Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobsonPL Zobacz posta
    Np robią zdjęcie d5000 osobie stojącej około 6m od aparatu, łatwiej mi było uzyskać ostrość tej osoby i tło rozmazane.
    Robiąc to D50 mam odczucie że jest gorzej uchwycić taki sam efekt.

    A sprawdziłeś czy przysłona była taka sama? Oba aparaty to DX więc głębia ta sama. Może poczytaj troszkę jeszcze w temacie i kup stałkę. A najlepiej i stałkę i lampę.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  2. #12

    Domyślnie

    D50 to bardzo przyjemny aparat. Ja nie sprzedawałbym go. Dostanie grosze, a tamrona to praktycznie darmo odda, bo to nie jest zbyt ciekawy obiektyw.
    Wypadałoby zakupić coś jaśniejszego. Zacząłbym od zooma 17-50/2.8 (coś tam się wybierze, nawet tamrona 17-50 na śrubokręt, bo d50 ma napęd). Przydałoby się też coś nieco dłuższego do wąskiego portretu z rozmytym tłem, np. 85/1.8d.

    Różnice w obrazku z d50 i d5000 biorą się głównie stąd, że ten pierwszy nieprzyzwoicie wyostrza. Trzeba samemu obrabiać NEF-y.

  3. #13

    Domyślnie

    Dziękuje wszystkim za rady, wypowiedzi. Może jednak warto wymienić ten obiektyw. Jeszcze sobie doczytam w tym temacie. Nie mam aparatu w dłoni dziennie i to jest moje pierwsze forum foto. Fotografia u mnie była hobbystycznie ale czas to zmienić. Podręcznik to "Fotografia od A do Z" Michael Langford oraz " Fotografia cyfrowa" . Ale jak wiadomo ksiązki to nie wszystko więc zajrzałem do was.
    Uchowały mi się zdjęcia bez obróbki ...


    Bywają gorsze zdjęcia,ale takie lecą do kosza. Myślę że na tych można się wypowiedzieć.

  4. #14

    Domyślnie

    Bardzo długo bo od 7 lat mam D50 i nadal nie mam zamiaru się go pozbyć. Świetnie leży w dłoni (przynajmniej u mnie). Teraz przesiadłem się na D7000, sądzę że pewnie jak i w moim przypadku przyzwyczaiłeś się do górnego wyświetlacza.

    Ze sprzętu który nadal jest w sprzedaży po D90 jest D7000.
    Zwróć uwagę jak często wchodziłeś do menu na tylnym wyświetlaczu czy korzystasz z górnego wyświetlacza (niewiele ustawień widocznych jest w wizjerze), czy masz jakieś przyzwyczajenia. Osobiście 3200 czy 5200 mi nie odpowiadają chociaż nie sądzę że są to złe aparaty. Jeżeli nie masz przyzwyczajeń (tzw. skrzywień) z D50 to poczytaj testy i opinie i decyduj się na tańszy D3200 lub D5200 (matryca 24) lub z górnym wyświetlaczem na niewiele droższy D7000 (obsługujący obiektywy AF, np. 50mm/1.8D który można bardzo tanio dostać i cieszyć się jasnym i dosyć dobrym szkłem).

    Ja lubię nowe zabawki wiec jak przyszło do kupna wyeliminowało to używany D300.

    W taki sposób można doradzać w nieskończoność. Zastanów się na czym Ci zależy i sam zdecyduj.
    1. odchylany wyświetlacz z tyłu czy wyświetlacz monochromatyczny na górze.
    2. matryca 16 czy 24
    3. obsługa obiektywów AF (bez silnika sterowanych z body), chociaż jak w tej chwili takich nie posiadasz to wątpię czy zakpisz takie (chociaż bardzo atrakcyjny cenowo jest Nikkor 50mm/f1.8 o czym wcześniej wspominałem)
    4. no i najważniejsze KASA, ile jej jest i co można za to wybrać ( a może warto dozbierać ).

    Odnośnie obiektywu to im mniejsza wartość przesłony tym większa głębia ostrości (rozmazanie przed i za punktem ostrzenia), o głębi ostrości decyduje obiektyw (a raczej wartość przesłony) a nie aparat.

    Życzę powodzenia i mam nadzieję że pomogłem troszkę.

  5. #15

    Domyślnie

    Ja używam D50 i jakbym miał trochę wolnej gotówki do wydania to w pierwszej kolejności bym sobie jakieś szkiełka kupił. Z tym tamronem to chyba nawet na D7100 czy D300s byś jakiejś dużej różnicy nie zobaczył w porównaniu z D50. Miałem wcześniej 18-55 w którym padł mi silnik, co przyspieszyło nieco kupno 35 i porównując zdjęcia z obu tych szkieł zrobionych w podobnych warunkach zastanawiam się jak mogłem tak długo się męczyć z tym kitem.

  6. #16

    Domyślnie

    Ponad rok temu przesiadłem się na ten zestaw Nikona z kompakta Kodak Z612. Więc radość i podniecenie były dość duże. I wszystkie zdjęcia mi się praktycznie podobały. Ale w miarę jedzenia apetyt rośnie a mając jeszcze możliwość zrobienia kilku zdjęć innym sprzętem ( nowszymi i z krótkimi obiektywami) zacząłem zauważać różnicę. Wrażenie moje było tak jak pisałem powyżej, nowszym modelem i krótkim obiektywem tak jakby łatwiej.
    Wszystko możliwe że jest tak jak pisze fizyk21 męczył się z tym kitem i może ja ma podobny problem.
    Gromly pomogłeś pomogłeś wielkie dzięki. Z większości waszych odpowiedzi wynika żeby zostawić D50 a zrobić podmiankę szkła. I od tego zacznę. TAMRON 17-50 2.8 czy coś innego ?

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobsonPL Zobacz posta
    Z większości waszych odpowiedzi wynika żeby zostawić D50 a zrobić podmiankę szkła. I od tego zacznę. TAMRON 17-50 2.8 czy coś innego ?
    Jeśli może być stałka, to polecałbym Ci 35/1.8G - bardzo, ale to bardzo fajne szkiełko I niedrogie.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobsonPL Zobacz posta
    TAMRON 17-50 2.8 czy coś innego ?
    Jeśli już to bierz Sigme 17-50 2.8.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fkdc Zobacz posta
    Jeśli już to bierz Sigme 17-50 2.8.
    A czy z Sigmą nie było problemów przy Af? Nie wszystkie ale doczytałem ze się zdarzały. I czy Sigma f/1.4 nie ma otworu f/1.6 ? A co powiecie na Nikkor?
    kkokosz wiem że takim szkłem się robi super fotki ale będzie to moje następne szkło. Muszę się jeszcze podszlifować na zoomie.

    Posznupałem na forum i znalazłem temat Sigmy http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=201399
    Czy w sklepie Sigma sprawdzą mi celność AF? Czy trzeba to zrobić samemu ?
    Ostatnio edytowane przez RobsonPL ; 03-12-2013 o 15:53

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobsonPL Zobacz posta
    A czy z Sigmą nie było problemów przy Af? Nie wszystkie ale doczytałem ze się zdarzały. I czy Sigma f/1.4 nie ma otworu f/1.6 ? A co powiecie na Nikkor?
    kkokosz wiem że takim szkłem się robi super fotki ale będzie to moje następne szkło. Muszę się jeszcze podszlifować na zoomie.

    Posznupałem na forum i znalazłem temat Sigmy http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=201399
    Czy w sklepie Sigma sprawdzą mi celność AF? Czy trzeba to zrobić samemu ?
    Problemy z Sigmą jakoś mnie do niej nie przekonywują. http://www.canon-board.info/pierwsza...trzegam-91959/

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •