Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Witajcie -
    Podobnie rzecz dotyczy obcych baterii w gripach do tych modeli.

    Jak się okazuje dotyczy to nie wszystkich jak leci obcych baterii. są też raporty, że po downgradzie softu problem niedopasowania firm znika.
    1. Jak wyraźnie napisali tyczy się to aparatów, które korzystają z baterii EN-EL14 i EN-EL14a.
    2. Nie ma tam nic powiedzianego, że nieoryginalne aku nie działają w gripach, a wręcz odwrotnie... że ORYGINALNE aku nie chcą dziać w nieoryginalnych gripach.
    It also makes it impossible to use Nikon batteries in third party battery grips.
    3. Jak zauważyłeś, to są też głosy, że niektóre zamienniki aku działają po aktualizacji - i ja też to potwierdzam. Po aktualizacji zamiennik działa w D5100.

    ergo - to nie Nikon blokuje nieoryginalne aku, a ich producenci słabo postarali się przy złamaniu chipów w aku.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  2. #12
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Witajcie -

    Jak dziś doniósł Nikonrumors, jest sporo zgłoszeń w związku z updatem firmware'u w modelach D3100, D3200, D5100, D5200 (plus jakieś Coolpixy)
    Podobnie rzecz dotyczy obcych baterii w gripach do tych modeli.
    Ja się tam wcale temu nie dziwię, kłopot ma też Sigma i inni z obiektywami itd.
    Nikon nie ułatwia życia innym producentom.
    Nikon nie robi gripów do modeli o jakich piszesz.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #13

    Domyślnie

    Widzę, że zadałem pytanei mało ściśle. Pytam o to, czy - skoro rzecz wydaje się ewidentna dla baterii EN-EL14 - to czy w takim razie ktoś zaobserwował podobne zjawisko dla modelu D7100 (czyli innych baterii), czy to dopiero czeka nas w przyszłości. Takie załatwianie spraw stawia pod znakiem zapytania update softu, chyba, że w razie występowania podobnych zakłóceń da się go bezproblemowo downgradeować. Piszą, że można - więc może trzeba to traktować jako rodzaj ubezpieczenia i mieć na uwadze?...

    Poza komentarzami dostałem jedną odpowiedź na pytanie, za co dziękuję.

    Jacek, nie wiem jakie gripy i do których modeli robi Nikon, ale uznałem, że skoro mowa jest o updacie softu do tych o jakich piszą - to rzecz dotyczy gripów właśnie do nich.

    I odchodząc nieco od pytania postawionego na wstępie - czyli czy obserwujecie podobny efekt w D7100 - mogę skomentować, że Sigma jak widzę radzi sobie nieźle z tym updateami, choć dla użytkowników to i tak stanowi pewien kłopot, jeśli obiektyw musi odbyć wizytę w serwisie i też mieć update softu. Odpowiedzią Sigmy na to jest ta słynna stopka do samodzielnego flashowania, ale to dotyczy tylko nowej serii.
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 10-12-2013 o 17:20
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •