Close

Strona 1091 z 1914 PierwszyPierwszy ... 9159199110411081108910901091109210931101114111911591 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 10 901 do 10 910 z 19131
  1. #10901

    Domyślnie

    U mnie w A7 jak na razie nie widzę żadnego zużycia (choć w sumie mam go dopiero 9 miesięcy). Bateria nie padła, ekran siedzi ciasno. Nie ma też wyciągniętych gum ani wytarć, poprzednio miałem D7100 i tam już po kilku miesiącach miałem wyciągniętą gumę pod kciukiem oraz odeszła farba pod ekranem. Tu na razie nic się nie dzieje. Spust i uchwyt to oczywiście kwestia rączek, ale w późniejsze modele zapewne większości bardziej przypasują pod tym względem. Co zaś się tyczy tych purchli na ekranie to nie wiem jak w jedynce, ale w np w dwójce na ekranie jest specjalna folia, której nie widać i która bardzo ciężko schodzi, ale niektórym się powycierała lub dostał się pod spód jakiś brud. Jeśli u twojego kolegi stało się to samo to może zamówić za kilka dolarów kolejną folię lub jakiś inny protektor a starą samemu usunąć, nawet scyzorykiem.

  2. #10902

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC0504-Edit-Edit-Edit.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	744,3 KB
ID:	6311
    ........

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Na mrozie, w rękawiczkach to trudno używać to ustroistwo.
    U mnie po dwóch latach, wczoraj na dole wytarła się, spuchła i odeszła guma, tak 1cm.
    Odciąlem 2mm, przykleiłem i jest dobrze.
    Ostatnio edytowane przez meliszipak ; 21-03-2018 o 16:57
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  3. #10903

    Domyślnie

    Monitory w sony są lipne, najlepiej od razu szkło ochronne nakleić.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  4. #10904
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    W jakich blistrach bateryjki sony są pakowane ?

    takie czy takie ?

  5. #10905

    Domyślnie

    W mojej a7II fabrycznie był taki jak obecnie w sklepie Sony Centre, więc pewnie ten po lewej.

    https://scentre.pl/shop/product/show...ulator_serii_w
    Ostatnio edytowane przez nordwind ; 21-03-2018 o 17:47

  6. #10906

    Domyślnie

    Kolorowe są wcześniejsze. Teraz nawet na farbie oszczędzają.

  7. #10907

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    Właściwie to tylko moje domysły i raz nawet o to pytałem, ale wydaje się, że inne są
    wymagania projektowe dla grup soczewek które będą poruszane silnikiem af i to powoduje
    także zwiększenie gabarytów. Do tego jakieś przekładnie, dodatkowa elektronika.
    Tak mi się wydaje...
    Może Maciek zabierze głos.
    To do mnie tak perswadujesz?

    Nie mam się za eksperta, a to, co o tym wiem, to różne półsłówki zbierane tu i tam, i wyciągane z nich wnioski.

    Gdy powstały pierwsze obiektywy AF do lustrzanek z detekcją fazy (np. obiektywy AC do Canona T80, czy zoomy AF 35-70 do Pentaxa ME-F i Olympusa OM30, czy Nikkory AF 80 i 200 mm do Nikona F3 AF, były to potworki z różnymi wybrzuszeniami na silnik, a także na baterie. Były duże, ciężkie i nieporęczne.

    Potem Minolta i za nią Nikon, a potem także Pentax i Olympus wymyślili, by umieścić jeden mocny silnik w korpusie aparatu i sprzęgnąć go "śrubokrętem" z mechanizmem w obiektywie, co pozwoliło utrzymać sensowne rozmiary i ciężar obiektywów, w których trzeba było tylko upchnąć przekładnie i trochę elektroniki. Wczesne obiektywy AF do tych aparatów wcale nie były większe od wersji MF, a często były oparte na tej samej konstrukcji optycznej - choć mechanicznie różniły się znacznie, były wykonane głównie z tworzyw i miały znacznie większe luzy mechanizmu ostrzenia - nie mogły być spasowane tak ciasno, jak MF, ze względu na opory, do których przezwyciężenia silniczki były za słabe.

    Natomiast obiektywy Canona EF, z wbudowanymi silnikami, zawsze były troszkę większe, bo mimo całej miniaturyzacji pewnych granic nie dawało się przeskoczyć. Te wczesne obiektywy także nie biły rekordów prędkości - AF zdecydowanie nie działał błyskawicznie.

    Przez lata jednak wymagania wzrosły, i obecnie od obiektywów oczekuje się błyskawicznego ostrzenia i przeostrzania na ruchomych obiektach, z możliwością utrzymywania zmiennej ostrości na poruszającym się obiekcie przy 10 kl/s, itd. To bardzo podbija wymagania wobec mechanizmów ustawiania ostrości w obiektywach. Z tego powodu praktycznie zanikają już napędy śrubokrętowe, wbudowywane w obiektywy silniki muszą mieć coraz większy moment obrotowy oraz możliwość natychmiastowego startu, zatrzymania czy też błyskawicznej zmiany kierunku obrotów, no i konstruktorzy dążą do zmniejszenia obciążenia dla tych silników, które zamiast poruszać całym obiektywem w przód i w tył, poruszają tylko niektórymi członami. Obiektywy klasyczne, ostrzące przez przesuwanie całego obiektywu w przód i w tył, także zanikają, wraz z napędem śrubokrętem. Co więcej, pojawił się pomysł ostrzenia za pomocą dwóch grup soczewek, poruszanych oddzielnymi silnikami - myślę, że chodzi tu o dalsze zmniejszenie obciążenia dla pojedynczego silnika.
    Ale w ten sposób mechanika AF zaczyna stanowić coraz większą część obiektywu, wagowo i rozmiarowo. Żeby były nie wiem, jak małe, gdzieś trzeba poupychać te silniki i przekładnie - no a nie mogą być zbyt małe, jeśli mają zapewniać duże moce i momenty obrotowe. Do tego jeszcze trzeba wbudować w obiektyw jakiś mechanizm ręcznego ostrzenia, czy w postaci pierścienia ze sprzęgłem, czy focus-by-wire. To też swoje waży i mierzy.
    No i jeszcze jedno - przy ostrzeniu kontrastowym, obiektyw musi zapewniać możliwość przejechania poza nieskończoność, co też trzeba uwzględnić w konstrukcji mechanicznej obiektywu.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  8. #10908

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nordwind Zobacz posta
    W mojej a7II fabrycznie był taki jak obecnie w sklepie Sony Centre, więc pewnie ten po lewej.

    https://scentre.pl/shop/product/show...ulator_serii_w
    To dziwne, bo w zestawie z aparatem akumulatory nie są w blistrze.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  9. #10909

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Kolorowe są wcześniejsze. Teraz nawet na farbie oszczędzają.
    Może z tych samych powodów przestaną lakierować bagnet na pomarańczowo.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    To do mnie tak perswadujesz?
    No i stała się jasność .
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  10. #10910

    Domyślnie

    Helios 44 -m 4 58/2

    60*42 mm , 300 gram



    Canon 50 /1,8

    67*43mm , 190 gram

    silnik jak widac nie ma ( nie musi miec ) wiekszego wplywu na wymiary zewnetrzne obiektywu.

Strona 1091 z 1914 PierwszyPierwszy ... 9159199110411081108910901091109210931101114111911591 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •