawia wrazenie delikatnego, tez nie powoduje specjalnego stresu i jest dosyc dobrze rownowazone. Co prawda do recznego ostrzenia z jednym pierscieniem trzeba sie przyzwyczaic, ale idzie to calkiem szybko.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    152

    Domyślnie

    Witaj krzyśku w klubie nikosi.
    Miło słyszeć słowa do niedawna canonowca który zauważył zalety naszego D70, co uważam za wpełni bezstronną opinię.
    Życzę ci udanych fotek
    nara
    Nikon D70, Nikkor AF-S 18-70 ED DX, Tamron 70-300 LD Macro, 50mm 1.8 Kingston 256mb i 1gb, SB800

  6. #6

    Domyślnie

    Krzysiek a powiedz jak ergonomia z przesiadki z 10D na D70? Chciałbym jakąś dłuższą wypowiedź jeśli można Będę bardzo wdzięczny. I które menu wydaje ci sie bardziej przyjazne??

  7. #7

    Domyślnie

    ciekawe co by Czacha powiedzial na wypowiedz Krzyska ???

  8. #8
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    JA sie przesiadlem z 10D na D70.I Jestem k... zadowolony...Poprostu MNIAM

  9. #9

    Domyślnie

    Z 10d przesiadlem sie bardzo szybko.Ergonomia i oblsuga D70 zaskakuja mnie kazdego dnia.MOzna nim robic robic robic i robic zdjecia.Dla mnie to jest najwazniejsze.Goraco polecam
    | N D200 | | 28-70/2.8 | | 70-200/2.8 VR| | SB-800 |

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2004
    Miasto
    Radom (obecnie)
    Posty
    78

    Domyślnie Backfocus

    Mateusz pytal o ergonomie w 10d i d70 no to jeszcze kilka slow. Mysle, ze wszystko jest kwestia przyzwyczajenia, po rocznym uzywaniu 10d brakuje mi na razie kolka z tylu korpusu, którym czesto korygowalem ekspozycje. Wszystko inne wg mnie na korzysc d70, mimo ze jest maly to trzyma sie b.dobrze (a lapy mam dosc duze), przyciski sterujace, kolka kolo spustu - wszystko OK. A menu jak dla mnie sporo lepsze niz w 10-tce. Ktoregos razu jak najdzie mnie wena tworcza to postaram sie to bardziej szczegolowo opisac.

    ciekawe co by Czacha powiedzial na wypowiedz Krzyska ???
    Tez jestem ciekaw.
    Pozdrawiam
    Krzysiek

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •