Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Badyl81 Zobacz posta
    I jeśli obrazek z D80 Ci odpowiada to poszedłbym w tą stronę.
    Nie mam porównania.

    Odnosząc się do powyższych propozycji - nie chcę mieć luki w ogniskowych (czyli na np 18-55 +70-250 kręcę nosem), poza obiektywami nikonowskimi dopuszczam tylko sigmę.

    S 18-250 OS Macro. - na pewno się przyjrzę

    Stałki chyba nie kupie - myślę, że nie będzie mi się chciało na nią przepinać. Bardziej rozważam zoom z lepszym światłem.

    Nikt nie poleca wymiany body a mnie w tą stronę bardzo ciągnie - chociażby ze względu na lepszą matrycę, możliwość nagrywania, nową gwarancję i zabawkę z nowymi możliwościami :P

    A może nowe body + używana powyższa sigma?

  2. #12

    Domyślnie

    D5100 + 18-200mm VR? Obiektyw już zaczyna trochę ważyć, więc może się taki zestaw nie trzymać super wygodnie. Obrazek będzie lepszy jednak niż w D80.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaginek Zobacz posta
    .............A może nowe body + używana powyższa sigma?
    Moja córka ma taki "komplecik" ; Nikon d5100 + Sigma 18-250 OS Macro (sam jej wybierałem ten zestaw)
    Obiektyw ten (S 18-250 OS Macro) jest najmniejszym i najlżejszym obiektywem spośród wszystkich spacerzoomów - pasuje do d5100 IDEALNIE.
    Córka jest bardzo zadowolona z jakości obrazka (w całym zakresie ogniskowych) oraz z poręczności i uniwersalności tego zestawu. Ja miewam go w ręku dość sporadycznie - ale faktycznie - mogę potwierdzić - bardzo dobry optycznie zestaw foto dla amatora poszukującego duuuuuuuużej uniwersalności.
    Wielka zaleta obiektywu : można też nim zrobić zdjęcia macro ; wprawdzie takie pseudo macro ale zawsze .....
    Ostatnio edytowane przez Archibald6803 ; 13-12-2013 o 17:30

  4. #14

    Domyślnie

    D5100 + 18-105vr = 2100pln (z zakładanych 2500pln)
    Jeśli sprzedasz d80 przybędzie nieco grosza. Powiedzmy dostaniesz 800pln, co daje około 1200pln. Za to można dokupić coś. A co by to było? - zależy od ciebie. Używane tele lub nowy nikkor 55-300vr. No i jakieś karty pamięci.
    Ja nie przepadam za hiperzoomami (miałem). Na dłuższych ogniskowych sporo przekłamuje. Znaczy się - przybliża gorzej niż byś oczekiwała po danej ogniskowej. Na dokładkę to dłuższe ogniskowe są słabsze jakościowo.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaginek Zobacz posta

    Odnosząc się do powyższych propozycji - nie chcę mieć luki w ogniskowych (czyli na np 18-55 +70-250 kręcę nosem), poza obiektywami nikonowskimi dopuszczam tylko sigmę.
    [...]
    Nikt nie poleca wymiany body a mnie w tą stronę bardzo ciągnie - chociażby ze względu na lepszą matrycę, możliwość nagrywania, nową gwarancję i zabawkę z nowymi możliwościami :P

    A może nowe body + używana powyższa sigma?
    1. Nie odczujesz luki w ogniskowych w zakresie 55-70mm. To bez znaczenia, mówię z własnego doświadczenia z moją szklarnią. Kiedyś też miałem takie obiekcje, ale koledzy z forum mnie przekonali, że nie warto się tym przejmować

    2. Wymiana body oczywiście ma dobre strony. Tyle, że kupno nowych obiektywów jest bardziej rozwojowe. Jeżeli jednak zdecydujesz o przesiadce na D5100, to poczekaj troszkę na spadek ceny - musi nastąpić po wejściu na rynek Nikona D5300. Na razie mimo licznych ofert mało gdzie jest on dostępny, kiedy się upowszechni - starsze modele spadną w cenie.

    3. Jakikolwiek wariant z jednym tyko obiektywem typu superzoom będzie wygodny, ale ograniczy Cię twórczo. Dwa zoomy - w tym jeden jasny - to by było IMHO optymalne rozwiązanie, jeśli nie chcesz stałek.

    Ech, te trudne decyzje ...
    D7100, kilka obiektywów, statyw, głowica i flash
    "Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego" - Lew Tołstoj

  6. #16

    Domyślnie

    Zmiana D80 na pewno przyniesie dużo korzyści. Jeśli ma być mega uniwersalnie i dużo zabawy to chyba był bym za opcją D5100 + S18-250. Tylko czy nie będzie Ci "mało wygodnie" po przejściu z body typu D80 na D5100? Ergonomia jednak słabsza.
    Nikon D7000 + S17-50 2.8 + N35 1.8G + YN568EX + YN460II

  7. #17

    Domyślnie

    Trzymałam 5100 w rękach i nie uważam, żeby był niewygodny. Obrotowy ekran jest dużym przełomem, przy włączonym LV i tak co chwile patrzyłam w wizjer Ale to kwestia przyzwyczajenia. Nie brakuje mi tez w nim wyswietlacza gornego do ustawien. Zmienia sie je wygodnie.
    Zdecydowalam sie dzieki tej wizycie w salonie na wymiane body. Budowa aparatu ktorej sie najbardziej obawialam mnie nie rozczarowala. Po obejrzeniu zdjec z wszystkich wymienionych przez was obiektywow stwierdzilam ze nikon to jednak nikon i rezygnuje z sigmy.
    Zastanawiam sie tylko nad kombinacja obiektywow:
    18-55 + 55-300
    18-200 (musialabym go dostac w wyjatkowo dobrej cenie)
    18-55 + 55-200
    Jest to jednak juz kwestia oferty jaka dostane. Rozgladam sie za uzykami w dobrym stanie (poza samym body rzecz jasna). Bardzo dziekuje wam za odpowiedzi. Byly bardzo pomocne i rzeczowe i pomogly mi sie zorientowac w roznych mozliwych wariantach

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaginek Zobacz posta
    [...]
    Zastanawiam sie tylko nad kombinacja obiektywow:
    18-55 + 55-300
    18-200 (musialabym go dostac w wyjatkowo dobrej cenie)
    18-55 + 55-200
    Jest to jednak juz kwestia oferty jaka dostane. Rozgladam sie za uzykami w dobrym stanie (poza samym body rzecz jasna). Bardzo dziekuje wam za odpowiedzi. Byly bardzo pomocne i rzeczowe i pomogly mi sie zorientowac w roznych mozliwych wariantach
    Pomyśl na początek o 18-105mm VR, to jest naprawdę optycznie bardzo dobre szkło. Jeśli kupisz zadbaną używkę, to przy chęci późniejszej zmiany sprzedasz ją z małą stratą. Z czasem dokupisz lampę, może jakąś stałkę lub tele - ale to będą decyzje podjęte świadomie, wynikające z nabytego już doświadczenia.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Pomyśl na początek o 18-105mm VR, to jest naprawdę optycznie bardzo dobre szkło. Jeśli kupisz zadbaną używkę, to przy chęci późniejszej zmiany sprzedasz ją z małą stratą. Z czasem dokupisz lampę, może jakąś stałkę lub tele - ale to będą decyzje podjęte świadomie, wynikające z nabytego już doświadczenia.
    Nie będzie to moje pierwsze szkło ani aparat. Miałam 18_70 a 18_105 nie różni się od niego wiele. Nie dokupie lampy bo nie jest mi potrzebna od 5 lat i wątpię żeby się to miało zmienić. Brakowało mi przede wszystkim zooma. Może z czasem jakaś jasna stałka.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaginek Zobacz posta
    .................
    Zastanawiam sie tylko nad kombinacja obiektywow:
    18-55 + 55-300
    18-200 (musialabym go dostac w wyjatkowo dobrej cenie)
    18-55 + 55-200
    Jest to jednak juz kwestia oferty jaka dostane. Rozgladam sie za uzykami w dobrym stanie (poza samym body rzecz jasna). .............
    Na naszej giełdzie pojawił się porządny egzemplarz N18-200 , z pewnych (moderatorskich) rąk;
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=240748
    Jak dobrze pogadasz , kupisz za 1 tyś PLN. Rafał z pewnością da Ci też parę dni na sprawdzenie sprzętu.
    Myślę, że to wyśmienita opcja.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •