Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40
  1. #21

    Domyślnie

    Wiem ze stalka dala by mi więcej do wymyslenia jak zrobić foto a zoom to w nogach Jestem ciekaw czy różnica w pomiędzy 18-105mm a 35mm będzie duża.

    Wysłane z mojego GT-I9300

  2. #22

    Domyślnie

    pod względem ogniskowych - ogromna na korzyść 18-105, pod względem światła - ogromna na korzyść 35mm, pod względem AF - różnicy prawie nie będzie, pod względem wagi - ogromna na korzyść 35mm. To są dwa różne obiektywy, do różnych zastosowań. Ja zakupiłem 35mm mając 18-105 ale jego kita zostawiłem sobie. Zoom przydaje się do zdjęć na zewnątrz jako spacerówka i jest w tym na prawdę dobry, a 35mm wtedy, kiedy potrzebuje jasnego obiektywu i małej głębi ostrości.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  3. #23
    Oszczędny w słowach Awatar bboy4
    Dołączył
    07 2011
    Miasto
    Aleksandrów Kujawski
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puciek Zobacz posta
    a 35mm wtedy, kiedy potrzebuje................małej głębi ostrości.
    ...35-tka jest w tym mega dobra...

    Obiektyw zmusza do innego podejścia do kadru , trzeba podejść ustawić itd.... i to jest fajne w tym całym "zoom-owaniu"...
    Nikon D3100 + Nikkor 18-105 VR + Nikkor 35 1.8G + Nikkor 55-300 VR + Samyang 8mm CSII + TC Tamron x1.4 AF....

  4. #24

    Domyślnie

    Oj kusicie koledzy na to szkiełko Chyba będę musiał się szykować do zakupu.

    Wysłane z mojego GT-I9300

  5. #25

    Domyślnie

    Ja również mogę polecić Ci tę 35/1.8. Posiadam także stałkę 50/1.8, ale dużo częściej korzystam z 35. Na wypady na spacerowe focenie zwykle zabieram 35 A z 50 to prawie nie korzystam, bo 50 na DX to już dosyć wąsko się robi..
    D500, D700, Nikkor 16-80/2.8-4, Nikkor 10-24, Nikkor 24-120/4, Tamron 150-600, Tamron 70-200/2.8, Nikkor 35/1.8, Nikkor 50/1.8, SB700, 2x YN-968

  6. #26

    Domyślnie

    50-tka na DX jest świetna do portretów w plenerze. 35-tka trochę gorzej ale jest lepsza do zdjęć w ciemniejszych pomieszczeniach. Ja nie wykluczam ani jednego ani drugiego szkiełka.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  7. #27

    Domyślnie

    Dałem się namówić i dziś kupiłem 35mm ale jeszcze nie miałem okazji testowania. Może jutro się zdążę pobawić.

    Wysłane z mojego GT-I9300

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slimlukas Zobacz posta
    Dałem się namówić i dziś kupiłem 35mm ale jeszcze nie miałem okazji testowania. Może jutro się zdążę pobawić.
    MZ b. dobry wybór. To szkiełko jest jak na razie moim ulubionym. Daj znać co wyszło z Twojej zabawy.
    Nikon

  9. #29

    Domyślnie

    Pobawilem się trochę 35mm 1.8 i jestem pod wrażeniem. Super szkiełko Ostre i ładnie rozmywajace. Teraz dopiero będę miał zabawy. Rozbudowa kita udana Dziękuję wszystkim za pomoc.

    Wysłane z mojego GT-I9300

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slimlukas Zobacz posta
    Pobawilem się trochę 35mm 1.8 i jestem pod wrażeniem. Super szkiełko Ostre i ładnie rozmywajace. Teraz dopiero będę miał zabawy. Rozbudowa kita udana Dziękuję wszystkim za pomoc.

    Wysłane z mojego GT-I9300
    Witam. Właśnie stoję przed tym samym dylematem, mam od roku identycznego kita i czas na jakąś zmianę Zastanawiam się nad 50mm 1.8 a 35mm 1.8 Możesz gdzieś wrzucić parę fotek z Twojego nowego zestawu?chciałbym zobaczyć jaka jest różnica w porównaniu do 18-105 mm

    pozdrawiam

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •