Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

  2. #22

    Domyślnie

    Nie wiem czy takie ficzery zastąpią przyzwoity autofocus. Pewnie jakieś tam zastosowanie da się wymyślić i dla kogoś może być użyteczne. Jednak sugerowanie, że jest to sposób na uniknięcie wad lustrzanek czy optyki do nich, jest według mnie nadużyciem. Jpg-i z tych aparatów a rozdzielczości 8 czy 4 MPix to nie każdego satysfakcjonują. Nie wiem, czy doczytałeś do końca opis Lyreo z linka, który dałeś, pozwolę sobie wkleić jako mz najlepsze podsumowanie (automatyczne tłumaczenie)
    Pomimo swojej innowacyjności Lytro Illum, to jednak raczej ciekawostka, niż poważny produkt. Z racji skomplikowanej obsługi na pewno nie jest przeznaczony dla fotoamatorów, którzy oczekują od aparatu prostoty obsługi i niewielkich rozmiarów - to właśnie dlatego smartfony wyparły tanie kompakty. Nie jest przeznaczony dla zaawansowanych i profesjonalnych fotografów, ponieważ oni po prostu wykonają kilka zdjęć, z różnie ulokowaną głębią ostrości, w czasie, w który zajęłoby im optymalne ustawienie Lytro. Mamy, więc do czynienia z gadżetem - ciekawym, ale jednak tylko gadżetem.

  3. #23

    Domyślnie

    Ja nie oceniałem i nie mówilem, ze to fajne. Tylko, że sa takie rozwiazania.

    Btw focus stacking to w niektórych zastosowaniach (makro) świetna sprawa. Podobnie postfocus. Tylko, ze to dobre jako dodatek, a nie powód kupowania osobnego aparatu

    A tak przy okazji, dzisiaj byl nius, ze google kupiło Lytro.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Ale dobrze pisze.
    Chyba należy rozróżnić zlepek klatek w której każda ma ostrość ustawioną w różnym miejscu od pojedynczej, prawda?

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Chyba należy rozróżnić zlepek klatek w której każda ma ostrość ustawioną w różnym miejscu od pojedynczej, prawda?
    Efekt jest ważny, prawda? (I ucinając bezsensowna dyskusje - dobrze pisze odnosiło się do drugiej cześci wypopwiodzi - o aparatach, nie o płaszczyźnie)

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Efekt jest ważny, prawda? (I ucinając bezsensowna dyskusje - dobrze pisze odnosiło się do drugiej cześci wypopwiodzi - o aparatach, nie o płaszczyźnie)
    Dyskusja nie jest bezsensowna jeśli ludzie precyzyjnie się wypowiadają- nie da się ustawić ostrości w różnych płaszczyznach dla jednej klatki, i o tym właśnie pisał @GonzoG. @Pugilares wtrącił swoje ale zapomniał dodać, że to zlepek klatek i wybieramy sobie klatkę z odpowiednią ostrością.
    Mam taki wynalazek od lat w Lumii, zwie się Lumia Refocus. Wystarczy usunąć plik "sterujący" klatkami i już nici z przesuwania ostrości

  7. #27

    Domyślnie

    No dobrze, tylko w tej dyskusji zapomnieliśmy chyba o temacie wątku. Propozycje które przedstawił @Pugilares są ciekawostką techniczną a nie alternatywą do AF w D7100 czy D7200 o czym jest ten wątek. Dlatego zapytałem czy używa wynalazków które przywołuje zamiast "staroświeckich" aparatów Nikona. Przez chwile pomyślałem, że może ostatni czas wyrzucić (sprzedać) te Nikony, Canony i zacząć fotografować czymś bardziej postępowym, ale widać póki co należy się wstrzymać z takimi pomysłami.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •