Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Thumbs up pomocy przy doborze szkiełka do fot.sportowej na hali!

    Witam, z góry przepraszam jeśli popełnię jakiś błąd bo jestem tutaj całkiem nowa i nie do końca rozumiem gdzie o co pytać i gdzie szukać.
    Posiadam Nikona D3100 + kit 18-55 i 55-200mm. Oba są ciemne, a ja potrzebuję czegoś jaśniejszego. Głównym celem jest fotografia sportowa [jeździectwo (zazwyczaj na dworze) i p.ręczna na ciemnych halach, na których nie można liczyć zawsze na super oświetlenie.
    Kompletnie nie wiem co wybrać, zastanawiałam się nad nikkorem VR 2.8 , ale coś z wieksza ogniskowa.
    Zwracam się tutaj z prośbą do profesjonalistów, którzy będą mogli podpowiedzieć, a ja mogłabym dowiedzieć się co i jak.

    Tutaj link do zdjęć zrobionych przezemnie na hali, niestety po kilku delikatnych przeróbkach np. dodanie cieni albo kontrastu : https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/...43403664_n.jpg

    bardzo chciałabym uzyskać super ostrość, powiedzmy, że do dyspozycji mam 2tys,chociaż wątpię że przy takiej cenie znajdzie się coś na prawdę fajnego, jasnego.
    z góry dzięki za pomoc!

  2. #2

    Domyślnie

    To masz tylko jeden wybór - Nikkor 70-200/2.8 VR I (4500) lub VR II (7500zł nowy i ok 5500 używane).
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    tak wlasnie myslalam nad nimi, jednak to spory koszt, ale dziękuje za podpowiedz

  4. #4

    Domyślnie

    Może sigma 50-150 2.8 wersja bez OS mieści się w budżecie. Stabilizacja w sporcie nie jest potrzebna.

  5. #5

    Domyślnie

    Sigma 70-200 HSM (bez OS), używaną można kupić w granicach 2 tys.

  6. #6

    Domyślnie

    A ja bym wybrała Tamrona 70-200f2.8 tylko poszukała takiego, który będzie miał małe luzy na tubusie AF.
    90% problemów z ostrzeniem Tamronem wynika z luzów na tubusie, które powstają w czasie eksploatacji.
    Wiem bo oddawałam kiedyś do naprawy taki obiektyw i przed naprawą klasycznie ziaaa ziaaa ziaaa - szukanie ostrości po całym zakresie a po wymianie łapał od pierwszego. Jest różnica w głośności pracy silnika AF na zużytym i dobrym obiektywie. Tamron jest świetny optycznie, nie za drogi a szybkość AF będzie akceptowalna.

  7. #7

    Domyślnie

    Z tą piłką ręczną to ciężka sprawa. Moim zdaniem najlepsze wyjście to D600 + S70-200 HSM , a najlepiej D600 któryś z nowych stabilizowanych zoomów 70-200 2.8 (do wyboru do koloru). Do DX S50-150 bez OS może być przyzwoitym rozwiązaniem, ale tak czy inaczej puszka będzie wąskim gardłem...

  8. #8

    Domyślnie

    A na co jej D600 z tym wolnym i średnio skutecznym AF-em? Podniecacie się FF, jakby to było lekarstwem na wszelkie dolegliwosci. Pomyslales, ze do FF trzeba kupowac szkla do FF, ktore sa bardzo drogie? Niech zostanie przy D3100 i dokupi Sigme, jesli mowimy to o < 2k zl.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kajaczarnowusy Zobacz posta
    ...............Zwracam się tutaj z prośbą do profesjonalistów, którzy będą mogli podpowiedzieć, a ja mogłabym dowiedzieć się co i jak.

    .................
    Wprawdzie nie jestem profesjonalistą , ale jakieś tam skromne doświadczenie w takiej fotografii mam ;

    za te pieniądze ( do 2 tyś zł ) jest tylko JEDNA rozsądna opcja : używana Sigma 50-150/2,8 II

    Jednak obawiam się ,że AF d3100 będzie bardzo słabym punktem w tym zestawie ....

  10. #10

    Domyślnie

    czyli rozumiem, że najbardziej trafnym zakupem byłby nikkor 70-200mm VR I? niestety nie mam możliwości kupna nowego body, bo to jest jednak koszt a ja nie posiadam duużo gotówki, dlatego zastanawiałam się nad kupnem nowego szkiełka.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •