Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Czy W D7100 inne baterie też nie działają jak w niższych modelach po updacie softu?

    Witajcie -

    Jak dziś doniósł Nikonrumors, jest sporo zgłoszeń w związku z updatem firmware'u w modelach D3100, D3200, D5100, D5200 (plus jakieś Coolpixy). Zgłoszenia dotyczą przykrej sprawy współpracy tych lustrzanek z bateriami innych producentów, a w zasadzie bardziej tego, że po updacie te nieoryginalne baterie nie współpracują. Podobnie rzecz dotyczy obcych baterii w gripach do tych modeli.

    Jak się okazuje dotyczy to nie wszystkich jak leci obcych baterii. są też raporty, że po downgradzie softu problem niedopasowania firm znika.

    No i mam pytanie do tych, co robili już update: jak to jest w modelu D7100 z bateriami innych firm? Nikonrumors wspomina tylko o modelach z baterią EN-EL14, ale ciekawi mnie, czy ta nowa wspaniała cecha przeszła już na baterie EN-EL15, czy to dopiero przed nami?
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Ciekawe czy cudowny dział marketingu samodestrukcujnego ma też w planach wyeliminowanie pozostałych producentów obiektywów.
    D80 + Sigma 17-70/2.8-4.5 + SB-700 | http://www.flickr.com/photos/anghan/

  4. #4

    Domyślnie

    Jak to się potwierdzi, to grzecznie poproszę tych wszystkich mądrali (w tym niektórych modów na literę J o odszczekanie tego, jakobym czepiał się niepotrzebnie. Według tych speców "to możliwe, aby nieoryginalny grip powodował szybsze rozładowywanie baterii". A ja po prostu widzę, że coś jest nie tak i eneloopy wystarczają na kilkadziesiąt zdjęć, a oryginalna bateria trzyma dużo, dużo lepiej. Oczywiście te same aku na D300 trzymają jak skała.

  5. #5

    Domyślnie

    Jeszcze dwie aktualizacje i obiektywy inne niż N przestaną działać ;P albo będą FF-ować i BF-ować jak szalone
    DeSiedemSto

    Uzależniony od dźwięku migawki

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anghan Zobacz posta
    Ciekawe czy cudowny dział marketingu samodestrukcujnego ma też w planach wyeliminowanie pozostałych producentów obiektywów.
    Cytat Zamieszczone przez mamil_km Zobacz posta
    Jeszcze dwie aktualizacje i obiektywy inne niż N przestaną działać ;P albo będą FF-ować i BF-ować jak szalone
    To by się mogło nazywać "kreatywny marketing" per analogiam do kreatywnej księgowości
    D7100, kilka obiektywów, statyw, głowica i flash
    "Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego" - Lew Tołstoj

  7. #7

    Domyślnie

    ja mam D7100 i aku Travor EN-EL15 i nic złego się nie dzieje, upgrade softu robiłem po zakupie w sierpniu jakoś
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

  8. #8

    Domyślnie

    adrianek32, aktualnie chodzi o modele: D3100, D3200, D5100, D5200 i P7700
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Jak to się potwierdzi, to grzecznie poproszę tych wszystkich mądrali (w tym niektórych modów na literę J o odszczekanie tego, jakobym czepiał się niepotrzebnie. Według tych speców "to możliwe, aby nieoryginalny grip powodował szybsze rozładowywanie baterii".
    Sorry, ale chyba masz kłopoty ze zrozumieniem tego co pisałem. Cały czas pisałem, że kłopot (mniejszą wydajność) masz zapewne dlatego, że pracujesz na zamiennikach. Czy użycie nieoryginalnego gripa nie spełnia tego warunku? Ten temat był kilka razy poruszany w dziale o zasilaniu body.
    W dodatku tu jest mowa o akku wkładanych do body. D3100 itp body nie mają gripa. A do body nie da się włożyć enelopów, tu chodzi o akku z chipem.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 10-12-2013 o 02:43
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    Fatman wiem ale w temacie jest D7100
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •