Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35
  1. #1

    Domyślnie APS-C dla profesjonalisty

    Witam,

    Swoją przyszłość wiąże z fotografią, a dokładnie ślubną.Póki co pstrykam,ucze się i kolekcjonuje wiedzę oraz niezbędny sprzęt. Narazie moje body stanowi D90.

    Jak to naprawde jest. Czy zawodowi fotografowie ślubni korzystają tylko i wyłącznie z pełnej klatki no bo przecież przykładowo d300 jest profesjonalnym body ale z matrycą aps c.

    Chciałbym kupić z czasem troche lepsze body jak d90 ale wiem że najtańsza pełna klatka kosztuje tyle co wypasiony crop.......Reasumując:

    Czy wstydem jest fotografować ślub,wesele np. nikonem d300,bądz 7100?

    Fajnie byłoby usłyszeć kilka słow od forumowiczów, którzy żyją z fotografii (zwaszcza ślubnej). Artykułów i porównań czytałem sporo niestety nie mam pojęcia jak wygląda to w praktyce. Nie mam styczności niestety z fotografami na codzień.
    Z góry dzięki.

  2. #2

    Domyślnie

    Zerwij znaczek D90, przylep na dole FX - poczujesz się lepiej?
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #3

    Domyślnie

    Najtańsza pełna klatka to, fakt tyle kosztuje co wypasiony crop, ale ma tyle samo, albo i więcej funkcji co ten crop.

    A co do ślubów i wesel - nie jest wstydem... W Polsce robią wesela i D90, czy D5100, czy nawet EOSami 450D.... Ale to Polska.

    Ty, jak masz podane w profilu, jesteś z UK, a tam ludzie nie tylko patrzą jak robisz, ale też i czym robisz. To tak samo, jakbyś pytał, czy prezesowi dużej firmy wypada przyjechać na spotkanie biznesowe jakimś tam 13-letnim focusem czy golfem...
    Skoro podchodzisz do pracy profesjonalnie, to powinno się mieć odpowiedni sprzęt.

    A co do tego czy kupować DX, czy FX - martw się, jak będziesz miał odpowiednią wiedzę i praktykę, aby móc profesjonalnie świadczyć usługi.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    Wstydem jest fotografować takim np. D3 o zrobić fotki jak z komórki widziałem na własne oczy już takie przypadki.
    Chłopie, jeśli do d90 podepniesz w miarę fajne, jasne szkło, to da rade jak nic.
    pozdrawiam
    Marcin
    http://www.tycipienka.pl/

  5. #5

    Domyślnie

    Można domalować zero i zamiast DX napis FX ,
    klient nie patrzy na sprzęt a na materiał bo za niego płaci ,
    jakbym zamawiał fotografa to nie sprzęt jakim fotografuje by mnie interesował a jego dorobek fotograficzny ,
    D90 masz to doskładać do D7100 + N17-55mm + N85mm i spokojnie można weselne imprezy fotografować .

  6. #6

    Domyślnie

    Ja to widzę tak. Kupiłeś jakiś czas temu lustrzankę. Porobiłeś kilka zdjęć, w między czasie byłeś na jakimś weselu i widziałeś fotografa biegającego z aparatem. Później dowiedziałeś się ile młodzi zapłacili za fotografa i stwierdziłeś, że też tak chcesz. To po pierwsze. Po drugie, D300 nie jest profesjonalnym sprzętem bo tymi są D3, D4.Po trzecie to wstyd nie jest robić zdjęcia, żadnym aparatem. Ja mam d90 i ani mi przez myśl nie przeszło, że mi wstyd. Po prostu robię zdjęcia, raz lepsze a raz gorsze. Po czwarte jak już będziesz profesjonalistą to będziesz wiedział jakiego sprzętu potrzebujesz.
    D90/N50 1.8D/T17-50 2.8/Nissin Di622 MII

  7. #7

    Domyślnie

    Każdy aparat w rękach profesjonalisty jest sprzętem profesjonalnym.
    Nigel: zgadzam się, widziałem zdjęcia robione D800 plus 24-70 2.8 przez amatora, który myślał, że sprzęt za kilkanaście tysięcy uczyni go profesjonalista. Aż żal było patrzeć na te zdjęcia.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Przemek80 Zobacz posta
    Ja to widzę tak. Kupiłeś jakiś czas temu lustrzankę. Porobiłeś kilka zdjęć, w między czasie byłeś na jakimś weselu i widziałeś fotografa biegającego z aparatem. Później dowiedziałeś się ile młodzi zapłacili za fotografa i stwierdziłeś, że też tak chcesz. To po pierwsze. Po drugie, D300 nie jest profesjonalnym sprzętem bo tymi są D3, D4.Po trzecie to wstyd nie jest robić zdjęcia, żadnym aparatem. Ja mam d90 i ani mi przez myśl nie przeszło, że mi wstyd. Po prostu robię zdjęcia, raz lepsze a raz gorsze. Po czwarte jak już będziesz profesjonalistą to będziesz wiedział jakiego sprzętu potrzebujesz.

    O nie zupełnie panie Przemku80.

    Tak naprawde to kilka lat fotografuje lustrzanką w formie hobby. Nie cieszy mnie aktualna praca i nie ze względów finansowych.Chciałbym poprostu zarabiać na tym co lubie robić w przyszłości.Chce uczyć sie i dokształcać i wiem że droga będzie długa. A fotografa biegającego w akcji to chyba nigdy nie widziałem...może raz przypadkiem. Gdybym widział może nie zakładałbym wątku tutaj...może podszedłbym i zapytał.

    Nie wiem więc skąd Twoje wnioski.

  9. #9

    Domyślnie

    Z doświadczenia niestety

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiotrekZ Zobacz posta
    ...Chciałbym poprostu zarabiać na tym co lubie robić...
    Życzę Ci tego, wiedz jednak, że praca fotografa może być męcząca, a f. ślubnego do tego jeszcze b. nudna- przynajmniej na kolejnym, np. 155ym zleceniu Sprzętem się nie przejmuj, dokupisz w miarę potrzeb. Jeśli będą zlecenia, znaczy że masz co trzeba- na początek...
    Marek

    Zakon Fuji

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •