Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
  1. #11
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2010
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez delek Zobacz posta
    Mam dwa stalke 50mm 1.8g afs i kitowego 28 -105

    Tyle ze nie raz za bardzo stalka mi w 1 punkcie ostrzy i dlatego wolal bym np przy portrecie ustawić cala twarz a nie 1 punkt
    Musi być 1 jeden punkt ponieważ twarz nie jest płaska jak deska i na oku będzie inna ostrość, a na czubku nosa inna. Ostrz tym 1 punktem na oko i nie będzie problemu, albo zwiększ wartość przysłony, żeby zmieścić wszystko w głębi ostrości.

  2. #12

    Domyślnie

    Wrzuce potem foty pokaze o co mi chodzi


    czyli ogólnie tylko 1 punkt może byc widoczny w wizjerze?

  3. #13

    Domyślnie

    TAK. I w dodatku ostrość może być złapana zupełnie innym niż ten podświetlony.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez delek Zobacz posta
    Witajcie mam takie pytanko kiedys miałem d700 i mozna bylo ustawic albo jedno punktowy af wtedy byla jedna kropka w wizjerze albo chyba to bylo 5 wtedy byl taki krzyż z kropek albo caly

    a w d7100 jak ustawie czy 51 czy 11 pol zawsze w wizjerze jest jedna kropka ktora wiadomo mogę przesuwac

    da sie tak ustawic zeby było więcej tego af czy tylko widac je na ldc a w wizjerze bedzie zawsze 1 kropka

    nie wiem czy dobrze wytlumaczylem o co mi chodzi
    Kłania się instrukcja aparatu...
    Aparat zawsze ustawia ostrość w jednym punkcie. To że w D700 widziałeś więcej, to nie oznaczało, że ustawiał ostrość na większej ilości. Większa ilość punktów była używana tylko przy AF-C (śledzeniu ostrości), jeśli obiekt opuścił wybrany punkt - wtedy aparat używał jednego z "dołączonych" punktów.




    Cytat Zamieszczone przez delek Zobacz posta
    Mam dwa stalke 50mm 1.8g afs i kitowego 28 -105

    Tyle ze nie raz za bardzo stalka mi w 1 punkcie ostrzy i dlatego wolal bym np przy portrecie ustawić cala twarz a nie 1 punkt
    Kłaniają się podstawy fotografii. Aparat nie może ostrzyć na więcej niż jednej płaszczyźnie. To jest niewykonalne.
    A jak chcesz mieć ostrą całą twarz - zwiększyć głębię ostrości.

    Jak jeszcze nie ogarnąłeś podstaw, to tu masz świetny zbiór informacji przygotowany przez TOP67:
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=238635
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #15

    Domyślnie Ustawienie Af Nikon 7200

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Kłania się instrukcja aparatu...
    Aparat zawsze ustawia ostrość w jednym punkcie. To że w D700 widziałeś więcej, to nie oznaczało, że ustawiał ostrość na większej ilości. Większa ilość punktów była używana tylko przy AF-C (śledzeniu ostrości), jeśli obiekt opuścił wybrany punkt - wtedy aparat używał jednego z "dołączonych" punktów.





    Kłaniają się podstawy fotografii. Aparat nie może ostrzyć na więcej niż jednej płaszczyźnie. To jest niewykonalne.
    A jak chcesz mieć ostrą całą twarz - zwiększyć głębię ostrości.

    Jak jeszcze nie ogarnąłeś podstaw, to tu masz świetny zbiór informacji przygotowany przez TOP67:
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=238635
    Jak ustawić Af w Nikonie d 7200 z większą ilością pól ostrości w trybie śledzenia?

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pbhel Zobacz posta
    Jak ustawić Af w Nikonie d 7200 z większą ilością pól ostrości w trybie śledzenia?
    A w instrukcji nie ma?

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pbhel Zobacz posta
    Jak ustawić Af w Nikonie d 7200 z większą ilością pól ostrości w trybie śledzenia?
    Jeśli na etapie poszukania w instrukcji juz poległeś to sprzedaj lustrzankę. Będzie tylko trudniej.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Kłania się instrukcja aparatu...

    Kłaniają się podstawy fotografii. Aparat nie może ostrzyć na więcej niż jednej płaszczyźnie. To jest niewykonalne.

    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=238635
    Nie dość, że nie jest niewykonalne, to nawet częste. Niejeden popularny obiektyw nie ma *płaszczyzny* ostrości, tylko albo sferę, albo coś znacznie ciekawszego w swoim kształcie.
    Do tego dochodzą pokłony i pochyły oraz aparaty które robią zdjęcia w taki sposób, że na etapie edycji zdjęcia w komputerze można sobie wybrać, gdzie ma być ostrość.

  9. #19

    Domyślnie

    @Pugilares masz jakiś aparat który tak działa jak opisujesz, czy tylko gdzieś poczytałeś i postanowiłeś się dowartościować na tym forum.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pugilares Zobacz posta
    Nie dość, że nie jest niewykonalne, to nawet częste. Niejeden popularny obiektyw nie ma *płaszczyzny* ostrości, tylko albo sferę, albo coś znacznie ciekawszego w swoim kształcie.
    Do tego dochodzą pokłony i pochyły oraz aparaty które robią zdjęcia w taki sposób, że na etapie edycji zdjęcia w komputerze można sobie wybrać, gdzie ma być ostrość.
    Niesamowite rzeczy potrafisz wypisywać...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •