Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Nikon D5100 zapomina ustawień

    Witam,

    mam nietypowy problem z aparatem Nikon D5100. Mianowicie po wyłączeniu i ponownym włączeniu aparatu "zapomina on" moich ustawień manualnych (iso, czas otwarcia, przysłona itd), zaznaczam, że tryb auto jest wyłączony.

    W przypadku Nikona D90 takiego problemu nie było. O co może chodzić?

  2. #2

    Domyślnie

    W jakim trybie fotografowania to się dzieje?, mogę sprawdzić u siebie.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  3. #3

    Domyślnie

    Działo się na manualu. Zapominał też ustawień dotyczących zdjęć seryjnych.

    Teraz nie rozumiem, bo gdy zapytałem właśnie tutaj na forum, nagle zaczął "pamiętać"

  4. #4

    Domyślnie

    Wystraszył się
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez filczynski Zobacz posta
    Działo się na manualu. Zapominał też ustawień dotyczących zdjęć seryjnych.

    Teraz nie rozumiem, bo gdy zapytałem właśnie tutaj na forum, nagle zaczął "pamiętać"
    Czyli działa tak jak powinien, ten model nie pamięta tylko tryby samowyzwalacza i wyzwalania pilotem, po wyłączeniu wraca do wcześniejszego ustawienia.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  6. #6

    Domyślnie

    Jeżeli było to pierwsze uruchomienie aparatu, to być może gdzieś coś się podziało w sofcie, chociaż nie powinno. Dla pewności warto sprawdzić na wszystkich trybach PSAM, żeby nie okazało się, że jest problem z pamięcią wbudowaną aparatu.
    Dx + S + SB
    flickr

  7. #7

    Domyślnie

    Ok, dziękuję za wszystkie odpowiedzi

  8. #8

    Domyślnie

    Że jak? Że niby D5100 "zapomina ustawień" (ISO, czas, przesłona?) w trybie M? po wyłączeniu? Żarty sobie robicie?

    Przed chwilą sprawdziłem na swoim D5100 i aparat niczego nie zapomina! Od przedwczoraj, kiedy fociłem, zapamiętał wszystkie moje ustawienia (m.in. przysłonę czy czas). A teraz również zapamiętał nowe ustawienia (np. przesłony czy czasu) i żadne wyłączenie i włączenie aparatu nie powoduje usuwania dokonanych ostatnio ustawień. To jest normalne działanie aparatu.
    Nikon

  9. #9

    Domyślnie

    Oczywiście, że powinien pamiętać, i pamięta. Podejrzewam, że jedyna możliwość aby zapomniał to uszkodzenie podtrzymania (wewnętrzna bateria).

  10. #10

    Domyślnie

    Albo się rozładowała, co jest wyrazie napisane w instrukcji, ale tej na płycie cd i żeby ją naładować trzeba po prostu focić.
    D5100 + 18-105 VR + 40 f/2.8G Micro + SB-700

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •