Close

Strona 152 z 179 PierwszyPierwszy ... 52102142150151152153154162 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 511 do 1 520 z 1784
  1. #1511

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emet_b Zobacz posta
    Pozwólcie, że akurat w tym wątki wypróżnię się na temat szkieł Tamrona (tych z nowej serii).
    Mam takowe 3 (90/2.8 VC; 70-200/2.8 VC i 150-600). Z każdym coś nie tak.
    W T90 rozciąga się uszczelka między bagnetem a szkłem. Poza tym po roku mam w nim więcej paprochów niż w w pozostałych 11 szkłach łącznie (a chodzi ze mną tylko na śluby).
    W 70-200 po 3 miesiącach padł silnik AF-naprawa gwarancyjna.

    A Teraz Tamzooka... kutwa :/
    Od kwietnia używałem max 10 razy (nie więcej niż 1000 zdjęć).
    Od ostatniego razu- zawiesza się af (trzeba wyłączać aparat), nie przekazuje info o przysłonie do aparatu no i na 600 f/9 ostrość wygląda tak.
    crop 100%

    Dodam tylko, że o szkła dbam, inne (nikkory, tokiny, sigmy- niektóre mam od 5 lat) nie sprawiają żadnych problemów.
    Nigdy więcej tamronów.
    Jeśli chodzi o AF miewam, ale tylko czasami problem o którym piszesz. Co do ostrości, to na D7100 im bardziej przymykałem, tym bardziej pogarszała się ostrość (np na f/8 miałem już mniej więcej takie mydło jak Ty na f/9 - tragedia). Na D610 i D750 mam odwrotnie. Aczkolwiek na tych ostatnich na 600mm i f/6.3 ostrość jest bardzo dobra (w zasadzie w ogóle nie przymykam).

  2. #1512

    Domyślnie

    a bierzecie pod uwagę, że na ostrość może nie mieć bezpośrednio wpływu aparat, jaki akurat zabieracie, ale warunki atmosferyczne ? na tym zdjęciu powyżej to jak byk było "pływające" powietrze
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  3. #1513

    Domyślnie

    Tak Cichy, termika robi swoje, ale... na 550mm już jest ok.
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  4. #1514

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    a bierzecie pod uwagę, że na ostrość może nie mieć bezpośrednio wpływu aparat, jaki akurat zabieracie, ale warunki atmosferyczne ? na tym zdjęciu powyżej to jak byk było "pływające" powietrze
    Obiektyw i 3 puszki sprawdzane w tym samym czasie. Tak na marginesie, D7100 już się pozbyłem, bo miałem zostawiony specjalnie pod tele Tamrona, ale jakość od 500mm zdecydowanie gorsza niż na D610 i D750 (crop z 600 mm z FF nieporównywalnie lepszy niż 600 mm z D7100). Zostałem teraz już tylko na FF

  5. #1515
    maniak666
    Gość

    Domyślnie

    Jak to zwykle bywa jedne nowe zabawki wymuszają wymianę innych. Czy ktos z Was używał tego obiektywu na głowicy Manfrotto 804RC2? Niestety nie da się za bardzo. Na 150mm jest jeszcze w miarę OK, niestety kolejne mm. powodują mocne drgania. Do 300mm. sytuację ratuje VC, ale jak wiadomo na statywie nie powinno się jej używać. Czy macie może godnego polecenia zastępcę? Najlepiej ze stajni MF. Chodzi mi głównie o osoby, które podobnie jak ja stanęły przed koniecznoscią wymiany, bądz stale używającej czego, co się nie telepie jak York z kokardką
    Odsyłanie do szukajek, specyfikacji proszę sobie raczej darować. czytać potrafię, a jak wspominałem chodzi mi o opinie praktyków.

  6. #1516

    Domyślnie

    Dorzucę swoje 3 grosze. Używam T150-600 z D7100. Do tej pory zrobione jakieś 5000 zdjęć, nie licząc tych co usunąłem będzie pewnie z 8k. Problemy z AF miałem 3 razy. Ostatnio jakoś 2 miesiące temu. W Dęblinie ostatnio napstrykane prawie 3k zdjęć - zero problemów. Na 600 mm ostrość jest ok za to po przymknięciu żyleta. Póki co czekam na przesyłkę z serwisu bo pojechał na aktualizację, miało być 3 dni robicze a już dobry tydzień minął.

  7. #1517

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maniak666 Zobacz posta
    Jak to zwykle bywa jedne nowe zabawki wymuszają wymianę innych. Czy ktos z Was używał tego obiektywu na głowicy Manfrotto 804RC2? Niestety nie da się za bardzo. Na 150mm jest jeszcze w miarę OK, niestety kolejne mm. powodują mocne drgania. Do 300mm. sytuację ratuje VC, ale jak wiadomo na statywie nie powinno się jej używać. Czy macie może godnego polecenia zastępcę? Najlepiej ze stajni MF. Chodzi mi głównie o osoby, które podobnie jak ja stanęły przed koniecznoscią wymiany, bądz stale używającej czego, co się nie telepie jak York z kokardką
    Odsyłanie do szukajek, specyfikacji proszę sobie raczej darować. czytać potrafię, a jak wspominałem chodzi mi o opinie praktyków.
    Jeżeli nie musi być Manfrotto , to ja kupiłem Triopo B-3 montowaną na Manfrotto 190 i spisuje się doskonale. wszystkie regulacje b. płynne, blokada pewna. W mojej ocenie Triopo ma takie sobie statywy, ale głowice bardzo dobre i w dobrej cenie (B-3 kosztuje około 200zł). Z mojego doświadczenia mogę jednak poradzić, jeżeli to możliwe, to statywy i głowice najlepiej wybierać w sklepie. Ja pojechałem po zupełnie inną głowicę, a wróciłem z Triopo B-3.

  8. #1518

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emet_b Zobacz posta
    Tak Cichy, termika robi swoje, ale... na 550mm już jest ok.
    Cytując klasyka "1/8 sek i termika znika"
    D810 + nikkor 500 f/4 vr
    instagram: frogifly

  9. #1519

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pet333r Zobacz posta
    Dorzucę swoje 3 grosze. Używam T150-600 z D7100. Do tej pory zrobione jakieś 5000 zdjęć, nie licząc tych co usunąłem będzie pewnie z 8k. Problemy z AF miałem 3 razy. Ostatnio jakoś 2 miesiące temu. W Dęblinie ostatnio napstrykane prawie 3k zdjęć - zero problemów. Na 600 mm ostrość jest ok za to po przymknięciu żyleta. Póki co czekam na przesyłkę z serwisu bo pojechał na aktualizację, miało być 3 dni robicze a już dobry tydzień minął.
    A co daje ta aktualizacja? Posiadam taki zestaw i czasami się "zawiesza" i przestaje ostrzyć, pomaga odpięcie od body...

  10. #1520

    Domyślnie

    Wyszła aktualizacja z poprawkami stabilizacji przy panoramowaniu, kilka stron wcześniej była informacja o tym.

    A jeżeli o wieszający AF to z tego co pamiętam ostatnio zaczął działać po przestawieniu limitera.
    Ostatnio edytowane przez pet333r ; 04-07-2015 o 13:27

Strona 152 z 179 PierwszyPierwszy ... 52102142150151152153154162 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •