Close

Strona 1345 z 1914 PierwszyPierwszy ... 345845124512951335134313441345134613471355139514451845 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 13 441 do 13 450 z 19131
  1. #13441
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damiroz Zobacz posta
    Odnośnie Samyanga 24 to polecam lekturę TEGO TESTU
    Dzięki, o takie sample mi chodziło, jestem na 100% pewny że go kupię bo jakość satysfakcjonująca.

  2. #13442

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damiroz Zobacz posta
    I po co od razu ta spina ? Zdjęcie jest nietrafione, to nie zarzut a często norma w przypadku podpinanych obiektywów do sony przy kiepskim kontraście, gorszym świetle czy też kontrze. Ot po prostu w takich warunkach lepiej poratować się czasem MF lub skorzystać z jakiejś jasnej stałki.

    Co do plastyki obu fotek - moje zdjęcie miało być ostre wszędzie i takie jest. Twoje było ostrzone na wokalistkę, ale detalu na twarzy brak. Rozumiem, że jak na moim zdjęciu tylko parka byłaby ostra a reszta "rozmemłana" to plastyka by wzrosła o +100 ?
    Właśnie po co ta spina ? Ja jestem w średnim wieku, mnie takie rzeczy nie ruszają
    Przyznałem, że ostrość nie jest najlepsza, ale wpływ na jej odbiór miało totalne prześwietlenie twarzy, którego
    nie sposób było skorygować. Jeśli nawet twarz dobrze wyostrzysz, ale prześwietlisz 32x i zajmuje ona tylko 1/100 kadru,
    to detalu nawet po korektach nie znajdziesz...
    Tak właśnie wygląda czasami realna sytuacja na scenie..... ale pewnie z czasem do takich rzeczy sam dojdziesz.
    To jak wykonujesz swoje zdjęcia zupełnie mnie nie interesuje....do momentu kiedy zaczynasz odnosić się do innych.
    Widzisz , można nawet świadomie degradować jakość, dążąc do pewnych cech, bądź stylu...
    Ty zdaje się dążysz do doskonałości technicznej, ale w moim osobistym przekonaniu i pewnie nie tylko z tych 42,5 Mpx robisz straszną "mielonkę".
    Całkiem niedawno ktoś już zwrócił Tobie na to uwagę, ale wtedy miałeś chociaż trochę pokory i przyznałeś się do błędów.
    Ostatnio edytowane przez nordwind ; 21-08-2018 o 16:15

  3. #13443

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nordwind Zobacz posta
    i pewnie nie tylko
    Nawet na pewno.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  4. #13444

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Nawet na pewno.
    ....o jak miło, że nie tylko

  5. #13445

    Domyślnie

    Podobno Cajsik pierwszy raz od czasów Ikona przyszykował jakiś aparat. Tylko, że to chyba będzie takie Sony RX1 z niemieckim logo.

  6. #13446

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Podobno Cajsik pierwszy raz od czasów Ikona przyszykował jakiś aparat. Tylko, że to chyba będzie takie Sony RX1 z niemieckim logo.
    RX1 jest już wystarczająco drogi żeby jeszcze dopłacać za logo Zeiss na korpusie.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  7. #13447

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Serwis nie aktualizuje w ramach gwarancji?
    Prawdę mówiąc to nie wiem - możliwe, że to robią, trzeba by było zapytać w serwisie by mieć 100 % pewność.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez nordwind Zobacz posta
    Ty zdaje się dążysz do doskonałości technicznej, ale w moim osobistym przekonaniu i pewnie nie tylko z tych 42,5 Mpx robisz straszną "mielonkę".
    Całkiem niedawno ktoś już zwrócił Tobie na to uwagę, ale wtedy miałeś chociaż trochę pokory i przyznałeś się do błędów.
    Zwrócił uwagę, że zdjęcia są za ostre. Odpisałem dlaczego tak jest - serwis flickr dodatkowo jeszcze wyostrza miniatury. Nie będę dublował setek zdjęć by mieć niewyostrzone miniatury.

    Ps Tak na zakończenie - prześwietlenie kadru, a nie trafienie z ostrością to dwie różne sprawy Moim celem było tylko potwierdzenie czy tak rzeczywiście jest (czasem miniatury przekłamują) i dodanie od siebie, że na szkłach canona podpiętych przez adapter do aparatów Sony takie nietrafione zdjęcia w trudnych warunkach oświetleniowych nie są taką wcale rzadkością. Dlatego jeśli ktoś zastanawia się czasem czy dopłacić do jakiegoś szkła (i zależy mu na dobrym AF-ie) bo na tym zarabia to uważam, że warto dopłacić. Jeśli foty robi hobbystycznie i może żyć, że część zdjęć będzie nietrafionych to wówczas nie warto dopłacać.
    A7R3 + 14 F2.8 + 55 F1.8 + 28-75 F2.8 + 135 F2

  8. #13448

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    RX1 jest już wystarczająco drogi żeby jeszcze dopłacać za logo Zeiss na korpusie.
    Tym bardziej że w rx1 już jedno logo jest na obiektywie;p
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  9. #13449

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    Tym bardziej że w rx1 już jedno logo jest na obiektywie;p
    Może jest za małe, albo Zeiisowi nie podoba się logo Sony na tym samym korpusie )
    A7R3 + 14 F2.8 + 55 F1.8 + 28-75 F2.8 + 135 F2

  10. #13450

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damiroz Zobacz posta
    Zwrócił uwagę, że zdjęcia są za ostre. Odpisałem dlaczego tak jest - serwis flickr dodatkowo jeszcze wyostrza miniatury. Nie będę dublował setek zdjęć by mieć niewyostrzone miniatury
    Nie chce mi się cofać do tematu, chodziło również o agresywną obróbkę.... w sumie nieważne

    Cytat Zamieszczone przez damiroz Zobacz posta
    Ps Tak na zakończenie - prześwietlenie kadru, a nie trafienie z ostrością to dwie różne sprawy ...
    Pracowałem, 30lat temu ( w PRLu ) w laboratorium przy C-41 i NC 19 na maszynach Agfy, na skale masową naświetlałem, robiłem korekcję..... więc.....

    Z Canona wrzuciłem fotę hires wyostrzoną w punkt , jakoś nikt tego nie skomentował
    Dla mnie obiektyw jest ok, główny problem w ciemnicy to brak możliwości skorzystania przy ostrzeniu jednocześnie z pomiaru
    AF kontrastowego i fazowego. Porównując jednak do 85/1.8 i 90/2.8 które mają taką możliwość jest całkiem nieźle.
    W dzień nie stanowi to różnicy. Dodam tylko, że te dwa ostatnie natywne też potrafią spudłować koncertowo
    Ostatnio edytowane przez nordwind ; 21-08-2018 o 21:05

Strona 1345 z 1914 PierwszyPierwszy ... 345845124512951335134313441345134613471355139514451845 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •