Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Nikon Nikkor AF-S Micro 105 mm f/2.8G IF-ED VR

    Witam

    Mam na uwadze zakup Nikon Nikkor AF-S Micro 105 mm f/2.8G IF-ED VR. Jest to obiektyw używany. Zastanawia mnie jedno...dość głośno pracuje. Czy wiecie co może być przyczyną i czy to rzutuję na jego parametry?

    Jaka jest +, - cena takie używanego obiektywu?

  2. #2

    Domyślnie

    Co to znaczy "dość głośno pracuje"? Silnik AF wydaje piski, pierścień ostrości trzeszczy?
    Cena używek +- patrząc na portal aukcyjny to 2200zł.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #3

    Domyślnie

    105ka ma VR króry szumi i potrafi wydawać z siebie stuki jeśli aparat nie jest w poziomie. Te dzwięki nie są jakieś szczególnie głośne ale słyszalne. VR można wyłączyć, wyłącznik jest na korpusie obiektywu.

  4. #4

    Domyślnie

    Nagraj ten dźwięk i zapodaj nam bo ta "głośność" może dla każdego oznaczać coś innego. Przez jakiś czas korzystałem z tego obiektywu i pracował on cicho jak to w zwyczaju mają obiektywy "ultradźwiękowe".

    P.s Ceny używek zaczynają się od ok 2000 plnów. Zdarzają się też okazje. Zanim kupiłem swojego Tamrona miałem też sposobność kupna tego Nikorka za z tego co pamiętam 1800 z ogonkiem i to w dobrym stanie.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 02-11-2013 o 23:19

  5. #5

    Domyślnie

    Nagrałem działanie VR
    https://www.dropbox.com/s/tui4d8o5ub...20005.m4a?dl=0. Dla mnie dziwny jest ten głośny klik pod koniec nagrania jak puszczam spust migawki. Tak jest ok?

  6. #6

    Domyślnie

    Tak, jak wsadzisz ucho w obiektyw, to wszystkie Nikkory tak pykają. Tytułowa 105 też mi tak pyka.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #7

    Domyślnie

    Mam 105 2.8 i u mnie to norma :P a ten klik to dźwięk wyłączania układu VR, nie ma się czym przejmować

  8. #8

    Domyślnie

    Trochę odkopię temat tego szkiełka.
    Przejrzałem ostatnio instrukcję. Napisali tam, że VR należy pozostawić włączone przy używaniu monopodu, a przy statywie powinno się je wyłączyć.
    Czy VR może się jakoś rozkalibrować jeśli się go nie wyłączy czy zwyczajnie zdjęcia mogą wyjść poruszone?

    I takie pytanie akademickie bo sprawdzić tego nie mogę.
    VR miałoby szansę działać na statywie umieszczonym na statku, w pociągu lub innym podobnym pojeździe?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •