Close

Strona 989 z 1914 PierwszyPierwszy ... 489889939979987988989990991999103910891489 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9 881 do 9 890 z 19131
  1. #9881

    Domyślnie

    Nikon jak wypuści bezlusterkowca z nowym mocowaniem, to... coś czuję, że przebije Sony jeżeli chodzi o cenę szkieł I dopiero będzie efekt "WOW", jak się okaże, że byle jakie jaśniejsze tele będzie po 9999 zł w promocji
    Teraz jest fajnie, bo można kupić stare jak świat D700 w cenie nowego Sony A7 II i podpiąć 50-tkę za 300 zł z Allegro i jest światło 1.8.

    Miałem większość 50-tek od Nikona. Od tej najtańszej 50 1.8D do 50 1.4 G AFS. Wszystkie do dupy. Co z tego, że tanie? Były oczywiście szkła bardzo dobre, ale te starsze, tańsze były po prostu kiepskie.

    Wszyscy narzekają, że Sony ma drogie szkła i dlatego to drogi system. I mają rację... częściowo W Sony jest drogo, bo to młody system i szkła są nowoczesne. A jak są nowoczesne to są drogie.

    FE 16-35/4 ma kompaktowy rozmiar? To ja chyba pomyliłem mieszkania.
    Jest mniejszy niż Nikkor, a wciaż mamy pełną klatkę

    No i chyba mnie namówiłeś ...
    Szczerze polecam. Drogo, ale warto

  2. #9882

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dareksad Zobacz posta
    W planach ponoć mają
    Ile lat już ja to słyszę... a nawet jak wyjdzie to pierwsze lata będzie walka z wiatrakami, kiedy to służyć będziemy jako betatesterzy niedopracowanych produktów z masą wad wieku dziecięcego...
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  3. #9883

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Ile lat już ja to słyszę... a nawet jak wyjdzie to pierwsze lata będzie walka z wiatrakami, kiedy to służyć będziemy jako betatesterzy niedopracowanych produktów z masą wad wieku dziecięcego...
    Dokładnie, dla tego Sony robi świetną robotę.
    Od dwóch lat mam A7II i ani razu nie żałowałem zakupu i zmiany systemu z N

  4. #9884

    Domyślnie

    Mam dwa pytania.
    1. Funkcja "wspomaganie MF", czyli automatyczne powiększenie obrazu przy obrocie pierścienia ostrości - czy działa to również z obiektywami manualnymi bez styków?
    2. W czasie powiększenia obrazu funkcja Focus peaking jest mniej widoczna niż bez powiększenia (ustawiona na poziom wysoki, kol. czerwony) - czy to normalne? Czy może to przez ciemność kitowego obiektywu?

  5. #9885

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin90 Zobacz posta
    Mam dwa pytania.
    1. Funkcja "wspomaganie MF", czyli automatyczne powiększenie obrazu przy obrocie pierścienia ostrości - czy działa to również z obiektywami manualnymi bez styków?
    2. W czasie powiększenia obrazu funkcja Focus peaking jest mniej widoczna niż bez powiększenia (ustawiona na poziom wysoki, kol. czerwony) - czy to normalne? Czy może to przez ciemność kitowego obiektywu?
    ad1. Niby jakim cudem ma działać?
    ad2. Z tego co mnie się zdawa jest tak samo widoczna na pierwszym poziomie powiększenia i w ogóle nie widoczna na drugim poziomie powiększenia. Ale może mi się zdawać, bo peakingu nie zauważam, bo jest do d....
    Psioniczni.pl Don't panic! Stay psionic!

  6. #9886

    Domyślnie

    Ad 1. Tak myślałem, choć programowo jest to do zrealizowania.
    Jeszcze jedno pytanie. Jest jakaś godna polecenia ochrona na lcd (folia lub szkło) do a7 mkI?

  7. #9887

    Domyślnie

    A po co Ci ta ochrona? Używam a7 od jakiegoś czasu (nie wiem, z półtora roku?) i nie widzę żadnych problemów z wyświetlaczem.
    Co do Sony, to sam nie wiem. Czasami mam ochotę spróbować jak to jest np. z Nikonem, ale ja nie miałem FF od Nikona, a tylko APS-C. Znam fotografa, który ma w ciul pieniędzy i który przetestował prawie wszystko - wrócił do Nikona. Pierwsza a7 czasami ma swoje kaprysy. Ale że nie miałem analogicznego Nikona, to ciężko się wypowiadać.
    Pod portret ciężko o coś lepszego (możliwość mocowania różnych szkieł, a nawet tilt adaptery). Do studia też dobre (wersje R). W repo też działają (aczkolwiek nie wiem, czy tu tradycyjne DSLR nie byłoby lepsze - Aga Tomaszek używa z powodzeniem Sony).
    Ostatnio edytowane przez Umbra ; 20-01-2018 o 11:51

  8. #9888

    Domyślnie

    Z mojej wiedzy wynika, że osłona lcd w sony jest konieczna, inaczej niż np. w fuji.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  9. #9889

    Domyślnie

    Co za problem? Kupić najprostszą folię na ekran za jakieś 40 zł, nakleić i jest.
    Mam coś takiego od roku, wygląda jakby jej nie było, a ekran ma ochronę.

    Myślę, że warto coś takiego kupić. W FF nikona był taki przezroczysty plastik , który średnio mi się podobał i dawał ochronę przed rysami. Tu ekran jest duży, bardziej narażony na rysy, bo body jest mniejsze.

  10. #9890

    Domyślnie

    Ja na A6000 mam naklejone jakieś szkło hartowane i jest ok. Pewnie kosztuje mało, a coś tam chroni...

Strona 989 z 1914 PierwszyPierwszy ... 489889939979987988989990991999103910891489 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •