Close

Strona 16 z 19 PierwszyPierwszy ... 61415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 185

Wątek: Sony RX10

  1. #151

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maxtiger Zobacz posta
    Okazało się że robiąc zdjęcie w trybie auto w najwyższej rozdzielczości i jakości (tylko JPG) po zrobieniu zdjęcia - mijały ok 3-4 sekundy abym mógł zrobić kolejne zdjęcie. Dokupiłem teraz: SanDisk Extreme Pro 32 GB 95 MB/s SDHC i powiem szczerze różnicy nie ma żadnej.
    Pozdrawiam i czekam na wskazówki
    Mam tak samo ustawione i można robić zdjęcia jedno po drugim . Zrób fotkę i zaraz po tym wciśnij migawkę do połowy . Ukazuje Ci się wtedy nowy kadr i możesz pstryknąć następne zdjęcie. I znowu następne. I można tak pstrykać w nieskończoność
    Prawdą jest , ze jak zrobisz jedna fotkę obraz jest na kilka sekund "zamrożony". W czym Ci to przeszkadza jak nie robisz zaraz drugiego zdjęcia ??

  2. #152

    Domyślnie

    Dziękuje za podpowiedzi.
    W czym mi to przeszkadza? Właśnie w tym co pisałem że jak chce zrobić kolejne zdjęcie to muszę czekać te 3-4 sekundy aby zrobić kolejne (nie wiedziałem i nie testowałem że mogę od razu wciskać migawkę do połowy i od razu robię zdjęcie - wytestuję to). Dam znać jak to wyszło.
    Teraz nadchodzi dłuższy weekend to postaram się dłużej potestować aparat więc podzielę się wrażeniami.

  3. #153

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andreas1947 Zobacz posta
    Prawdą jest , ze jak zrobisz jedna fotkę obraz jest na kilka sekund "zamrożony".
    Ten podgląd zrobionego zdjęcia można wyłączyć.

  4. #154

    Domyślnie

    Przed chwilka otrzymałem paczkę a w niej miedzy innymi ten futerał o którym wspomniałem dwie strony wcześniej. Miód malina, ale czy wart 354 zł na pewno nie. Te niecałe 30 € na pewno tak.

  5. #155

    Domyślnie

    Chwilkę po testowałem i na chwilę obecną mogę stwierdzić że: zrobienie 1 zdjęcia i wciśnięcie z automatu spust migawki do połowy odpala odrazu nowy obraz i AF. Rzeczywiście można robić tak bez końca i prędkość jest taka jaka powinna za tą kasę. Troszkę inaczej jest przy robieniach zdjęć wykorzystując wyższe ISO w ciemniejszych miejscach - trwa to ciut dłużej ale efekty są bardzo bardzo dobre.

    Zastanawia mnie taka rzecz czy w takim programie jak np. Light room da się skorygować rozbłysk lampy na zdjęciu aby efekt był naturalny?

    P.S.
    Ja jako Etui kupiłem CASE LOGIC SLRC200 za nie całe 70 pln i jestem bardzo zadowolony. Wchodzi tam aparat z paskiem i obok do kieszonki cała ładowarka z kablami. Rewelka.

  6. #156

  7. #157

    Domyślnie

    Ceny tych nowości bardzo wygórowane. RX10 II to około 6.600 zł . Mam pierwsza wersje (RX10) za trochę więcej niż połowa ceny tej nowości. 4k mi niepotrzebne. Mam ta opcje w LX100 i tak z niej nie korzystam.

  8. #158

    Domyślnie

    Trochę odkopię, ale nie będę zakładał nowego tematu.
    Mam pierwszego RX10 i zauważyłem, że w obiektywie pojawił się grzyb. Spotkał się ktoś z grzybem w obiektywie kompaktowym? Jak to możliwe, skoro ten RX10 powinien być chyba uszczelniany. Niestety nie wiem jak był ptraktowany ten aparat przez poprzedniego właściciela, ale u mnie jest normalnie użytkowany i przechowywany w pokoju na półce.
    Czy jest możliwa naprawa tego obiektywu? Czy w ogóle było by to opłacalne?

  9. #159

    Domyślnie

    Panowie, odkopię trochę temat. Jak najlepiej i najrozsądniej zaadoptować SB-900 do RX10? Jedyna możliwość to chyba własna automatyka lampy? Tylko czy SB-900 posiada coś takiego?
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  10. #160

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    Panowie, odkopię trochę temat. Jak najlepiej i najrozsądniej zaadoptować SB-900 do RX10? Jedyna możliwość to chyba własna automatyka lampy? Tylko czy SB-900 posiada coś takiego?
    Oczywiście, że posiada. Tryb nazywa się A, wprowadzasz wartość iso i przysłonę, reszta się dobierze sama.

Strona 16 z 19 PierwszyPierwszy ... 61415161718 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sony 16-50 vs Sony 20
    By emerlu in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-04-2015, 21:43
  2. Sony 16-50 vs Sony 20
    By motoluka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-02-2015, 15:20
  3. Rx10 czy fz1000
    By lukaz in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-12-2014, 22:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •