Close

Strona 28 z 1914 PierwszyPierwszy ... 18262728293038781285281028 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 19131
  1. #271

    Domyślnie

    Z Nikonem mogą być problemy ze względu na mechaniczne sterowanie przysłoną. Adapter musiałby mieć jakiś element wykonawczy, sterowany silnikiem czy elektromagnesem, zamieniający sygnały elektryczne z aparatu na mechaniczne domykanie przysłony. Choć chyba da się to zrobić, bo, o ile się orientuję, tak właśnie jest w adapterze do Nikona 1, pozwalającym używać normalnych lustrzankowych Nikkorów.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  2. #272
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Wszystko sie da, pytanie za ile...

    Metabones Nex-EF z AF kosztuje 399$ i ma swoje ograniczenia...

  3. #273

    Domyślnie

    Hm LA-EA4 kosztuje na amazonie 350$...

  4. #274

    Domyślnie

    Właściwie to jestem zdezorientowany po tym uzupełnieniu.
    A7 okazuje się dużo gorsza od A7R pod wzgledem AF i obrazka (odszumianie aka monet).
    AF w A7 wcale nie jest szybszy od A7R ale na pewno mniej celny wtf?
    pozdrawiam
    Mirek$

  5. #275

    Domyślnie

    Właśnie miałem pisać to samo... Podejrzewam jeszcze nie najlepszy soft wczesnych modeli przedsprzedażowych, pewnie za kilka miesięcy pokaże się nowa wersja (w niektórych nexach poprawili działanie hybrydowego AFa po wydaniu). No i z tego co pamiętam to A7 miał mieć właśnie hybrydowy AF a nie czystą detekcję fazy. Odszumianie mnie natomiast martwi, nie wiem czy to będą poprawiać...

  6. #276

    Domyślnie

    Wnioski na temat sensora wysnuli na podstawie JPG.. (?!). Rawy do porownania na razie tylko z 7R.
    pozdrawiam
    Mirek$

  7. #277

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    Wszystko sie da, pytanie za ile...

    Metabones Nex-EF z AF kosztuje 399$ i ma swoje ograniczenia...
    Nawet adapter Nikona z obiektywów AF na Nikon 1, choć zapewnia działanie przysłony i AF-S (tylko te z własnym silnikiem), ma jednak różne ograniczenia użytkowe, jak wyczytałem w instrukcji, więc nawet samej firmie macierzystej nie udało się "przełożyć" wszystkiego.
    Gdzieś czytałem, że te adaptery "tłumaczące" elektronikę wnoszą jednak spore opóźnienia działania tego wszystkiego.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  8. #278
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Nikon zrobil adapter z ograniczeniami nie dlatego, ze nie mogl czegos zrobic, tylko dlatego, ze nie chcial tej wersji bede sie trzymal

  9. #279

    Domyślnie

    Czyli trzeba poczekać, aż pojawi się 70-200. Co prawda nie 2.8, ale 4 też przeżyję. Do tańca bez AF to trochę męczarnia, zwłaszcza, że wizjer będzie miał opóźnienie (spust pewnie też).
    Tak czy inaczej, dawno mnie żaden aparat aż tak nie zaintrygował. Aż się żona ze mnie nabija.

    Chociaż Edyta zauważa, że można przecież podpiąć Canonowskie szkło z AF.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  10. #280

    Domyślnie

    A były jakieś informacje nt. ceny tego 70-200/4 bo nie pamiętam? Tak bardziej z ciekawości bo jak 25-letnie minoltowe 70-210/4 ważyło ok 700g i mi nie pasowało to tym bardziej 860g do tak małego i nowoczesnego aparatu:/

Strona 28 z 1914 PierwszyPierwszy ... 18262728293038781285281028 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •