Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41

    Domyślnie

    może bardziej chodzi o moją nature - d40 mam już od 6 lat i myślę, że to najlepsza pora na zmianę modelu bo wszystkie możliwości d40 moim zdaniem wykorzystałam. A co do tych nocnych fotek, nie chodziło mi o to, że nie potrafię ich zrobić ale mam inne upodobania - jest mi to po prostu mało potrzebne. Moje pomysły na zdjęcia raczej nie obejmują nocnych fotografii zresztą, zdjęcia może i są dobre ale chyba nikt nie zaprzeczy, że do portretu nocnego lampa błyskowa by się przydała Uznałam, że zostawię sobie ten obiektyw 18-55 ponieważ ma autofokus a moje pozostałe obiektywy go nie mają a warto mieć chociaż jeden z autofokusem bo czasem w studio to się bardzo przydaje. zresztą jest dość ciemny (3,5) co też czasem pozwala mi na uzyskanie innego efektu niż u kogoś kto ma jasny obiektyw (np. ostatnio przy fotografii bezcieniowej obiektu idealny efekt uzyskałam dopiero dzięki temu obietywowi) ale mniejsza z tym, nie będziemy przecież dyskutować o naszych umiejętnościach!

    Mogę wiedzieć ile wydałeś na używaną d90? I jak tam ci się sprawuje? Jak pierwsze wrażenia? ;D

    ostatnio usłyszałam od miłośnika canonów, że jest to "stary rzęch" ale nie wiem na ile to było złośliwe a na ile prawdziwe ;D

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzem Zobacz posta
    może bardziej chodzi o moją nature - d40 mam już od 6 lat i myślę, że to najlepsza pora na zmianę modelu bo wszystkie możliwości d40 moim zdaniem wykorzystałam. A co do tych nocnych fotek, nie chodziło mi o to, że nie potrafię ich zrobić ale mam inne upodobania - jest mi to po prostu mało potrzebne. Moje pomysły na zdjęcia raczej nie obejmują nocnych fotografii zresztą, zdjęcia może i są dobre ale chyba nikt nie zaprzeczy, że do portretu nocnego lampa błyskowa by się przydała Uznałam, że zostawię sobie ten obiektyw 18-55 ponieważ ma autofokus a moje pozostałe obiektywy go nie mają a warto mieć chociaż jeden z autofokusem bo czasem w studio to się bardzo przydaje. zresztą jest dość ciemny (3,5) co też czasem pozwala mi na uzyskanie innego efektu niż u kogoś kto ma jasny obiektyw (np. ostatnio przy fotografii bezcieniowej obiektu idealny efekt uzyskałam dopiero dzięki temu obietywowi) ale mniejsza z tym, nie będziemy przecież dyskutować o naszych umiejętnościach!

    Mogę wiedzieć ile wydałeś na używaną d90? I jak tam ci się sprawuje? Jak pierwsze wrażenia? ;D

    ostatnio usłyszałam od miłośnika canonów, że jest to "stary rzęch" ale nie wiem na ile to było złośliwe a na ile prawdziwe ;D
    Moje pierwsze wrażenia. Na początku musiałem się oswoić z menu i odnaleźć wszystkie elementy które do tej pory wybierałem z ekraniku. W d90 można wszystko a może prawie wszystko wybierać z wyświetlacza górnego. Ogólnie jest łatwiej wszystko zrobić i bawić się ustawianiami przy fotografowaniu. Co do jakości obrazu to na razie nie widzę AŻ takiej różnicy, ale nie wychodziłem z nim w plener tylko w domu próby robiłem. Myślę że zmienię zdanie po jakimś wypadzie na łono natury. Ogólnie więcej funkcji, szybszy, czytelniejszy, bardziej ergonomiczny, większe użytkowe ISO... Na razie nie znalazłem minusów oraz czegoś co by mi w nim brakowało z D40. Co do opinii kolegi od Canona to nie od dziś wiadomo że są nikoniarze i canoniarze i oni będą krytykować wszystko co z Nikona bo nie przyznają się przecież że wtopili i Nikon lepszy Wystarczy poczytać na temat szkieł dla amatorów. Bo o takim sprzęcie oczywiście mówimy. Czy D90 przestarzały? Porównując do D7100 na pewno tak, ale mnie nie stać na niego i D90 jest dla mnie w sam raz. Dałem za niego ok. 1300 i myślę że nie będę żałował. Jest zadbany, z 2011 r. i przebieg ok. 5000 tys. fotek. Użytkuję go z N18-105 plus filtry polaryzacyjny i szary oraz lampa SB600+dyfuzor. Sprzedałem N50mm f18G bo za wąsko i przymierzam się do N35mm f1,8G bo troszkę szerzej
    Pozdrawiam.

  3. #43

    Domyślnie

    a ktoś z Was wie może jak jest z d90 i obiektywami od zenita? chodzi mi dokładnie o heliosa 44M-4 M52x0,75 58mm . czy potrzebna kalibracja, czy potrzebna soczewka do przejściówki (słyszałam, że jeśli nie chce ostrzyć na nieskończoność to nie potrzebna...) czy aparat wyczuje ze moge ustawic f2 ?? troche o tym czytałam ale nie wiem kiedy czego się używa (co od czego zależy).

  4. #44

    Domyślnie

    Nie będziesz miał żadnej automatyki - pełen manual i do tego bez pomiaru światła - wszystko na czuja

    Szkła m42 justować trzeba jak nie ostrzą na nieskończoność. Czasem się da, czasem nie. Soczewka zawsze zabierze jakość.
    Czarny pasek na żółto haftowany

  5. #45

    Domyślnie

    Miała p

    A do nikona d90 jak dokupie obiektyw nikon z af 50mm/ 1,8f to bedzie ostrzył czy manual?

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzem Zobacz posta
    Miała p

    A do nikona d90 jak dokupie obiektyw nikon z af 50mm/ 1,8f to bedzie ostrzył czy manual?
    f/1.8D? Będzie ostrzył.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    f/1.8D? Będzie ostrzył.
    A G nie? on ma silnik, prawda?

    "ostrzył" czyt. autofokus ;D
    Ostatnio edytowane przez dzem ; 20-11-2013 o 17:47

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzem Zobacz posta
    A G nie?
    G oznacza brak pierścienia przysłony. Akurat 50mm f/1.8G jest tylko AF-S, więc też będzie działać AF.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  9. #49

    Domyślnie

    AF-S działa pod każdą puszką, a dodatkowo w D90 masz wbudowany śrubokręt co umożliwia używanie AF w obiektywach bez silnika.
    Dx + S + SB
    flickr

  10. #50

    Domyślnie

    Bez silnika, ale z wbudowanym śrubokrętem, czyli obiektywy oznaczone AF
    Czarny pasek na żółto haftowany

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •