Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie Usunięcie zdjęć z prywatnej galerii

    Hej,

    Orientuje się ktoś może jak z prawnego punktu wygląda sprawa z zdjęciami w prywatnej galerii ślubnej, jedna osoba zażądała uśnięcia zdjęć na których się znajduje, ale są na tych zdjęciach też młodzi i chrzestni panny młodej(teściowie osoby która chce usunięcia) i oczywiście inni goście na kilku zdjęciach którzy byli ważni dla
    młodej pary.
    Czy w takiej sytuacji ta osoba ma prawo do takich żądań ?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie ma znaczenia kto jest na zdjęciu - jeśli nie masz zgody na publikację choć jednej osoby na zdjęciu, to takie zdjęcie nie może być opublikowane - chyba, że zdjęcie przedstawia zupełnie coś lub kogoś innego, a dana osoba jest w tle.

    A co do żądań - jeśli nie spełniony został powyższy warunek, to najlepiej zrobić to od razu. W przeciwnym wypadku sprawa bardzo szybko może stać się bardzo nieprzyjemna dla osoby, która takie zdjęcie upubliczniła.

    A nawet mając zgodę na publikację - osoba na zdjęciu zawsze może taką zgodę wycofać i wtedy zdjęcia trzeba usunąć. Inaczej również może skończyć się bardzo nieprzyjemnie.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    usun i bedziesz miał spokój. Szkoda życia na zajmowanie się pierdołami. A że komuś się nudzi to przecież nie Twój problem.

  4. #4

    Domyślnie

    Zawsze byłem ciekawy jak to ślubniacy rozwiązują. Jeśli zdjęcia pary młodej trafiają na bloga to rozumiem, że jest tutaj jakaś umowa. Ale co z tymi wszystkimi gośćmi, którzy o tym fakcie informowani zapewne nie są? Rozumiem, że zakłada się iż goście się nie przyczepią, a jeśli już to najwyżej się zdjęcie usunie?
    D80 + Sigma 17-70/2.8-4.5 + SB-700 | http://www.flickr.com/photos/anghan/

  5. #5

    Domyślnie

    gdzieś spotkałem się z interpretacją. Jeżeli usunięcie osoby ze zdjęcia nie zmieni charakteru danego zdjęcia, to nie trzeba mieć zgody na publikację. Chodzi o punkt, w który osoba "stanowi fragment całości".
    W myśl tego, jeżeli głównym motywem zdjęcia są młodzi, a goście "są tłem", to nie potrzeba zgody na publikację wizerunku tych gości.
    Ale jeżeli taki ktoś się upiera, to ja bym dla świętego spokoju zdjęcie usunął. Po co masz się szarpać, nerwy psuć?

  6. #6

    Domyślnie

    Zdjęcia będą usunięte, nie ma sensu się szarpać z jedną osobą która się za gwiazdę uważa. Tak bardziej z ciekawości pytałem.

    edyta:
    W sumie to mnie naszła ochota wstawić wielką czarną kropkę w miejsce tej osoby, o by chyba rozwiązało problem
    Ostatnio edytowane przez yabols ; 30-12-2013 o 18:30

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miron19j Zobacz posta
    gdzieś spotkałem się z interpretacją. Jeżeli usunięcie osoby ze zdjęcia nie zmieni charakteru danego zdjęcia, to nie trzeba mieć zgody na publikację. Chodzi o punkt, w który osoba "stanowi fragment całości".
    W myśl tego, jeżeli głównym motywem zdjęcia są młodzi, a goście "są tłem", to nie potrzeba zgody na publikację wizerunku tych gości.
    Ale jeżeli taki ktoś się upiera, to ja bym dla świętego spokoju zdjęcie usunął. Po co masz się szarpać, nerwy psuć?
    To nie interpretacja, a tak stanowi prawo.
    Zgodę na publikację trzeba, tylko od osób, które stanowią temat zdjęcia.
    W przypadku gdy osoba na zdjęciu jest przypadkowa - np. robisz sobie zdjęcie Sukiennic w Krakowie i wiadomo, że tam będą ludzie w kadrze - to tych osób nie musisz pytać o zgodę.

    Natomiast, gdy to te osoby są elementem zdjęcia - czyli jak to jest w przypadku wesela, gdzie to weselnicy stanowią główny temat, to już trzeba zgody.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yabols Zobacz posta
    Zdjęcia będą usunięte, nie ma sensu się szarpać z jedną osobą która się za gwiazdę uważa. Tak bardziej z ciekawości pytałem.

    edyta:
    W sumie to mnie naszła ochota wstawić wielką czarną kropkę w miejsce tej osoby, o by chyba rozwiązało problem
    Wystarczy duza kropka tam gdzie jest glowa, bo zakladam ze osoba bez twarzy nie jest rozpoznwalana

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marszull Zobacz posta
    Wystarczy duza kropka tam gdzie jest glowa, bo zakladam ze osoba bez twarzy nie jest rozpoznwalana
    Może głowa osła na przykład :P
    D80 + Sigma 17-70/2.8-4.5 + SB-700 | http://www.flickr.com/photos/anghan/

  10. #10

    Domyślnie

    Najgustowniejszy jest czarny prostokąt
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •