Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie D700 brud/plamy w wizjerze

    Ot coś takiego mi się przytrafiło,
    nie pytajcie mnie jak, bo nie mam zielonego pojęcia skąd i kiedy te plamy się tam pojawiły.
    Brud jest od wewnątrz, i teraz pytanie czy jestem w stanie sam to ogarnąć po zdjęciu np matówki?
    Ktoś ma pomysł jak to wyczyścić?

    Manuala już przestudiowałem, wychodzi na to że można dostać się tam od strony wizjera.
    Dopiero przy totalnej rozbiórce, jest dojście do soczewek korekcji dioptrii.
    Tyle że wolę najpierw podpytać bardziej doświadczonych zanim tam "narozkęcam" może zupełnie niepotrzebnie
    Tak sobie czytam to forum, i czytam...

  2. #2

    Domyślnie

    Odnoszę wrażenie że zabrudzenie nie jest pod matówką, tylko od strony wizjera - więc wyjmowanie pryzmatu nie ma sensu. Wystarczy zgodnie z instrukcją rozebrać tył aparatu.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Obelix Zobacz posta
    Odnoszę wrażenie że zabrudzenie nie jest pod matówką, tylko od strony wizjera
    Brudne są obie soczewki.
    Tak sobie czytam to forum, i czytam...

  4. #4

    Domyślnie

    Skoro tak to drogi na skróty nie ma.

  5. #5

    Domyślnie

    jeśli masz dwie lewe ręce to lepiej się samemu nie brać za to, jeśli grzebiesz w elektronice to nie będziesz miał kłopotu rozebrać i poskładać całość pod warunkiem ,że ściśle będziesz się trzymał user manual.
    FiX-owe Nikony
    http://zoltyserwisfotograficzny.info
    niezależne opinie klientów o serwisie "N"

  6. #6

    Domyślnie

    Z tym ścisłym trzymaniem, to bez przesady. Trzeba wiedzieć, co pominąć. Nie ma sensu przecież rozbierać tylnej ścianki. A przy odrobinie wprawy, nie trzeba wyjmować płyty głównej.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  7. #7

    Domyślnie

    Może zanim zaczniesz rozbierać aparat,zamknij przysłonę wizjera i wykręć soczewkę. Mam wrażenie,że plamy powstały po jakimś zacieku na soczewce umieszczonej za ta przesłonką.
    Soczewka wizjera wkręca się tylko na parę gwintów i mimo blokady ma możliwość delikatnego obrotu i poluzowania docisku. U mnie na tej soczewce i na następnej już za tą zasłonką
    potrafi się zbierać delikatny pyłek. Możliwe,że mogło się tam dostać podczas deszczu parę kropelek wody i po wyschnięciu zostały takie plamki.

  8. #8

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę konieczność rozebrania całego niemalże aparatu, to aż strach myśleć...

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za "cenne" porady, jak kiedyś będę się nudził to może to rozbiorę.
    Gdybym nie spojrzał w wizjer pod światło z odległości wyciągniętej ręki, to bym nie wpadł na to że mam w nim plamki.
    kazzi - gdybyś przyjrzał się uważnie to zdjęcie nr dwa nie jest cropem pierwszego a jest zdjęciem zrobionym już po odkręceniu pierwszej soczewki.
    pzdr
    Tak sobie czytam to forum, i czytam...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •