Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52
  1. #1

    Domyślnie Statyw ok. 100 zł

    Witam,

    Potrzebuje bardzo okazjonalnie użyć statywu, stąd też nie szukam drogiego. Za teksty typu: "do sprzętu za 20 kilo żal Ci wydać 300 za statyw" - z góry dziękuję. Jeśli ktoś użytkuje jakiś niedrogi statyw i się plastiki nie rozjeżdżają jak w moim poprzednim, albo nogi nie odpadają to będę wdzięczna za polecenie. Do nikosia FX + nikorcia 24-70 i 70-300
    Mam nikona i nie zawaham się go użyć.... zenita też )))
    Moja radosna twórczość -> FB

  2. #2

    Domyślnie

    Jest do kupienia na Alledrogo wiele lekkich statywów w cenie ok 100zł. jak ma być w miairę używalny to powinien mieć wprawdzie plastikową ale olejową głowicę. Głowica taka jest nieco mocniejsza i przede wszystkim ma regulowany opór manipulatorów i płynne nie skokowe ruchy. Dobrze jak ma odkręcaną głowicę z możliwością zmiany z kulowej na 3D. Typu nie podam bo to była by reklama.

  3. #3

    Domyślnie

    http://allegro.pl/statyw-budowlany-b...700482752.html

    nie zgrywam się, może przy tej cenie względem nowego warto pójść do sklepu i zobaczyć czy jest wystarczająco stabilny ? Do FX+dowolny obiektyw sama używam statywu firmy Linhof ale troszkę musiałabyś dołożyć.
    Z tanich polecę jeszcze Opticam Pro 6606g, też używam i jakoś się jeszcze nie rozpadł. Ale jakbym miała dokręcić d3s+400mm do statywu za 100zł to chyba wolałabym sobie sama statyw wystrugać z drewna. Sądzę, że mogłabym mu bardziej zaufać.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja z czystym sumieniem polecam Velbona DF60. Kosztuje jednak trochę więcej niż 100.
    D90/N50 1.8D/T17-50 2.8/Nissin Di622 MII

  5. #5

    Domyślnie

    Ze swojej strony polecam statyw Camrock TS53 - cena ok. 150zł z wysyłką na Allegro. Jak na takie pieniądze jest naprawdę pancernie zbudowany - plastikowe są jedynie zatrzaski nóg, reszta metal. Ma w zestawie całkiem solidną głowicę kulową o deklarowanym udźwigu 6kg. Można ją odkręcić i w przyszłości wymienić na inną jak będzie potrzeba. Nogi 4-sekcyjne, więc po złożeniu jest dość mały jak na swoją wysokość roboczą. Ma możliwość szerszego rozkładania nóg i odwrócenia głowicy do makro. W zupełności powinien wystarczyć do Twojego zestawu. Plastikowy DF60 wygląda przy nim jak zabawka i ja bym miał wątpliwości czy zaufać Velbonowi czy jakiejś chińszczyźnie przy takim obciążeniu.
    D7100 + S10-20 + N18-105 VR + N50/1.8D + N70-200/4 VR + T100/2.8 + SB-800
    Strona domowa Galeria dofsimulator.net

  6. #6
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Przemek80 Zobacz posta
    Ja z czystym sumieniem polecam Velbona DF60. Kosztuje jednak trochę więcej niż 100.
    Za ta cene to najlepszy wybór
    D750, D90, S8, F14, N35D,N180ED SB700

  8. #8
    Oszczędny w słowach Awatar Paweł Krystek
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andion Zobacz posta
    Witam,

    Potrzebuje bardzo okazjonalnie użyć statywu, stąd też nie szukam drogiego. .... Do nikosia FX + nikorcia 24-70 i 70-300
    Mimo wszystko .... wydaje mi się niezależnie od częstotliwości używania, że instalowanie sprzętu za ponad 10000zł na statyw 100x tańszy jest lekko nie teges. Nie boisz się się, że ci kopyrtnie się na wietrze lub jak ktoś trąci lub rozjedzie jak piszesz i twój sprzęt wyląduje na betonie ...
    Ostatnio edytowane przez Paweł Krystek ; 21-11-2013 o 15:18
    D750, F100

  9. #9

    Domyślnie

    Przy ciężkim sprzęcie i użyciu czasów, które da się uzyskać z ręki taki statyw starczy, z tym że bez sensu wówczas statyw. Przy dłuższych wychodzi szydło z worka, a raczej nikczemność statywu w połączeniu z ciężką puszką i szkłem. No ale każdy ma wolną wolę i pieniądze wydaje jak chce.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  10. #10

    Domyślnie

    Było już, ale i ja się pod tym podpiszę. Velbon DF-60. Troszkę ponad budżet, ale w swojej klasie to dobry statyw (mi utrzymywał D300s + N17-55 przy czasie naświetlania 30 min bez drgnięcia).

    Obecnie do kupienia jest jego nowsza wersja DF-61.
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •