Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 66
  1. #21

    Domyślnie

    Proszę uprzejmie, życzę powodzenia w kalibracji i wielu udanych kadrów trafiającym "w punkt" zestawem.
    Plusy? W ramach rewanżu fajnie będzie jeśli nam tu opiszesz jak powiodła się cała operacja. Pozdrawiam

    edyta: Pamiętaj, że jeśli będziesz dołączał zdjęcia na płycie, to w formacie RAW

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matomi Zobacz posta
    wysłałem body na regulację
    Możliwe, że czegoś nie doczytałem... Ale tytułem wstępu:
    W weekend byłem w sklepie z body z myślą zakupu tego obiektywu (N35). Światło naturalnie bez porównania do kitowego. Niestety, mimo mojego amatorskiego oka obiektyw nie ostrzył - bardzo mocny FF. To był jedyny egzemplarz w sklepie, więc brak wystarczających danych odnośnie problemu. Na obiektywie z zestawu ostrość moim zdaniem nie budzi zastrzeżeń (inna głębia ostrości, więc też tak nie widać potencjalnych uchybień). Finalnie oczywiście wróciłem do domu tak jak wyszedłem - bez nabytku.
    Wracając do sedna: Czy regulacja "body" w sytuacji jak opisywane tutaj nie powoduje, że poprawia się jego praca z problematycznym do tej pory szkłem ale jednocześnie rozjeżdża to, co dotychczas współpracowało jak należy?
    D5100, N18-105, N35, N70-300, SB-700

  3. #23

    Domyślnie

    Ja dopóki miałem tylko 18-105 to też nie widziałem u siebie BF. W tej chwili mam jeszcze wspomniane 35mm f/1.8G i 50mm f/1.8D i jest ok. Mam też dostęp do Tamrona 17-50 VC i 70-300 VC USD i nie narzekam.
    Dodatkowo mam wrażenie, że po regulacji AF w serwisie moja D90 zachowuje się dużo lepiej na bocznych punktach i ogólnie AF jest bardziej skuteczny niż przed regulacją.
    Zawsze możesz wysłać do serwisu body + wszystkie Nikkory jakie posiadasz i poprosić o sprawdzenie

  4. #24

    Domyślnie

    Ponieważ miałem parę zapytań na priv odnośnie kalibracji oprogramowaniem serwisowym (bo kiedyś się pochwaliłem żem się tym bawił) , pozwolę sobie wkleić taki malutki manual dla zainteresowanych...

    TUTAJ obrazki z konkurencyjnego forum.
    A poniżej moja instrukcja...

    Przed rozpoczęciem zabawy podłączamy aparat kabelkiem do komputera i obie zabawki włączamy (co chyba zrozumiałe ).

    Procedura kalibracji na przykładzie aparatu D5100 wygląda następująco - po uruchomieniu programu wchodzimy po kolei w zakładki (patrz obrazki z linka):
    • INSPECTION AND ADJUSTMENT for AF

    • ADJUSTMENT FOR AF ACCURACY

    • AF SHIFT ADJUSTMENT

    Teraz w okienku, które się wyświetli wpisujemy liczby (najlepiej małymi kroczkami np.po 10) po czym dokonujemy zmiany przyciskiem
    • READ SHIFT AMOUNT

    i akceptujemy przyciskiem
    • OK

    Zaznaczenie ptaszka (kropki) przy napisie SHIFT TO NEAR SIDE FOCUS spowoduje, że regulować będziemy AF w kierunku FF, a zaptaszkowanie opcji SHIFT TO FAR SIDE FOCUS spowoduje przesunięcie w kierunku BF.

    Metodą prób i błędów, wykonując po każdej zmianie fotki testowe, ustawimy sobie w ten sposób AF zgodnie z naszymi preferencjami.

    Kalibrację mam wielokrotnie i bezproblemowo przećwiczoną na Nikonie D5100 - w innych modelach opcje programu mogą się nieco różnić (ale zapewne są podobne).

    Śmiałkom życzę powodzenia, a adminom wyrozumiałości, jednocześnie żywiąc nadzieję, że nie naruszyłem regulaminu tego prześwietnego forum.
    Ostatnio edytowane przez colins ; 19-12-2013 o 17:49
    D5100, N35 f/1.8G, N18-105 VR

  5. #25

    Domyślnie

    Witam,
    mam pytanie jak się to ma do gwarancji i jaka jest szansa żeby cos poszło nie tak ?
    Czy w serwisie taką samą metodą ustawiają AF ? Czytałem gdzieś o jakiś malutkich śrubkach do regulacji ale nie pamiętam w jakim modelu.
    Ostatnio edytowane przez ferris ; 20-12-2013 o 16:45

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ferris Zobacz posta
    Witam,
    mam pytanie jak się to ma do gwarancji i jaka jest szansa żeby cos poszło nie tak ?
    Czy w serwisie taką samą metodą ustawiają AF ? Czytałem gdzieś o jakiś malutkich śrubkach do regulacji ale nie pamiętam w jakim modelu.
    W serwisie ustawiają programowo do wzorca, a wzorcem jest obiektyw, podobno 50-tka.
    Tutaj znajdziesz wszystko o oprogramowaniu: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=224343
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  7. #27

    Domyślnie

    Metoda jest bezpieczna, bo zawsze można wrócić do ustawień początkowych. Nigdy nie miałem żadnych problemów podczas komunikacji aparatu z komputerem i z tym programem. Jeśli chodzi kalibrację w serwisie, to z tego co ludzie pisali, serwis też dokonuje jedynie programowej kalibracji. Mają jednak tę przewagę, że mają dostęp do ustawień wzorcowych producenta i w ten sposób jednym kliknięciem ustawiają AF, po czym piszą klientowi profesjonalnie brzmiącą notkę o treści "skalibrowano do wzorca". Niestety oprogramowanie serwisowe, które wypłynęło do sieci nie zawiera takich plików wzorcowych do konkretnych modeli Nikona więc musimy sobie radzić sami. Jednak metodą małych kroczków również jesteśmy w stanie skalibrować sobie aparat (a nawet lepiej, bo nie do wzorca, który jak wiemy nie zawsze w praktyce się sprawdza, tylko pod nasz konkretny obiektyw).
    Odnośnie gwarancji - ponoć serwis jest w stanie wykryć nieautoryzowaną ingerencję w soft aparatu. Jeden z kolegów tu na forum pisał o takim przypadku. Jak jest w praktyce, trudno powiedzieć - być może serwisanci po prostu wyczytali na forum, że wymieniony kolega chce ich przetestować pod kątem wykrycia ingerencji w soft (bo z tą myślą wysłał aparat do serwisu), no i jedynie na tej podstawie wykryli.
    Natomiast jeśli chodzi o ingerencję mechaniczną w aparat, to dla mnie to hardcore.
    Chyba każda lustrzanka Nikona umożliwia taką zabawę imbusami w komorze lustra i byli śmiałkowie, którym się to udawało. Ja nie będę próbował przynajmniej z kilku powodów, a mianowicie takich, że przez nieostrożne operowanie imbusem można uszkodzić aparat, ponadto można nasyfić sobie do komory lustra oraz można sobie rozregulować całkowicie puszkę, bo dłubiąc imbusem zmieniamy przecież położenie luster.
    Po co kombinować skoro kalibracja programowa to zaledwie parę kliknięć myszką.
    A najlepiej wcale nie ruszać jak jest dobrze.
    D5100, N35 f/1.8G, N18-105 VR

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez colins Zobacz posta
    Ponieważ miałem parę zapytań na priv odnośnie kalibracji oprogramowaniem serwisowym (bo kiedyś się pochwaliłem żem się tym bawił) , pozwolę sobie wkleić taki malutki manual dla zainteresowanych...

    TUTAJ obrazki z konkurencyjnego forum.
    A poniżej moja instrukcja...

    Przed rozpoczęciem zabawy podłączamy aparat kabelkiem do komputera i obie zabawki włączamy (co chyba zrozumiałe ).

    Procedura kalibracji na przykładzie aparatu D5100 wygląda następująco - po uruchomieniu programu wchodzimy po kolei w zakładki (patrz obrazki z linka):
    • INSPECTION AND ADJUSTMENT for AF

    • ADJUSTMENT FOR AF ACCURACY

    • AF SHIFT ADJUSTMENT

    Teraz w okienku, które się wyświetli wpisujemy liczby (najlepiej małymi kroczkami np.po 10) po czym dokonujemy zmiany przyciskiem
    • READ SHIFT AMOUNT

    i akceptujemy przyciskiem
    • OK

    Zaznaczenie ptaszka (kropki) przy napisie SHIFT TO NEAR SIDE FOCUS spowoduje, że regulować będziemy AF w kierunku FF, a zaptaszkowanie opcji SHIFT TO FAR SIDE FOCUS spowoduje przesunięcie w kierunku BF.

    Metodą prób i błędów, wykonując po każdej zmianie fotki testowe, ustawimy sobie w ten sposób AF zgodnie z naszymi preferencjami.

    Kalibrację mam wielokrotnie i bezproblemowo przećwiczoną na Nikonie D5100 - w innych modelach opcje programu mogą się nieco różnić (ale zapewne są podobne).

    Śmiałkom życzę powodzenia, a adminom wyrozumiałości, jednocześnie żywiąc nadzieję, że nie naruszyłem regulaminu tego prześwietnego forum.
    Witam,
    wystapił u mnie taki problem:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...8fd466a88.html
    Mój firmware ostatnio był aktualizowany:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...add5e47af.html

    Z góry dziękuję za pomoc.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ferris Zobacz posta
    Witam,
    wystapił u mnie taki problem:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...8fd466a88.html
    Mój firmware ostatnio był aktualizowany:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...add5e47af.html

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Oprogramowanie obsługuje tylko starsze wersja firmware aparatu.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  10. #30

    Domyślnie

    W takim razie jak wrócić do foprzedniego firmware, czy to możliwe ?
    Czy po ustawieniu korekty FF/BF i zaktualizowniu znów do najnowszego firmware zostana zachowane ustawienia ?

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •