Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie D3100 Magic Lantern

    Cześć, nie wiem gdzie umieścić to pytanie, więc kieruję je tutaj. Czy ktoś wie/słyszał o jakimś nieoficjalnym firmware do korpusu D3100 typu "Magic Lantern" znanym z canona, dającym więcej możliwości przy fotografowaniu i nagrywaniu wideo?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie ma i nie będzie takiego.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Ze " nie ma" jestem w stanie zaakceptowac, ale "nie bedzie" to chyba zbyt dalekie posuniecie sie w temacie )
    Bylo napisac "nie wiem i nie chce wiedziec".

  4. #4

    Domyślnie

    GonzoG: nie bądź taki pewny

    hudy85: google gryzie?

    http://www.personal-view.com/talks/discussion/1494/

    pozdr,
    kris

  5. #5

    Domyślnie

    Nikonhacker - jest taka strona. Post nade mna podaje linka do innej strony ktora dala patche z nikonhacker.
    Nikon D5100 | Nikkor 18-55 VR f/3,5-5,6 G | Nikkor 35 f/1,8 G
    Zabawa w RAW'ki - też weź udział!

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nied0bry Zobacz posta
    GonzoG: nie bądź taki pewny

    hudy85: google gryzie?

    http://www.personal-view.com/talks/discussion/1494/

    pozdr,
    kris
    Jestem pewien. Nikon nie pozwala na takie modyfikacje jak Canon.
    Canon działa w oparciu o system operacyjny, który pozwala uruchomić równolegle inne oprogramowania. Soft Nikona jest jednolity. Zmiana wymagała by dostępu do źródeł, aby móc wpisać taką funkcjonalność. Dostęp do źródeł będzie możliwy tylko jeśli Nikon je upubliczni - i to musiałby zrobić ze źródłami dla każdego modelu.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Soft Nikona jest jednolity. Zmiana wymagała by dostępu do źródeł, aby móc wpisać taką funkcjonalność. Dostęp do źródeł będzie możliwy tylko jeśli Nikon je upubliczni - i to musiałby zrobić ze źródłami dla każdego modelu.
    Jak widać na załączonych linkach jednak się da... I robią to w 'prosty sposób' - zgrywają soft z aparatu, patchują go, dodając nowe funkcje, bądź odblokowując rzeczy wyłączone przez firmę i wgrywają go do pamięci aparatu jak zwykły update softu. Najzwyklejszy flash, jak bios z własnym logo startowym w kompie. A co do źródeł, to wystarczy reverse engineering na wyciągniętym sofcie z puszki i po robocie... Skoro słynny soft Nikona umożliwia zrobienie zrzutu eepromu aparatu, to tylko od inteligencji i znajomości sprzętu przez crackera zależy co z niego zrobi.

    pozdr, kris

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •