Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie D5100 bardzo wolny AF albo jego brak

    Witam .
    Wczoraj fotografując w plenerze nie łapał mi AF , albo łapał bardzo powoli około 10 sekund . Nie wiem czy nie spowodowane to było chłodem i dość przenikliwym wiatrem . Aparat cały czas trzymałem pod kurtką i tylko na chwilę był wyjmowany z ciepełka , więc nie był narażony na odczuwalny mróz . Dziś w domu AF działa poprawnie , więc podejrzewam że w zimowe plenery mój obiektyw Nikkor 18-105 nie daje rady , być może jest wadliwy ? .
    Co koledzy o tym sądzą , czy mieliście takie problemy ?
    D5100 , D5300 , AF-S DX 35mm f/1.8G , AF-S DX 18-105 VR , AF-S Nikkor 70-300 mm G IF-ED , SB-700

  2. #2

    Domyślnie

    Miejsce pod kurtką nie jest dobre dla aparatu. Nie słyszałeś o torbach foto? Pod kurtką możesz go tylko zapocić, potem taki zapocony wyjmujesz na mróz, co mu tylko szkodzi - tzn wilgoć szybko zamarza a na dodatek za każdym wyjęciem, aparat przechodzi szok termiczny.

    Aparat noszony w torbie, powoli schładza się do temperatury otoczenia i tak mu najlepiej. Bez problemu wytrzyma kilka godzin przy -20 st C. Przetestowane przez miliony fotografów.

    Pozdrawiam
    Samsung M1733, HTC Magic, Asus K53S, Lomer Borneo, gatki z targu

  3. #3

    Domyślnie

    Nie powinno się trzymać aparatu pod kurtką, tylko w torbie, nagła zmiana temperatury dla elektroniki nie jest wskazana, wręcz szkodliwa.
    Pod kurtką można trzymać dodatkowy akumulator, ewentualnie ten z aparatu, akumulatory na mrozie szybko się wyładują.
    Po wniesieniu aparatu do pomieszczenia nie wyciągamy go zaraz z torby, trzeba odczekać aby powoli dochodził do temperatury pokojowej.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  4. #4

    Domyślnie

    Fakt , ale wsadziłem pod kurtkę bo wcześniej trzymałem go w torbie i po wyjęciu z niej miałem taki efekt , w końcu ostrzyłem ręcznie .
    D5100 , D5300 , AF-S DX 35mm f/1.8G , AF-S DX 18-105 VR , AF-S Nikkor 70-300 mm G IF-ED , SB-700

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •