Close

Strona 1266 z 1914 PierwszyPierwszy ... 266766116612161256126412651266126712681276131613661766 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 12 651 do 12 660 z 19131
  1. #12651
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale to jest pewnie jedna sztuka i będzie wybieranie z tysięcy zgłoszeń gdzie trzeba zmieszczanieć portfolio i wymyślać dyrdymały jak to bardzo kocha się ciamcianga.

  2. #12652

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Fotki mi się podobają, mam tylko uwagę do koloru. ABW w sony (poza zdjęciami w warunkach z dobrym światłem dziennym) leży i wymaga poprawy w postprocesie. Z tego powodu tęsknię za canonem.
    Dzięki, AWB w A7II działa całkiem sprawnie sądząc chociażby po raw/jpeg z w/w klatek... i nie tylko...
    Tutaj zdjęcia są świadomie przetworzone i dominanta może kojarzyć się z źle dobrana temperaturą
    Canonika cropika posiadam i kolory z niego jak dla mnie są najlepsze z wszystkich systemów...

  3. #12653

    Domyślnie

    "Balans bieli"? Poważnie?
    Well, well, well...

    Tymczasem ja w innej sprawie:
    Od dawna wiadomo, że w fotografii szeroki kąt jest obligatoryjny, bo przerysowując, czyli przekłamując perspektywę normalnego widzenia, może totalną nijakość uczynić pozornie atrakcyjną.
    Na przykład w savoir-vivrze forumowego "Krajobrazu" popularna jest zasada "16 mm + F16" (Profesjonaliści dodają filtr ND1000 i połówkowy.)
    Cóż - wciąż nie wszyscy są tego świadomi, zatem trzeba też dać przykład negatywny - znaczy, jak nie powinno się fotografować - krajobraz na 50 mm przy F1.4:

    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  4. #12654

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    ....

    Od dawna wiadomo, że w fotografii szeroki kąt jest obligatoryjny, bo przerysowując, czyli przekłamując perspektywę normalnego widzenia, może totalną nijakość uczynić pozornie atrakcyjną.
    Na przykład w savoir-vivrze forumowego "Krajobrazu" popularna jest zasada "16 mm + F16" (Profesjonaliści dodają filtr ND1000 i połówkowy.)
    Cóż - wciąż nie wszyscy są tego świadomi, zatem trzeba też dać przykład negatywny - znaczy, jak nie powinno się fotografować - krajobraz na 50 mm przy F1.4:

    o!
    bardzo się ten negatywny przykład może podobać....
    Do krajobrazu go proszę wstawić "na przekór"
    zestaw N: d700 +17 + 70-200 // zestaw S: A7 + 40 + 24-240

  5. #12655

    Domyślnie

    Dlaczego nie powinno się tak fotografować ? Wg mnie zdjęcie jest dobre, ale trochę prześwietlone, pozwoliłem sobie je "poprawić" i trochę 'wyciągnąć" ze świateł ....


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC3651C Landscape number tdl.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	445,2 KB
ID:	11673

  6. #12656

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karczek.foto Zobacz posta
    o!
    bardzo się ten negatywny przykład może podobać....
    Do krajobrazu go proszę wstawić "na przekór"
    Dziękuję, ale już mi się nie chce. Robiłem tak lata temu i nawet poleciało kilka banów, ale nic to nie dało - "Na zachodzie bez zmian"...

    Cytat Zamieszczone przez andrzej_abc Zobacz posta
    Dlaczego nie powinno się tak fotografować ? Wg mnie zdjęcie jest dobre, ale trochę prześwietlone, pozwoliłem sobie je "poprawić" i trochę 'wyciągnąć" ze świateł ….
    No to teraz bądź konsekwentny i wstaw do "Krajobrazu" jako swoje.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  7. #12657

    Domyślnie

    Jeśli kto ma prajma na Amazonie to na zachodzie można kupić kilka obiektywów czy też aparatków w nieco zmienionych cenach.

  8. #12658

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej_abc Zobacz posta
    Dlaczego nie powinno się tak fotografować ? Wg mnie zdjęcie jest dobre, ale trochę prześwietlone, pozwoliłem sobie je "poprawić" i trochę 'wyciągnąć" ze świateł ....


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC3651C Landscape number tdl.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	445,2 KB
ID:	11673
    Bardzo pięknie to zrobiłeś. Wojtek jako początkujący i jeszcze nie bardzo potrafi tak profesjonalnie edytować fotografie.
    Ostatnio edytowane przez meliszipak ; 16-07-2018 o 16:23
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  9. #12659

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    Bardzo pięknie to zrobiłeś. Wojtek jest początkujący i nie bardzo jeszcze sobie radzi z tak profesjonalną i zaawansowaną edycją.
    Zdecydowanie tak. Cienie należy wyciągać maksymalnie, a jaśnie maksymalnie przyciemniać. Chmury powinny zawsze wyglądać jak z Harrego Pottera.
    Psioniczni.pl Don't panic! Stay psionic!

  10. #12660

    Domyślnie

    C.b.d.o.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

Strona 1266 z 1914 PierwszyPierwszy ... 266766116612161256126412651266126712681276131613661766 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •