Close

Strona 787 z 1914 PierwszyPierwszy ... 28768773777778578678778878979783788712871787 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7 861 do 7 870 z 19131
  1. #7861

    Domyślnie

    Lensbaby ma chyba coś takiego.

  2. #7862

    Domyślnie

    Nie rozumiesz. Szkło od średniego formatu ma znacznie większe pole krycia. Dzieki czemu możesz naprawdę mocno szkło przesunąć i obrócić od głównej osi
    http://www.pbase.com/fafniak/image/135734310 - głębia ostrości idzie wzdłuż osi obiektywu
    To jeden z przykladow

  3. #7863

    Domyślnie

    Miałem taki adapter z pokłonem. Umożliwiał podłączenie szkiel z bagnetem P6 do Nikona. Bawiłem się na analogu 80/2.8 i 50/4. Oczywiście da się uzyskać fajne efekty ostrego pasa na zdjęciu, można to kreatywnie wykorzystać, tyle że nie po to powstał pokłon. Takie same efekty można szybciej i wygodniej uzyskać w postprocesie.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  4. #7864

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Takie same efekty można szybciej i wygodniej uzyskać w postprocesie.
    eeeeee, może bez jaj

    24TS-E na A7
    https://www.instagram.com/p/BIh_woBhc3a/
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 23-03-2017 o 11:58

  5. #7865

    Domyślnie

    Właśnie bez jaj, jeżeli ktoś sprowadza używanie pokłonu tylko do robienia ostrego paska na zdjęciach, to nie ma sensu kupować takiej przelotki czy całego szkła.
    Oczywiście nie po to powstał pokłon i jego podstawowego zastosowania nie da się osiągnąć w pp, ale większość efektów z takich szkieł to pasiasta nieostrość.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  6. #7866

    Domyślnie

    Czy ktoś posiada Samyanga 50 AF? Najlepiej gdyby jeszcze miał ktoś porównanie z Sigma A 50 z MC-11 Zastanawiam się jaka 50ke dokupić do A7II.
    Ostatnio edytowane przez Tornvald ; 23-03-2017 o 16:47

  7. #7867

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Miałem taki adapter z pokłonem. Umożliwiał podłączenie szkiel z bagnetem P6 do Nikona. Bawiłem się na analogu 80/2.8 i 50/4. Oczywiście da się uzyskać fajne efekty ostrego pasa na zdjęciu, można to kreatywnie wykorzystać, tyle że nie po to powstał pokłon. Takie same efekty można szybciej i wygodniej uzyskać w postprocesie.
    Po co się męczyć postprocesie jak można naturalnie to zrobić.

  8. #7868

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Po co się męczyć postprocesie jak można naturalnie to zrobić.
    Kwestia podejścia do tematu. W postprocesie można sobie zobaczyć różne warianty przebiegu ostrości. Czasem pomysł który miało się w trakcie robienia zdjęć nie wydaje się już tak dobry jak się zdjęcia widzi na ekranie monitora.
    Poza tym nie wiem jak w przypadku MF i LF, ale na FF w wizjerze tak sobie widać ten rozkład ostrości i trzeba mieć duży wizjer i jasną matówkę. Trochę czasu trwa dojście do jako takiej wprawy, ale potem dało się takim zestawem robić zdjęcia na ulicy.
    Co więcej mam adapter z pokłonem do NEXa, który umożliwia podłączenie szkieł Nikona. W przypadku szkieł FF obowiązuje taka sama zasada jak w przypadku szkieł MF podłączanych do aparatu FF, a mimo to użyłem go raz, żeby sprawdzić czy w ogóle działa. Działa, ale zarówno na ekranie jak w wizjerze słabo widać rozkład ostrości, znowu musiałbym się uczyć, a jak na razie nie chce mi się.

    Oczywiście jak się pokłon wykorzystuje zgodnie z przeznaczeniem do powiększania GO, to nie ma przebacz w postprocesie tego nie osiągniesz lub będzie to właśnie męczarnia.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  9. #7869

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Nie rozumiesz. Szkło od średniego formatu ma znacznie większe pole krycia. Dzieki czemu możesz naprawdę mocno szkło przesunąć i obrócić od głównej osi
    http://www.pbase.com/fafniak/image/135734310 - głębia ostrości idzie wzdłuż osi obiektywu
    To jeden z przykladow
    Szkła średnioformatowe są ciemniejsze, więc to chyba jednak nie będzie dobra alternatywa.

  10. #7870

    Domyślnie

    To nie ma znaczenia gdzy zaczynasz bawić się pokłonami i tak będziesz przymykał - gwarantuję

Strona 787 z 1914 PierwszyPierwszy ... 28768773777778578678778878979783788712871787 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •