Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Coolpix L820

  1. #1

    Red face Coolpix L820

    Witam!

    Od jakiegoś czasu uwielbiam fotografowac,najwięcej fotek robię roślinom w moim ogrodzie,ale nie tylko,wiadomo,apetyt rosnie w miarę jedzenia.Ostatnio nabyłam Coolpixa L 820 i chcialabym sie dowiedzieć jakie ma możliwości,czy jest do niego może jakiś dodatkowy obiektyw i co on daje pozytywnego.Wybaczcie,jeśli zadaję głupie pytania,ale ja naprawdę sie na tym nie znam i bardzo prosze o pomoc..

  2. #2

    Domyślnie

    Do tego aparatu nie ma innych obiektywów. Jeśli jest możliwość zastosowania tulei to można dokręcić poprzez nią jakiś konwerter powiedzmy makro ale jakość zdjęć pozostawi wiele do życzenia. Widziałam zdjęcia z tego aparatu i nie wiem czy akurat ta sztuka była wadliwa ale na zdjęciach widać było przekoszoną oś optyczną więc tragedia. L820 ma matrycę CMOS także zakres użytecznego ISO jest większy niż poprzednich modeli ale koszmarnie ciemny obiektyw i tak niweczy wszystko. L820 to zabawka, zdjęcia ostre tylko na wyświetlaczu. Teraz kiedy już jesteś właścicielką to nikt niczego nie będzie w stanie doradzić. Zanim kupiłaś ten może lepiej byłoby kupić używanego bezlusterkowca z podstawowym obiektywem ? Teraz to takie blah blah blah...dla mnie praktyczniejszy byłby stary Canon G5 gdyż ma możliwość wykonywania zdjęć w RAW. Teraz idź i rób zdjęcia, za jakiś czas jak już będziesz wiedziała co Ci się w nich nie podoba to wróć i porozmawiamy.

  3. #3

    Domyślnie

    Laik, powiadasz...? Laik, to najpierw by spytał co kupić, a nie odwrotnie.

  4. #4

    Domyślnie

    Widać masz dużo kasy na kupowanie zabawek. Bo jak się jej nie ma za wiele to nie idzie się do byle jakiego sklepu i nie kupuje byle jakiego aparatu , kierując się przy tym nie wiem może jego kolorem? No ale z drugiej strony na takich klientów liczył właśnie producent wypuszczając L820 .

  5. #5

    Domyślnie

    mam nadzieję, żeEwaMonika kupując ten aparat nie nadwyrężyła zbytnio budżetu domowego. Należy poczekać, aż za jakiś czas wraz z ilością robionych zdjęć przyjdzie refleksja i będzie wiedziała co w fotografii ją realnie interesuje. Wtedy można wrócić do tematu. Nie ma co kwękać i po niej skakać. Może będzie coś z tego więcej a może nie. Poczekajmy na autorkę tematu.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi! Szczerze mowiąc,naprawdę nie wiedzialam,że kupuję badziewie..Mowilam w sklepie,że myślę o jakiejś niedrogiej lustrzance,ale facet mi powiedział,że to jest zbyt skomplikowane,jeśli nie znam się na aparatach,i zaproponował mi to..wiem,moglam chociaż pomyśleć o czym używanym,ale cóż mój błąd..Robię zdjęcia,mam na innych forach,tutaj chcialam wstawić parę fot,żeby było wiadomo co i jak,ale wstawiam zdjecia zawsze z pulpitu a tutaj tak nie można,a na imageshacku jestem już zablokowana..no ale postaram sie cos pokazać i powiem Wam,że naprawdę mnie zalamaliście i racja,że najpierw mialam sie zapytać a potem kupować,tylko,że ja jestem niecierpliwa..

  7. #7

    Domyślnie

    Nie łam się. Wyjdziesz na prostą. Sprzedawca sprzedał to co mu zalegało na półce.
    Po prostu traktuj to jako przedłużenie etapu przejściowego.

    (potem podasz dane sprzedawcy to go spalimy dla przykładu).

  8. #8

    Domyślnie

    No nie mam innego wyjścia,ten może sprzedam,mam wszystkie papiery i ubezpieczenie i kupię coś używanego,oczywiście po konsultacji z Wami Jak tak to wszystko czytam,to się zastanawiam,czy kiedykolwiek dojdę do etapu,chciażby średniego,ale cienko to widzę,te wszyskie opcje,to tak a to tak a to znów bez tego,to jest jakaś czarna magia poprostu i potem jeszcze ta obrobka,ja nawet nie wiem w czym to obrabiać,jak się za to zabrać,najlepiej niech mi ktoś od razu powie,że mam spadać na drzewo,bo z tego nic nie będzie Wstawiłam kilka moich róż w przyrodzie,ale w porównaniu z fotami innych,moje odpadają,poza tym dlugo nic nie robiłam z imageshacku i trochę mi nie wyszło,ale co zrobić,a sprzedawcy nie będziemy krzywdzić,to w końcu moja wina,że się najpierw nie popytalam kogo trzeba

  9. #9

    Domyślnie

    Spokojnie spokojnie, bo zaczynasz iść w przeciwnym niekoniecznie właściwym dla Ciebie kierunku. Czyli zamiast prostego, nowego aparatu już myślisz o kupowaniu używanego, znacznie bardziej skomplikowanego. Taką decyzję doradzałbym już użytkownikowi wiedzącemu co chce i z czym to się wiąże. Ty nie wiesz tak naprawdę co oczekujesz od takiego kolejnego aparatu. To że ten L820 nie ma możliwości doczepiania innych obiektywów i że jest aparatem dość prostym, nie znaczy wcale, że nie można nim zrobić wielu przepięknych zdjęć kwiatów itp. . Dla Ciebie miał bym radę aby najpierw podejść do nauki wyszukania odpowiedniego kadru , jak ustawić się z aparatem , wyczuć jak reagować na światło , powoli też poznasz ten aparat i zauważysz , że taki i takie opcje lepiej wpływają na obraz finalny. Z tego co wpiszesz wnioskuję , że faktycznie zbyt skomplikowany aparat nie musi być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem , zacznij od poznawania zalet i wad L820 a potem zadecydujesz juz bardziej świadomie czego Ci brakuje i dokonasz znacznie trafniejszego wyboru niż pytając sie nas na forum jaki używany aparat kupić, który robi piękne zdjęcia kwiatów.

  10. #10

    Domyślnie

    Pewnie masz rację,dowiem się co nieco,poznam ten aparat i będę myśleć dalej,to nie jest tak,że robię tylko foty kwiatow,tak było na początku,teraz robię też inne,w lesie,czy na mieście,kilka mam znad morza róznych,ale nie wiem gdzie to wstawić-kutry np.,no parę ich mam,naprawdę to polubilam i bardzo mi zależy,aby to nie było byle jak,gdyby mi nie zależalo,to uwierz mi,nie było by mnie tutaj,robię z siebie idiotkę,zadając te wszystkie pytania,nie jest to mile,naprawdę,ale chcę wiedzieć,muszę to przeżyć

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •