Close

Zobacz wyniki ankiety: Czy Twój D7100 syfi matrycę ? (kurz, olej)

Głosujących
52. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie

    32 61,54%
  • Kurz

    14 26,92%
  • Olej

    6 11,54%
Strona 2 z 19 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 181
  1. #11

    Domyślnie

    Po zrobieniu ok. 2tyś coś tam było widać, dmuchanie nie pomogło więc to chyba olej(jakieś 4 plamki w lewym górnym rogu) nie myślę o tym i mi nie przeszkadza, nie wychodzę powyżej f5.6 a jak co to się umyję i już. D3100 też miałem plamki
    D750 / / d500 / / N24-120f4 / / N35 1.8ed / / N85 1.8g / / N200-500vr / / sb700 /..... https://www.flickr.com/photos/114176014@N04/

  2. #12

    Domyślnie

    W 2008 roku kupiłem D80 i przy niespełna 1000 klapnięć zauważyłem syfy na matrycy(całkiem sporo). Po wyczyszczeniu trafiło mi się to jeszcze kilkakrotnie jednakże w mniejszej skali. Pod koniec użytkowania (rok 2013) brud na matrycy pojawiał się sporadycznie i nie przeszkadzał tak bardzo. Obecnie korzystam z d7100 i przy niespełna 1000 klapnięć lustrem nie zauważyłem żadnego brudu. Obiektywy zmieniam w każdych warunkach i nie bardzo rozumiem całe to zamiaszenie. Jako użytkownik D7100 a nie "teoretyk" z zasłyszanymi opiniami z różnych mediów stwierdzam, że jest to dobry sprzęt jak na swoją klasę i za te pieniądze. Wszystkie moje oczekiwania jakie z nim wiązałem jeszcze przed zakupem sprawdziły/spełniły się w 100% po kilkuset pstrykach. Jego "szybkostrzelność",praca AF (mam porównanie do d80) oraz rewelacyjne wysokie ISO w zupełności mi wystarczają. Zgodnie z prawdą zaznaczyłem, że mój egzemplarz nie kurzy i nie "smaruje". Jeżeli ktoś chce na siłę udowodnić, że wszystkie egzemplarze są felerne to pewnie i tak to zrobi... . Obawiam się tylko tego, ze większość głosów będzie pochodziła od osób, które tego korpusu nawet w rękach nie trzymały. Mimo wszystko należy pamiętać, że jest to sprzęt z wymienną optyką i siłą rzeczy jakieś syfki na matrycy mogą się pojawić.

  3. #13
    Rozmowny Awatar kazziz
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    na longboardzie pod Wawelem.
    Posty
    302

    Domyślnie

    ...wszystkie głosy bez podlinkowanych zdjęć powinny imo zostać uznane za nieważne...
    Jak się skupisz na robieniu zdjęć, to z reguły nie będziesz mieć problemów.
    Jak się skupisz na szukaniu problemów, to nie będziesz mieć ładnych zdjęć.

    Mój aparat nie ma problemów z AF, nie chlapie olejem i nie sypie kurzem na matrycę.
    A teraz jest do tego mały, lekki i ma fajne stałki. E-M10!

  4. #14

    Domyślnie

    Oddałem głos w ankiecie, i nie chcę się powtarzać więc zacytuje sam siebie z innego wątku:

    Cytat Zamieszczone przez gatewayfl Zobacz posta
    Jestem szczęśliwym posiadaczem D7100 i nie znam pojęcia "olej na matrycy"
    Gdybym miał jeszcze raz wybierać też byłby to D7100, osobiście uważam, że na forum nazywanie tego aparatu chlapaczką jest wyolbrzymianiem.
    Znam dwie osoby z mojego otoczenia, które pracują na nim i taki problem się nie pojawił jak do tej pory. (a nie mają go od wczoraj)
    Jeśli u kogoś wystąpią jakieś zabrudzenia matrycy to podejrzewam, że będa wynikać w 95% z najnormlanijeszego w świecie użytkowania...
    A jeśli ktoś czyta temu podobne wątki to z góry każde zabrudzenie będzie czytał jako "olej na matrycy" i nic innego.... a tym samym będzie również powielał mity na ten temat...
    I tak powstanie "legenda aparatu nikona zwanego chlapaczką"
    Ostatnio edytowane przez gatewayfl ; 05-11-2013 o 19:20
    Nikon + Nikkor
    https://www.instagram.com/z_nurtem_sanu_i_dunajca/

  5. #15

    Domyślnie

    Nie jestem użytkownikiem D7100 i obserwuję ten problem z boku.
    Tak sobie myślę że gdyby założyć podobną ankietę dotyczącą jakiegokolwiek innego modelu Nikona i wyszukiwać różne wady, w tym kurz czy olej na matrycy to również byłoby podobnie.
    Na moim przykładzie, nowo zakupiony D5000 i D5100 miał już kilka pyłków na matrycy, był to kurz, jedynie nowy D90 był bez kurzu na matrycy w momencie zakupu, obecnie po dwóch latach użytkowania kilka pyłków jest widocznych przy f/22.
    Na szczęście sam sobie czyszczę matrycę, to co nie zejdzie po dmuchaniu gruszką czyszczę na mokro.
    Odnoszę również wrażenie że niektórzy nie odróżniają plam oleju od kurzu, więc ankieta może być nie wiarygodna, zaznaczą olej zamiast kurzu lub na odwrót.
    Na poniższym zdjęciu są plamy oleju.

    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kazziz Zobacz posta
    ...wszystkie głosy bez podlinkowanych zdjęć powinny imo zostać uznane za nieważne...
    w takim razie ankiete na temat "jakie body posiadasz" takze trzeba uniewaznic bo nie podlinkowano zdjec ?
    jestemy chyba na tyle dorosli że raczej nie posadzam aby ktos dla jaj klikal ankiete.
    _________________________________________________
    Dwie puszki + parę szkieł...i lornetka.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fortaigne Zobacz posta
    jestemy chyba na tyle dorosli że raczej nie posadzam aby ktos dla jaj klikal ankiete.
    hm... Nie trzeba być dzieckiem, żeby klikać ot tak. Można sobie kliknąć chociażby po to, że jest ona kompletnie niemiarodajna z tego względu, że kliknąć może każdy dla jaj A ja jestem przekorny i kliknąłem na chybił trafił

    Poza tym ci, którym kurzy, chlapie czy rozpada się w ręku, z reguły będą twierdzić, że temat nie istnieje, a na giełdzie sprzęt pojawi się jako stan idealny, używany przez kobietę, AF trafia w punkt i aparat jest w wersji limitowanej posiadającej funkcję odkurzania.
    Nikon D997 Nikkor 10-500 f/0,7, SpeedLight SB 920 GT.

  8. #18

    Domyślnie

    Kurz u mnie się oczywiście pojawił, ale to nic dziwnego przy dość częstych zmianach obiektywów. Za to oleju ani śladu, a mam wypstrykane około 7 tys. zdjęć.
    Kocham ludzi bez względu na kolor skóry i kraj pochodzenia.
    Dziękuję temu, kto mi da kawałek chleba.
    Nie jestem zdolny do nienawiści, umiem przebaczać i jestem tylko psem

  9. #19

    Domyślnie

    Ja też potwierdzam kurz. Ale 3 obiektywy i częste zmiany nie tylko w super czystych warunkach. Kto się waha niech kupuje, dobry sprzęt
    WWW
    D810; N50G; N24-70; N200-500; SB-900

  10. #20

    Domyślnie

    A ja w to nie wnikam, póki plama oleju lub kurzu nie będzie widoczna na zdjęciach w stopniu znacznym. Testów nie robię i nie zamierzam. Staram się cykać fotki i mieć z tego frajdę a nie wieczne zmartwienie.

Strona 2 z 19 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •