Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Lightroom-jak wyłapać duplikaty

    Witam.
    Mam taki problem:
    Nazbierało się trochę fotek,które były zapisywane w aparacie na różnych kartach pamięci.
    Miałem wszystko zrzucone na zew.hdd.
    Teraz chciałbym wszystko skatalogować Lightroomem.
    Problem polega na tym, że mam pliki na hdd o takiej samej nazwie, a w rzeczywistości nie są tymi samymi fotkami (ten sam aparat - inne karty pamięci).
    Kopiując w LR fotki z zaznaczoną opcją "nie duplikuj..." LR pomija fotki,które nie są duplikatami.......
    Jak z tego wybrnąć...???
    Czy odznaczając opcje"nie dupikuj...", i wrzucając wszystko "jak leci" , można wyłapać do porównania fotki,które LR uzna (po nazwie) jako duplikaty i samemu zdecydować, co jest duplikatem a co nie ?
    Jak sobie z tym poradzić.......nie chciałbym stracić fotek przez błędną analizę LR....
    Proszę o pomoc.....

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrewpl Zobacz posta
    Witam.
    Mam taki problem:
    Nazbierało się trochę fotek,które były zapisywane w aparacie na różnych kartach pamięci.
    Miałem wszystko zrzucone na zew.hdd.
    Teraz chciałbym wszystko skatalogować Lightroomem.
    Problem polega na tym, że mam pliki na hdd o takiej samej nazwie, a w rzeczywistości nie są tymi samymi fotkami (ten sam aparat - inne karty pamięci).
    Kopiując w LR fotki z zaznaczoną opcją "nie duplikuj..." LR pomija fotki,które nie są duplikatami.......
    Jak z tego wybrnąć...???
    Czy odznaczając opcje"nie dupikuj...", i wrzucając wszystko "jak leci" , można wyłapać do porównania fotki,które LR uzna (po nazwie) jako duplikaty i samemu zdecydować, co jest duplikatem a co nie ?
    Jak sobie z tym poradzić.......nie chciałbym stracić fotek przez błędną analizę LR....
    Proszę o pomoc.....
    W każdym pliku siedzą unikalne metadane, np. data zrobienia zdjęcia. LR się nie pomyli, nie martw się.

    A jeżeli chcesz być super zabezpieczony, przy impocie stosuj "renaming". Np. według wzorca "Date - Filename", ale najlepie zrób sobie własny, według swoich upodobań.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MariuszJ Zobacz posta
    A jeżeli chcesz być super zabezpieczony, przy impocie stosuj "renaming". Np. według wzorca "Date - Filename", ale najlepie zrób sobie własny, według swoich upodobań.
    Możesz mi to bardziej "łopatologicznie "wytłumaczyć?....sorry......

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrewpl Zobacz posta
    Możesz mi to bardziej "łopatologicznie "wytłumaczyć?....sorry......
    W oknie importu, po prawej stronie, masz renaming. Jeżeli wybierzesz np. Date+filename, zdjęcie po przekopiowaniu i umieszczeniu w katalogu nie będzie się już nazywało DSC1234.nef tylko 20131116-DSC1234.nef. Czyli szansa na konflikt nazw będzie znikoma.

    Tyle, że naprawdę nie masz się co martwić, bo LR doskonale odróżni to, że dwa zdjęcia o tym samej nazwie pliku są inne - po metadanych w nefie czy jpegu. Zrób eksperyment - zmień nazwy dwóch zdjęć w dwóch różnych folderach na takie same i spróbuj zaimportować.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki wielkie.
    Napotkałem na jeszcze jeden problem:
    LR nie chce mi zaimportować plików .mov
    Mam najnowszego quicktime i dodatkowo zainstalowałem k-lite kodek pack......i nic ...nadal wyrzuca informacje, że wystąpił problem z plikiem video.
    Zaimportował tylko jpegi z podglądu z każdego z plików .mov
    Macie jakieś rozwiązanie na to?

  7. #7

    Domyślnie

    LR ,mimo zaznaczonej opcji" nie importuj duplikatów" ,na 12000 plików przepuścił ok. 3000 duplikatów. Wyłapał je plugin FIND DUPLICATES..........

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •