Close

Strona 178 z 179 PierwszyPierwszy ... 78128168176177178179 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 771 do 1 780 z 1784
  1. #1771

    Domyślnie

    Jeśli już, to jedynie Sigma S, ale niestety nawet używane mają zaporową jak dla mnie cenę

  2. #1772
    C_K
    Gość

    Domyślnie

    Przeprowadziłam się w dośc fajne miejsce gdzie mam pod nosem rozlewiska mnogo ptaków. Odkopałam swojego nieużywanego 70-300VR. Niestety muszę potwierdzić ogólnie panującą opinię że ów nikkor akceptowalny jest do 200mm. Niestety ostrość, bokeh przy większych odległościach to nie to. Szkło fajne ale....w tej cenie tylko. Myślałam nad tym tamronem ale...jak naczytałam się o tym rozrzucie jakościowym i wyginaniu dociskaniu go aby zdjęcia luźnym bagnecie wyszły ostre to nie ukrywam że ochota mi odeszła. Reglas, raftik...trafili dobrze, ale wielu użytkowników nie. Szkoda bo myslałam że znalazłam w rozsądnej cenie fajne szkło. Kusi te używalne 500mm ale jeśli trafię na padakę to klapa. Myślałam też nad nikkorem 300 f4. Podobno ostry, kontrastowy i fajny bokeh ale....to stałe 300mm czasem nożny zoom będzie odpadał boję się że sporo kadrów może mi uciec. Jestem w kropce. Coś do 3500 zł ptasiarskiego jest jeszcze ?

    Jeśli chodzi o sigmę C 150-600 jak sie ma do tego tamrona ? chodzi mi o ostrość, do ilu mm jest dobrze, czy ma takie wpadki jak tamron (luzny bagnet, piski) ?
    Ostatnio edytowane przez C_K ; 11-03-2017 o 10:47

  3. #1773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Córka_Kleofasa Zobacz posta
    Jeśli chodzi o sigmę C 150-600 jak sie ma do tego tamrona ? chodzi mi o ostrość, do ilu mm jest dobrze, czy ma takie wpadki jak tamron (luzny bagnet, piski) ?
    http://www.canon-board.info/testy-sp...sigma-c-99692/
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #1774

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Schwefel Zobacz posta
    A to ciekawe spostrzeżenie, bo praktycznie wszyscy chwalą D700 za AF, a narzekają na AF w D800.
    Pozwolę sobie uściślić. Większość chwali D700 za jego szybkość, ponieważ większość użytkuje/użytkowała go jednak ze standardowymi zoomami czy stałkami w zakresie do max 200mm. Tutaj zawsze był szybki i pewny. Różnica pojawia się w momencie podpinania szkieł, które większość z nas nie jest w kręgu zainteresowań jak tytułowe tytułowe 600tki itp. Zapewniam, że w standardowych zakresach nie jesteś w stanie zauważyć różnicy w prędkości AF a przerobiłem tego na taczki i nerwy swojego czasu niemal straciłem, żeby znaleźć poprawnie działający D800 tak jak moje D3/D700.
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  5. #1775
    C_K
    Gość

    Domyślnie

    Po teście wnioskuję że są bardzo podobne. Jednak ekscesy z luźnym bagnetem i dociskaniem go w lewa i prawa lekko pchają w kierunki sigmy....

  6. #1776

    Domyślnie

    Witam wszystkich na forum to mój pierwszy post wiec proszę o wyrozumiałość... niedługo dołączę do grona fanów Nikona


    Zastanawiam się jak działa AF w takim połączeniu: Nikon d610 + Tamron SP 150-600 mm f/5-6.3 Di VC USD?

    Wiadomo, że chcąc FX to pewnie idealny byłby d750 (ale jest droższy!). Głównie interesują mnie - mega amatorsko - ptaszki z podchodu, czasami jelonek itp. Wiec zakładam, że nie będę musiał fotografować szybko lecących drapieżników (dla których lepsza jest wersja Tamrona G2).
    Z Nikonami nie mam doświadczenia, tylko przez chwile bawiłem się d600 + Nikkor 50mm f/1.4 oraz jakimś tanim zoomem gdzie na końcu było 300mm. Dotychczas fotografowałem Canonem 7d i 6d w połączeniu z obiektywem Canon 400mm f/5.6 oraz z Tamronem 150-600 wersja 1). Wiem tylko tyle ze najtańsza pełna klatka Canona z Tamronem jest wolna.... a jak wygląda najtańsza pełna klatka u Nikona?


    pozdrawiam
    Onanizm sprzętowy jest powodem niemocy twórczej...

  7. #1777
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Po czym rozpoznać wersje pierwsza od drugiej? Ma moze ktoś zdjęcie pierwszej i drugiej wersji? Google strasznie kiełbasi i nie ogarniam. A w sklepie nie mają pojęcia która mają wersje :-p

  8. #1778

  9. #1779
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję. Ale nadal mało czytelne.

  10. #1780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    Dziękuję. Ale nadal mało czytelne.
    Szybko i czytelnie. Popatrz na stopkę. Tammi G2 ma takie wcięcie, kompatybilne z ARCA-Swiss.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 178 z 179 PierwszyPierwszy ... 78128168176177178179 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •