Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie D7000 + samyang 14 2.8 - słaba współpraca.

    Witam serdecznie, mam taki problem, ponieważ ostrość w samyangu ustawia się manualnie to moja metoda na to jest taka, że kręcę pierścieniem, dopóki w wizjerze z "trójkącika" zmieni się kropeczka i strzelam foto. problem w tym jest taki że obiekt na przysłonie 2.8 - 3.5 nie zawsze wychodzi ostry. D7000 z innymi jasnymi obiektywami raczej się dogaduje a z tym coś mu nie zawsze się uda. Próbowałem mikroregulacji i dalej loteria. Może macie na to jakaś radę.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martinezX Zobacz posta
    Witam serdecznie, mam taki problem, ponieważ ostrość w samyangu ustawia się manualnie to moja metoda na to jest taka, że kręcę pierścieniem, dopóki w wizjerze z "trójkącika" zmieni się kropeczka i strzelam foto. problem w tym jest taki że obiekt na przysłonie 2.8 - 3.5 nie zawsze wychodzi ostry. D7000 z innymi jasnymi obiektywami raczej się dogaduje a z tym coś mu nie zawsze się uda. Próbowałem mikroregulacji i dalej loteria. Może macie na to jakaś radę.
    1. Sprawdź czy masz dobrze skalibrowaną skalę ostrości w Samyangu i tam gdzie się da rób zdjęcia wg tej skali.
    2. Kończ ustawianie ostrości "na granicy" lewego trójkącika i zapalonej kropki.
    3. Pamiętaj, że lepiej ustawić ostrość za blisko niż za daleko.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MariuszJ Zobacz posta
    1. Sprawdź czy masz dobrze skalibrowaną skalę ostrości w Samyangu i tam gdzie się da rób zdjęcia wg tej skali.
    Można ciut jaśniej, w jaki sposób to sprawdzić?
    Dziękuję za rady dalej będziemy walczyć.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martinezX Zobacz posta
    Można ciut jaśniej, w jaki sposób to sprawdzić?
    Czy dwa metry na skali to dwa metry w realu. Sprawdzasz tak jak back/front focus, centralny obiekt i przesunięte obiekty po bokach. Przyda Ci się to http://www.fotografuj.pl/Article/Kal...ostrosci/id/41 do sensownego ich rozmieszczenia.
    Ostatnio edytowane przez MariuszJ ; 17-11-2013 o 22:08

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki Ci Chłopie jutro będą testy Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Z doświadczenia z tym obiektywem mogę tylko doradzić, że musisz wyczuć swoją sztukę, najlepiej doświadczalnie po zapaleniu kropki znajdź ile jeszcze musisz "dokręcić".
    Wypijmy za blendy...

  7. #7

    Domyślnie

    Robię dokładnie tak samo kręce na granice lewego trujkącika i jest dobrze.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •