Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31
  1. #11

    Domyślnie

    Witam! Odkopie stary temat Sonnara 180. Czy ktoś z kolegów może używał go w wersji MC najlepiej z D3 lub D700? Ciekawi mnie bardzo co te szkło potrafi dać na matrycy. Bo ogolnie wiadomo ze opinie z epoki analoga a juz szczegolnie w formacie 6x6 ma och i ach itd...

  2. #12

    Domyślnie

    Hej koledzy! Nikt nic sie nie wypowie w tym temacie?

  3. #13

    Domyślnie

    Z Nikonem nie używałem, miałem pożyczony zestaw z Canonem (APS-C). Duży jest i ciężki Z cropem trzeba mieć kawał pola, żeby zrobić fotkę Za to potrafi się odwdzięczyć ładnym obrazkiem, choć pod ostre światło kontrast mocno spada (ja próbowałem nim swoich sił w portrecie moich dzieci). Ciężko wykadrować (ten Canon nie miał potwierdzenia ostrości, to jakaś entry level puszka była) i przy tej długości ogniskowej ja odważyłem się go używać tylko w bardzo dobrych warunkach oświetleniowych, gdzie czasy miałem rzędu 1/500s. Używałem ze dwa dni, więc tyle tylko mogę napisać. Jeśli chciałbyś jakies sample, to odezwij się na PW, poszukam i podeślę
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  4. #14

    Domyślnie

    Dzięki za odzew! Mnie jednak chodzi o matryce FX Nikona D700 a to troche inne zestawienie daje. To że ciężki to nie problem. Od tego jest Manfrotto...

  5. #15

    Domyślnie

    Mam tego Sonnara.
    Używałem z D70s, D2xs, d7100.

    Jeśli tylko nie ma pośpiechu podczas sesji - będziesz bardzo zadowolony.

  6. #16

    Domyślnie

    Pośpiechu nie ma. Do samolotów ani ptaków w locie czy też sportów wszelakich używać go nie zamierzam tylko do bardziej statycznych tematów.

  7. #17

    Domyślnie

    To będzie dobrze.

    Chociaż pamiętam, że cały airshow w Góraszce zrobiłem zestawem nikon d70s + Sonnar 180 2.8 MC.

  8. #18

    Domyślnie

    No to nieżle, nieżle... Tylko pogratulować jak efekty były dobre.

  9. #19

    Domyślnie

    Jak znajdę chwilę to wrzucę zdjęcia w tym wątku.

  10. #20

    Domyślnie

    ja wezme zaraz sonnara na sesje z d800 ale starsza wersje zebre
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •