Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Albo to ogniwko jest zepsute, co nie jest niemożliwe. Objaw jest przecież taki sam, jak i w komputerze, który zapomina ustawienia bios-u.
    Nie mam pewności, czy to jest zwykłe ogniwo, czy akumulator. Kwestia sprawdzenia i ewentualnej wymiany.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ecml Zobacz posta
    Oczywiście, że powinien pamiętać, i pamięta. Podejrzewam, że jedyna możliwość aby zapomniał to uszkodzenie podtrzymania (wewnętrzna bateria).
    Cytat Zamieszczone przez seba84_2005 Zobacz posta
    Albo się rozładowała, co jest wyrazie napisane w instrukcji, ale tej na płycie cd i żeby ją naładować trzepo prostu focić.
    Co jeszcze wymyślicie, wewnętrzna bateria podtrzymuje tylko zegar i datę, jeśli bateria się rozładuje to po włączeniu aparatu pojawi się komunikat: zegar nie jest ustawiony.
    Czytajcie instrukcję ze zrozumieniem.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  3. #13

    Domyślnie

    Zegra, czyli po wyjęciu głównego akumulatora wszystko poza zegarem i datą się zeruje? Chyba nieee...

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ecml Zobacz posta
    Zegra, czyli po wyjęciu głównego akumulatora wszystko poza zegarem i datą się zeruje? Chyba nieee...
    Po wyjęciu głównego akumulatora nic się nie zeruje, wyzeruje się zegar jak przez długi okres w body nie będzie akumulatora, wtedy rozładuje się bateria podtrzymująca zegar.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  5. #15

    Domyślnie

    Hmmm, co w takim razie podtrzymuje te ustawienia przy braku głównego akumulatora? Mi się wydaje, że właśnie zasilanie zegarka, ale może się mylę?

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ecml Zobacz posta
    Hmmm, co w takim razie podtrzymuje te ustawienia przy braku głównego akumulatora? Mi się wydaje, że właśnie zasilanie zegarka, ale może się mylę?
    Czy telewizor resetuje się po zaniku zasilania, istnieje jeszcze coś takiego jak pamięć nieulotna.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  7. #17

    Domyślnie

    Ok, myślałem tylko, że może ta nieulotna też jest czymś podtrzymywana. Jeżeli faktycznie jest tak jak piszesz, to cenna informacja.

  8. #18
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2013
    Miasto
    Bawaria/ Katowice
    Posty
    135

    Domyślnie

    Co prawda moze dopisuje sie tutaj nieco pozno.... Lecz chcialem tylko zwrocic uwage, ze kazdemu z nas tutaj dobrze jest znana karta pamieci (SD) jako doskonaly przyklad pamieci nieulotnej, nie musimy daleko szukac przykladow...

  9. #19

    Domyślnie

    Witam!
    Chyba wiem o co chodziło z tym zapominaniem ustawień. U mnie tez tak jest ze tryb pola AF i tryb wyzwalania migawki zawsze wracają do "swoich" ustawień po zmianie pokrętłem na inny program. Np daje Automat albo światło zastane ustawiam sobie Tryb wyzwalania migawki - seryjne, tryb pola AF - jedno polowy AF, i można robić zdjęcia i można nawet wyłączyć aparat i włączyć i będzie pamiętał te ustawiania ale wystarczy zmienić pokrętłem na obojętnie jaki inny tryb np na SCENE albo P itp następnie wrócić na swój tryb światło zastane ustawiony wcześniej ( seryjne i jednopolowy AF) i mamy teraz zamniast seryjne to pojedyncze,zamniast jednopolowy to automatyczny wybor pola AF). Najbardziej wkurza to AF ze ciagle wraca na auto wybór.
    Czy jest na to jakas rada ?

  10. #20

    Domyślnie

    Nie, bo to nie jest zapominanie ustawień.
    Skoro przełączasz na trybu automatyczne, to czemu się dziwisz, że aparat zawsze wraca do ich ustawień ??
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •