Close

Strona 820 z 1914 PierwszyPierwszy ... 32072077081081881982082182283087092013201820 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8 191 do 8 200 z 19131
  1. #8191

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tornvald Zobacz posta
    Pytanie jest proste. Czy na 600D używałes ogniskowych 35-50? Czy to już wartości przeliczone na FF?
    35-50mm na Canonie 600D da takie kąty widzenia jak 50-80mm na A7.
    NA a7 II wystarcza mi okolica 50mm przy tym obiektywie

  2. #8192

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Tak średnio. Ogólnie byłoby spoko, gdyby nie to, że niektóre obiektywy nie otwierają się do ostrzenia i jeśli ustawisz F/10, to będzie kicha z AF-em.
    A po cholerę AF przy fotografii odzieży?
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  3. #8193

    Domyślnie

    Jak masz dziecko w odzieży to się już robi trudniej;P

  4. #8194

  5. #8195

    Domyślnie

    Widzę że nie brakuje tu entuzjasów Sony
    Pomyślałem, że od lat korzystam z zasobów tego forum, może podzielę się swoimi przemyśleniami nt systemu Sony A7/A7II

    Kiedy poznałem A7 na fali internetowego hype'u, początkowo też byłem zachwycony. Napaliłem się i już gotów na przesiadkę z Nikona. Taki piękny, mały, a jaki lekki!
    Zachwycił mnie rozpoznawaniem twarzy, możliwościami video, IBIS w A7II, live view z odchylanym ekranikiem.
    Focus highlight - "wreszcie będę mógł przypiąć manualne obiektywy, o których zawsze marzyłem", ale unikałem z obawy że brak AF będzie zbyt bolesny.
    "Wreszcie będę mógł wygodnie robić zdjęcia z ekstremalnych kątów, które zawsze mnie interesowały" (kto nie chce taplać się w błocie dla fajnego zdjęcia z podłogi, ręka do gory!)
    "Cód miód i orzeszki, jak tak dalej pójdzie to Nikon chyba splajtuje przed końcem roku".

    Mnóstwo nowych możliwości, których wcześniej nie miałem pomimo używania pro DSLR od wiodącej marki na rynku. Brzmi jak bajka? No pewnie! A jednak czar prysł, a dla mnie stało się jasne że Nikon raczej nigdzie się nie wybiera i raczej nic mu nie grozi, wbrew temu co się pisze w na forach internetowych.

    Pierwszy zimny prysznic przyszedł po przejrzeniu cen obiektywów. Body mają fajne ceny, ale obiektywy to już bardzo średnio. Body są lekkie i małe, ale obiektywy to niestety nadrabiają, zwłaszcza w kontekście rozmiaru.

    Nagle okazało się, że aby odtworzyć to co już mam w Nikonie, po sprzedaniu całego sprzętu Nikona musiałbym dołożyć jeszcze ok 10tys zł... używanych obiektywów E-mount na ebay prawie nie ma. "Czekaj czekaj, 10tys?! przecież ja mam tylko 3 amatorskie słoiki?!" a jednak :S I to zakładając, że musiałbym zrezygnować z f1.4 w stałce :S

    Dobrze, pomyślałem sobie, kasę można dozbierać, nie samym f1.4 człowiek żyje, podobno brak lustra upraszcza konstrukcję i tym samym przyczynia się do lepszej optyki. Jeśli wszystko inne się zgadza, to forsę dozbieram, cenę jakoś pokonam. Są jeszcze przejściówki prawda? przecież mógłbym używać chwilowo 50/1.4 z przejściówką i rozłożyć wydatki w czasie.. tak?

    Niestety, przejściówki wyglądają dobrze tylko w rękach hurra-optymistów. Zwyczajni użytkownicy, nie zrzeszeni z marką Sony, mocno narzekają na to że obiektywy tracą na jakości obrazka, a AF działa w kratkę lub wcale. Na YouTube można nawet znaleźć filmiki, które dokumentują że po podłączeniu Sony A7 z obiektywem Nikona na przejściówce skończyło odesłaniem aparatu do serwisu. Przejściówka tak zmyliła firmware aparatu, że nie dało się przywrócić normalnego działania. OK to była tylko jedna przejściówka a jest ich wiele. Mimo to, po obejrzeniu tych materiałów stało się dla mnie jasne, że jeśli kupować Sony A7 to tylko z natywnymi obiektywami E-mount lub bez AF.

    No to co z tą jakością optyczną? Kolejny zonk - okazało się że Sony nie przejmuje się za bardzo dystorsjami czy winietowaniem, za to opiera się raczej na korekcji obrazka w postprodukcji. "wait.. what?!" to nie dość że są znacznie droższe niż Canikon to jeszcze gorsze optycznie?! echhhhh

    Potem dotarłem do doniesień o kiepskim serwisie i kiepskiej jakości, ułamanych obiektywach, bagnetach z plastiku z metalową nakładką +10 do zajefajności.. :S to się akurat zgadza z moimi wcześniejszymi doświadczeniami z produktami marki Sony. Chyba dla zajefajności tego aparatu chciałem o tym wszystkim zapomnieć, ale już kiedyś sobie obiecałem że będę omijał tą markę szerokim łukiem.

    "To w takim razie co jest takie fajne w A7, skoro nie waga, nie cena i nie jakość techniczna obrazka?"
    Wychodzi mi, że najfajniejszy jest EVF i wszystkie funkcje które się wiąrzą konkretnie z tą technologią. Rozpoznawanie twarzy i wystarczające dla mnie video ma już D750.

    W ten sposób doszedłem do wniosku, że chyba jednak zaczekam na następcę D750 lub bezlustro od Nikona. Jeśli Nikon nie wyda nic interesującego to wtedy będę się martwił. Tymczasem koncentruje się na robieniu zdjęć i obserwowaniu rozwoju sytuacji. To doświadczenie pozwoliło mi lepiej docenić ofertę i cechy produktów Nikona.

    tl;dr Sony wydaje się bardzo fajne na pierwszy rzut oka, ale legnie w szczegółach. Bardzo fajny system, ale jeszcze stanowczo za wcześnie na przesiadkę.

    Sorry za przydługi tekst. Być może to komuś pomoże spojrzeć trzeźwiej na ofertę Sony. Pewnie ktoś mnie tu zaraz "dojedzie" od góry do dołu, jak śmię obrażać święte Sony.. Takie są moje spostrzeżenia, jeśli w czymś się pomyliłem to proszę o sprostowanie

    pozdro!
    Ostatnio edytowane przez badtorro ; 28-04-2017 o 10:55
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  6. #8196

    Domyślnie

    @up

    Nie od dziś wiadomo, że adapter do Nikona to porażka i należy go unikać - jednakże są jeszcze szkła od Canona, Sigmy czy ogromne morze obiektywów manualnych (które raz kosztują często grosze, dwa nie ustępują jakością obrazu o wiele droższym konstrukcjom). AF w A7 opiera się tylko na kontraście i jest słaby, ale w A7 II po podłączeniu adaptera od Sigmy czy Metabones bez problemu możesz podpiąć swoją ogniskową (tutaj np. Sigma 35 1.4 Art, która jest lepsza optycznie od Nikona) i nie ma z nią żadnego problemu. Znika natomiast problem z FF/BF oraz zyskujesz dodatkowe możliwości jak wykrywanie twarzy czy EYE AF, który naprawdę działa i robi różnicę. Rozpoznawanie twarzy w D750 w porównaniu z tym w A7 to żart - pamiętaj o pokryciu kadru punktami AF.

    Nikt też wcześniej nie ukrywał, że szkła od Sony są przeważnie drogie (jakby te dobre optycznie od Nikona były tanie - pomijając 50 1.. Używane obiektywy również da się znaleźć i to wcale nie na Ebay tylko na naszych rodzimych serwisach aukcyjnych.

    Bagnet z plastiku występował jedynie w pierwszej A7, później zostało to porpawione i każdy nasepny model jest wolny od tej wady.

    Co zaś tyczy się serwisu - to jeśli Nikona działałby tak sprawnie jak ten od Sony to byłbym wniebowzięty. To jak potraktowali mnie z D7200 (strata kilku miesięcy i brak aparatu) czy też inne problemy z ich sprzętem ostatecznie mnie zniechęciły bardzo mocno do tej marki (choć lubię obrazek jaki dają ich aparaty). Dla przykładu - oddawałem do Sony obiektyw 24-70 F4 - naprawa wraz z przesyłką w obie strony trwała 3 dni (kurier na koszt serwisu przyjechał zabrał/oddał sprzęt). W przypadku Nikona trwałoby to co najmniej 2 tygodnie a i tak wątpię by zakończyło się to sukcesem.
    A7R3 + 14 F2.8 + 55 F1.8 + 28-75 F2.8 + 135 F2

  7. #8197

    Domyślnie

    Prawda jest taka, że nie ma systemu idealnego i każdy legnie w szczegółach, zwłaszcza jak się tylko czyta, a nie używa. Zatem zamiast rozbijać gówno na atomy, lepiej robić zdjęcia.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  8. #8198

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Widzę że nie brakuje tu entuzjasów Sony
    Pomyślałem, że od lat korzystam z zasobów tego forum, może podzielę się swoimi przemyśleniami nt systemu Sony A7/A7II

    Kiedy poznałem A7 na fali internetowego hype'u, początkowo też byłem zachwycony. Napaliłem się i już gotów na przesiadkę z Nikona. Taki piękny, mały, a jaki lekki!
    Zachwycił mnie rozpoznawaniem twarzy, możliwościami video, IBIS w A7II, live view z odchylanym ekranikiem.
    Focus highlight - "wreszcie będę mógł przypiąć manualne obiektywy, o których zawsze marzyłem", ale unikałem z obawy że brak AF będzie zbyt bolesny.
    "Wreszcie będę mógł wygodnie robić zdjęcia z ekstremalnych kątów, które zawsze mnie interesowały" (kto nie chce taplać się w błocie dla fajnego zdjęcia z podłogi, ręka do gory!)
    "Cód miód i orzeszki, jak tak dalej pójdzie to Nikon chyba splajtuje przed końcem roku".

    Mnóstwo nowych możliwości, których wcześniej nie miałem pomimo używania pro DSLR od wiodącej marki na rynku. Brzmi jak bajka? No pewnie! A jednak czar prysł, a dla mnie stało się jasne że Nikon raczej nigdzie się nie wybiera i raczej nic mu nie grozi, wbrew temu co się pisze w na forach internetowych.

    Pierwszy zimny prysznic przyszedł po przejrzeniu cen obiektywów. Body mają fajne ceny, ale obiektywy to już bardzo średnio. Body są lekkie i małe, ale obiektywy to niestety nadrabiają, zwłaszcza w kontekście rozmiaru.

    Nagle okazało się, że aby odtworzyć to co już mam w Nikonie, po sprzedaniu całego sprzętu Nikona musiałbym dołożyć jeszcze ok 10tys zł... używanych obiektywów E-mount na ebay prawie nie ma. "Czekaj czekaj, 10tys?! przecież ja mam tylko 3 amatorskie słoiki?!" a jednak :S I to zakładając, że musiałbym zrezygnować z f1.4 w stałce :S

    Dobrze, pomyślałem sobie, kasę można dozbierać, nie samym f1.4 człowiek żyje, podobno brak lustra upraszcza konstrukcję i tym samym przyczynia się do lepszej optyki. Jeśli wszystko inne się zgadza, to forsę dozbieram, cenę jakoś pokonam. Są jeszcze przejściówki prawda? przecież mógłbym używać chwilowo 50/1.4 z przejściówką i rozłożyć wydatki w czasie.. tak?

    Niestety, przejściówki wyglądają dobrze tylko w rękach hurra-optymistów. Zwyczajni użytkownicy, nie zrzeszeni z marką Sony, mocno narzekają na to że obiektywy tracą na jakości obrazka, a AF działa w kratkę lub wcale. Na YouTube można nawet znaleźć filmiki, które dokumentują że po podłączeniu Sony A7 z obiektywem Nikona na przejściówce skończyło odesłaniem aparatu do serwisu. Przejściówka tak zmyliła firmware aparatu, że nie dało się przywrócić normalnego działania. OK to była tylko jedna przejściówka a jest ich wiele. Mimo to, po obejrzeniu tych materiałów stało się dla mnie jasne, że jeśli kupować Sony A7 to tylko z natywnymi obiektywami E-mount lub bez AF.

    No to co z tą jakością optyczną? Kolejny zonk - okazało się że Sony nie przejmuje się za bardzo dystorsjami czy winietowaniem, za to opiera się raczej na korekcji obrazka w postprodukcji. "wait.. what?!" to nie dość że są znacznie droższe niż Canikon to jeszcze gorsze optycznie?! echhhhh

    Potem dotarłem do doniesień o kiepskim serwisie i kiepskiej jakości, ułamanych obiektywach, bagnetach z plastiku z metalową nakładką +10 do zajefajności.. :S to się akurat zgadza z moimi wcześniejszymi doświadczeniami z produktami marki Sony. Chyba dla zajefajności tego aparatu chciałem o tym wszystkim zapomnieć, ale już kiedyś sobie obiecałem że będę omijał tą markę szerokim łukiem.

    "To w takim razie co jest takie fajne w A7, skoro nie waga, nie cena i nie jakość techniczna obrazka?"
    Wychodzi mi, że najfajniejszy jest EVF i wszystkie funkcje które się wiąrzą konkretnie z tą technologią. Rozpoznawanie twarzy i wystarczające dla mnie video ma już D750.

    W ten sposób doszedłem do wniosku, że chyba jednak zaczekam na następcę D750 lub bezlustro od Nikona. Jeśli Nikon nie wyda nic interesującego to wtedy będę się martwił. Tymczasem koncentruje się na robieniu zdjęć i obserwowaniu rozwoju sytuacji. To doświadczenie pozwoliło mi lepiej docenić ofertę i cechy produktów Nikona.

    tl;dr Sony wydaje się bardzo fajne na pierwszy rzut oka, ale legnie w szczegółach. Bardzo fajny system, ale jeszcze stanowczo za wcześnie na przesiadkę.

    Sorry za przydługi tekst. Być może to komuś pomoże spojrzeć trzeźwiej na ofertę Sony. Pewnie ktoś mnie tu zaraz "dojedzie" od góry do dołu, jak śmię obrażać święte Sony.. Takie są moje spostrzeżenia, jeśli w czymś się pomyliłem to proszę o sprostowanie

    pozdro!
    Nowe szkła są droższe od kilku/kilkunasto/kilkudziesięcioletnich i nie mają do tego rynku wtórnego, no skandal!
    Teleobiektywy i jasne szkła są duże jak w lustrzankach, kolejny skandal! Nie oszukali zasad fizyki i nie udało się zmniejszyć szkieł i tylko UWA są mniejsze niż w lustrzankach no co za syf. A no i dalmierzowe szkiełka których się nie podepnie do lustrzanek są malutkie ale kogo one obchodzą, to sprzęt dla hipsterów...
    I że śmieli udostępnić korektę elektroniczną obiektywów Przecież stare obiektywy na analogach nie miały takich korekt w aparacie! Więc musiały być bez wad optycznych No i jeszcze spiskowcy z sony umieszczają te (tylko niektóre dla zachowania pozorów) swoje gorsze szkła w testach wyżej od konkurencyjnych!
    I adaptery bez żadnych elementów optycznych psują jakoś obrazek
    LAEA3-4 ani nowe canonowe adaptery nie pasują do linii ataku więc nie gadajmy o nich...
    Serwis sonego cieszący się w Polsce najlepszą reputacją i naprawiający rzeczy w 3 dni z wysyłką i robiący darmowe wyceny jest zły bo ktoś tak gdzieś napisał kiedyś... a może mówił albo to był mem czy coś...
    I tyle tych aparatów z urwanymi bagnetami na allegro, na kilogramy sprzedają bo nie opłaca się po jednym aparacie wysyłać, tak tanio.
    A i na wszelki wypadek nazwę ich fanami marki, jak się będą bronić to się tylko pogrążą!

    krótko mówiąc - omijaj markę łukiem, jak najszerszym, będziemy wdzięczni
    Ostatnio edytowane przez ikit ; 28-04-2017 o 11:52
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  9. #8199

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damiroz Zobacz posta
    @up
    Nie od dziś wiadomo, że adapter do Nikona to porażka i należy go unikać - jednakże są jeszcze szkła od Canona, Sigmy czy ogromne morze obiektywów manualnych (które raz kosztują często grosze, dwa nie ustępują jakością obrazu o wiele droższym konstrukcjom).
    [...]
    AF w A7 opiera się tylko na kontraście i jest słaby, ale w A7 II po podłączeniu adaptera od Sigmy czy Metabones bez problemu możesz podpiąć swoją ogniskową (tutaj np. Sigma 35 1.4 Art, która jest lepsza optycznie od Nikona) i nie ma z nią żadnego problemu.
    Jako użytkownik Nikona mam wyłącznie obiektywy tej marki. Przecież nie będę kupował body Sony, żeby móc kupić obiektywy Canona, żeby móc ich używać przez przejściówki.
    Co do manuali zgadzam się w 100% - na dzień dzisiejszy dla mnie to największa zaleta A7.
    Aż kusi, żeby poszukać używanego A7 za grosze tylko dla manuali i pleśniaków. Wtedy ten temat powinno dać się ogarnąć za sensowne pienądze i ma to dla mnie sens.

    Cytat Zamieszczone przez damiroz Zobacz posta
    Znika natomiast problem z FF/BF oraz zyskujesz dodatkowe możliwości jak wykrywanie twarzy czy EYE AF, który naprawdę działa i robi różnicę. Rozpoznawanie twarzy w D750 w porównaniu z tym w A7 to żart - pamiętaj o pokryciu kadru punktami AF.
    faktycznie, nie wziąłem tego pod uwagę. Masz rację.

    Cytat Zamieszczone przez damiroz Zobacz posta
    Nikt też wcześniej nie ukrywał, że szkła od Sony są przeważnie drogie (jakby te dobre optycznie od Nikona były tanie - pomijając 50 1.. Używane obiektywy również da się znaleźć i to wcale nie na Ebay tylko na naszych rodzimych serwisach aukcyjnych.
    Z pewnością da się znaleźć, nie twierdzę że ich nie ma. Po prostu trzeba polować, nie ma stałej oferty w używanych tak jak jest w Nikonie i Canonie. Ze względu na żadkie egzemplarze na ebay trudno też ocenić jakie są ceny używanych szkieł z bagnetem E-mount.
    Nie chcę rezygnowac z obiektywów które już mam. Lubię i cenię każdy z nich i nie wyobrażam sobie sytuacji, że zmieniam system i któregoś z nich nie mam, bo musze poczekać aż pojawi się używany w atrakcyjnej cenie.

    Cytat Zamieszczone przez damiroz Zobacz posta
    Bagnet z plastiku występował jedynie w pierwszej A7, później zostało to porpawione i każdy nasepny model jest wolny od tej wady.
    Dzięki za sprostowanie, nie zdawałem sobie sprawy z tego.
    Mimo to, istnieje dużo doniesień nt. słabiutkiej jakości budowy zarówno obiektywów jak i body, które nie wytrzymują próby czasu. Oczywiście pojedyncze przypadki o niczym nie świadczą, a w internecie pisza głównie niezadowoleni użytkownicy. Mimo to, takie rewelacje każą mi się dobrze zastanowić.
    Mój D700 służy już od lat, a jedyne dwie wady jakie się ujawniły to odklejające się gumy an gripie oraz po 5-6 latach drzwiczki od baterii przestały wystarczająco podpierać baterię. Serwis to naprawił od ręki oczywiście.
    A7/A7II jawi się jako znacznie bardziej problematyczne body.

    Cytat Zamieszczone przez damiroz Zobacz posta
    Co zaś tyczy się serwisu - to jeśli Nikona działałby tak sprawnie jak ten od Sony to byłbym wniebowzięty. To jak potraktowali mnie z D7200 (strata kilku miesięcy i brak aparatu) czy też inne problemy z ich sprzętem ostatecznie mnie zniechęciły bardzo mocno do tej marki (choć lubię obrazek jaki dają ich aparaty). Dla przykładu - oddawałem do Sony obiektyw 24-70 F4 - naprawa wraz z przesyłką w obie strony trwała 3 dni (kurier na koszt serwisu przyjechał zabrał/oddał sprzęt). W przypadku Nikona trwałoby to co najmniej 2 tygodnie a i tak wątpię by zakończyło się to sukcesem.
    Zgadza się, ale zmiana z kiepskiego serwisu na kiepski serwis za (w tym przypadku) 10tys zł, to kiepski interes.

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Prawda jest taka, że nie ma systemu idealnego i każdy legnie w szczegółach, zwłaszcza jak się tylko czyta, a nie używa. Zatem zamiast rozbijać gówno na atomy, lepiej robić zdjęcia.
    zgadzam się w 100%, co nawet podkreśliłem na koniec swojej wypowiedzi.
    zależy od osobistego podejścia, jakie cechy są ważne
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  10. #8200

    Domyślnie

    A Nikon jest taki pewny i bez wad? Co było z D600? Niezła wtopa do której nie chcieli się przyznać a rozwiązaniem problemu był...Nikon D610. O masowych awariach Sony jakoś nie słychać a wpadki zalicza każdy.

Strona 820 z 1914 PierwszyPierwszy ... 32072077081081881982082182283087092013201820 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •