Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2013
    Miasto
    Girvan, Szkocja
    Posty
    5

    Question Początkujący użytkownik D3200 - prosze o rady, wskazowki

    Dziś otrzymałam od męża Nikon D3200 zestaw aparat + obiektyw AF-S 18-55mm VR
    Bardzo podoba mi sie fotografowanie tylko jeden problem ... Od czego zacząć??

    Prosze o rady, wskazowki:

    Jakie obiektywny dokupić?
    Czy potrzebuje lampy blyskowej?
    Jakie oprogramowanie do obróbki zdjęć?
    Co jest najistotniejsze w ustawieniach?
    Jak ustawić aparat?

    Z góry dziękuje i mam nadzieje ze nasza współpraca na tym forum pomoże odnieść mi sukces.
    Patrycja B.

  2. #2

    Domyślnie

    Proponuję zacząć od zaznajomienia się z instrukcją obsługi aparatu - tam o jego ustawieniach jest mnóstwo.
    Co do obiektywów i lampy, to wszystko zależy do tego, co będziesz fotografowała. Jak owady - to obiektyw makro, jak ptaki w locie, to teleobiektyw, jak portrety, to obiektyw do tego celu i tak dalej, i tak dalej...
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  3. #3

    Domyślnie

    rzekłbym:


    dostałem samochód od żony, jestem zachwycony bo jest czerwony, poradźcie mi więc,
    których pedałów używać, a których nie,
    jakie biegi najczęściej włączać,
    kupić choinkę zapachową czy też nie,
    jakie akcesoria i klucze mi się przydadzą?
    lepiej lać benzynę, diesel czy gaz?
    czy włączać wycieraczki w słoneczny dzień?


    mam niby instrukcję, dużo czytałem, ale nic nie rozumiem, a lepiej jest się zapytać specjalistów którzy szybko i chętnie pomogą.

    moim zdaniem takie wątki powinny być kasowane albo zamykane.

  4. #4

    Domyślnie

    Może na początek proszę poczytać różne artykuły w serwisie szerokikadr.pl. Oczywiście to jest tak, że całą wiedzę z zakresu fotografii da się streścić w 3 minuty, ale my na forum mamy taką zasadę, że ze złośliwości i innych przyczyn nie podajemy tej wiedzy osobom początkującym dopóki się sami nie pomęczą
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2013
    Miasto
    Girvan, Szkocja
    Posty
    5

    Domyślnie

    No cóż - zapisałam sie na te forum z polecenia mojego znajomego, mówił ze 'uprzejmi' użytkownicy mi pomogą. Tymczasem spotkałam sie z ironia, zlosliwoscia i szyderstwem. Dziękuje bardzo i w jednym macie racje - nie potrzebuje cudzych przykrych komentarzy, sama sobie dam radę.

  6. #6

    Domyślnie

    Owszem złośliwość, tylko po co czytać samemu i przejrzeć dział znajdujący się na samej górze forum: http://forum.nikoniarze.pl/forumdisplay.php?f=88 gdzie dla początkujących jest dosyć dużo informacji, skoro można poprosić o to, żeby ktoś nam wyłożył podstawy po raz kolejny kolejny i kolejny. Nie jesteś pierwszą z takim pytaniem, więc wystarczy poszukać i się zorientować, co już było na ten temat powiedziane.

    Lepiej, żeby mąż kupił kompakta, wtedy automat i lecisz, ale skoro już jest nieco wyższa półka to warto by jak kolega wyżej przejrzeć instrukcję obsługi, poczytać na szerokim kadrze. Jest tyle gotowych informacji i artykułów o podstawach.....

    Zderzyłaś się z ironią z powodu lenistwa twojego własnego, pokazania swojej ignorancji, braku umiejętności wyszukiwania informacji w internecie, którymi jest on nawet przesycony.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patkaand Zobacz posta
    No cóż - zapisałam sie na te forum z polecenia mojego znajomego, mówił ze 'uprzejmi' użytkownicy mi pomogą. Tymczasem spotkałam sie z ironia, zlosliwoscia i szyderstwem. Dziękuje bardzo i w jednym macie racje - nie potrzebuje cudzych przykrych komentarzy, sama sobie dam radę.
    Ja Ci odpowiem

    Cytat Zamieszczone przez patkaand Zobacz posta
    Jakie obiektywny dokupić?
    Poużywaj trochę 18-55mm, po jakimś czasie powinnaś być w stanie sama stwierdzić co Ci będzie potrzebne.

    Cytat Zamieszczone przez patkaand Zobacz posta
    Czy potrzebuje lampy blyskowej?
    Tego niestety nie wiem, ponieważ nie mam pojęcia gdzie i w jakich warunkach robisz zdjęcia. Warto jednak mieć choć jedną lampę błyskową.

    Cytat Zamieszczone przez patkaand Zobacz posta
    Jakie oprogramowanie do obróbki zdjęć?
    Na początek zainstaluj ViewNX

    Cytat Zamieszczone przez patkaand Zobacz posta
    Co jest najistotniejsze w ustawieniach?
    ISO, przysłona, czas. Poprawna ekspozycja.

    Cytat Zamieszczone przez patkaand Zobacz posta
    Jak ustawić aparat?
    W pozycji ON. Wybierz tryb jaki Cię interesuje, polecam zacząć od Tryby P, S, A, M: co to jest oraz kiedy i jak ich używać?. Rób zdjęcia i ucz się na własnych błędach.
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 02-12-2013 o 12:29
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patkaand Zobacz posta
    No cóż - zapisałam sie na te forum z polecenia mojego znajomego, mówił ze 'uprzejmi' użytkownicy mi pomogą. Tymczasem spotkałam sie z ironia, zlosliwoscia i szyderstwem. Dziękuje bardzo i w jednym macie racje - nie potrzebuje cudzych przykrych komentarzy, sama sobie dam radę.
    Oj, no nie obrażaj się od razu - rada z przeczytaniem instrukcji obsługi jest naprawdę dobra i wcale nie złośliwa (serio). Do tego przydałaby się jakaś niezła książka, może np. "Ekspozycja bez tajemnic" Bryana Petersona. "Szeroki kadr" to też portal, który warto odwiedzić.

    Prawda jest taka, że nie nauczysz się fotografować lustrzanką na zasadzie przeczytania garści porad w jednym wątku na forum. Najpierw poznaj podstawy fotografii jako takiej: co to jest ekspozycja, przysłona, ISO. Jak te wartości wpływają na siebie i na tworzony obraz.

    Na sprzęt przyjdzie czas później - lampa, inny obiektyw czy dodatkowe akcesoria naprawdę nie są potrzebne od razu. Przede wszystkim musisz poznać, CO będzie tematem zdjęć. Ludzie? Architektura? Krajobraz? Sport? Makro? To bardzo szerokie dziedziny, każda ma swój zestaw reguł wartych poznania. Każda też z nich wymaga nieco innego sprzętu (np. obiektywów). Trudno więc Ci teraz już doradzić, co będziesz potrzebować, bo nie wiadomo, co będziesz fotografować. Na początku pewnie zwyczajnie - wszystko. A do tego podstawowy zestaw wystarczy

    Wybacz, że niektórzy dostają białej gorączki na widok postów w rodzaju "Dostałem lustrzankę, piszcie rady, jak robić zdjęcia" Naprawdę jest to pytanie w rodzaju: "Dostałem komputer. Jak napisać własnego Photoshopa? Piszcie porady"

    Tak że ze spokojem - poczytaj najpierw, porób zdjęcia, a jak nasuną Ci się jakieś konkretne pytania, szukaj odpowiedzi (np. przez forumową szukajkę czy w dziale najczęściej zadawanych pytań). Może najpierw postaraj się zdefiniować rodzaj zdjęć, które zamierzasz robić - to zawsze dużo ułatwia. I nie nastawiaj się od razu na rozbudowywanie sprzętu - naprawdę warto najpierw zapoznać się z teorią i wykorzystać do maksimum to, co się posiada

    Witamy na forum i czekamy na pierwsze zdjęcia!

  9. #9

    Domyślnie

    Polecam artykuł o podstawowych ustawieniach ekspozycji, o przysłonie czasie i czułości ISO, znajdziesz tutaj. W klarowny dla amatora sposób zostało opisane i wyjaśnione to co dla początkującego uzytkownika lustrzanki jest chyba najważniejsze.
    --- Nikon D90 + 18-105 VR, TAMRON 60 f2 Makro, Nissin Di622 Mark II, Nodal Ninja 4 SP, QUANTUUM 2x S750 Ws + akcesoria ---

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maart Zobacz posta
    Polecam artykuł o podstawowych
    Ja natomiast polecam filmiki na youtube np. takie:

    http://www.youtube.com/user/contin16dec?feature=watch

    Bo uważam, że dla koleżanki będzie prościej skoro nie chciało się czytać. Jest też fotoblogia (mają kilka dobrych filmów) np. ten:

    http://www.youtube.com/watch?v=DdgN3vmz_AU Moim zdaniem genialny
    D7000 = 17-55 2.8 nikkor, 24-120 3.5-5.6 VR nikkor, 105 2.8 VR nikkor

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •