Close

Strona 828 z 1914 PierwszyPierwszy ... 32872877881882682782882983083887892813281828 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8 271 do 8 280 z 19131
  1. #8271

    Domyślnie

    Taki temat ... : Hot pixels in A7II
    Macie może jakieś swoje doświadczenia w tym temacie ?

    Zrobiłem sobie program który składa kilka zdjęć do kupy z kilku ARW.
    Naturalnie , nie ma w nim zaszytych żadnych mechanizmów "korygujących" sprzęt programowo.
    Niestety wychodzą przy tym pewne sprawy o których normalny użytkownik wiedzieć nie powinien.
    Szczęka mi opadła gdy zobaczyłem ile widać gorących (ciepłych) pikseli.
    Kilku się spodziewałem ... ale bez przesady.

    Doczytałem w necie, że aparat raz w miesiącu mapuje hot piksele.
    Nie wiem czy to prawda - do sprawdzenia.
    Dalej ... czy efekt tego mapowania widać w pliku ARW - zamaskuje piksele ?
    Czy może ma to wpływ tylko na JPEG-a.
    (Też to sprawdzę i odpowiem sam sobie, ... chyba, że ktoś coś ... wcześniej napisze.

  2. #8272

    Domyślnie

    No cóż...jak mam być szczery to wolę nie sprawdzać...nie szukać...bo to tylko do zgryzoty doprowadza;P
    A co do mapowania to pewnie tak jest. To powszechnie stosowana technika.

  3. #8273

    Domyślnie

    Co do torby (wspominany kilka dni temu manfrotto messenger S)

    Minusy:
    - wodoszczelność średnia - materiały siąkną wodę (choć po czasie, na krótko starcza)
    - magnesowe zamknięcia są do kitu - jak torba jest wypełniona to ciężko je zapiąć aby trzymały, jak się chwyci za rączkę od góry to mogą się odpiąć (choć nie powinno nic wypaść chyba że się machnie), nie są intuicyjne - ciężko je zapiąć nie patrząc (mają za krótkie bolczyki pośrodku które ciężko nakierować w dziurki), może kwestia przyzwyczajenia, na razie torba jest po jednym 4-dniowym wypadzie; ogólnie wolałbym jakieś zatrzaski wsuwane.
    - uchwyt górny jest do bani, fajnie że jest ale jak się za niego chwyta to torba jest mimośrodowo ułożona (przechyla się pod kątem ok 35stopni), jak jest więcej rzeczy w torbie to klapa się może przy chwyceniu za górną rączkę otworzyć, dużo lepiej używać paska naramiennego do chwytania
    - jedna mała kieszonka w środku jest zrobiona z siateczki do której nie przyczepiają się rzepy, ogranicza to możliwość przyczepiania w tym miejscu separatorów w komorze...

    Plusy:
    - torba jest pojemna, mimo zgrabnych gabarytów i niedużej wagi można do niej całkiem sporo napchać Nie jest za gruba (chyba że się napcha) więc nie odstaje za duża i nie obija się o wszystko
    - elegancka i ładnie wykończona, ładne detale w tym czerwona kropka na ochraniaczu na ramię
    - wygląda na wytrzymałą
    - wygodna w tym szeroki pasek
    - zamek w klapie torby umożliwiający dostęp do wnętrza bez otwierania klapy - to rozwiązanie bije wszystkie negatywy torby, zakochałem się w nim
    - dobrze wyprofilowana klapa zabezpieczająca przed wodą (nie ma dziur z boku jak widziałem przy paru innych modelach w tym idiotycznie składających się do środka skrzydełkach jak np. w turbodrogiej ONA bowery) więc mimo że materiał trochę siąknie to sprzęt nie jest narażony na bezpośredni deszcz
    - w środku są na całą szerokość torby dwie zapinane zamkiem przegródki i jedna bez zamka (ale z zapięciem na środku) oraz jedna mniejsza kieszonka na zamek od środka komory; duże komory mają jeszcze w środku dodatkowe niezapinane kieszonki
    - w zestawie są 3 różne separatory (standardowy, niski ale z klapką od góry oraz długi zawijany, wspominana ONA ma cały jeden standardowy, kolejne można dokupić po kilkadziesiąt zł jeden...)

    Neutralne:
    - nakładka na pasku na ramię czasem nie trzyma się na ramieniu i gdzieś ucieka (może jest jeszcze nie wyrobiona na tyle i zbyt sztywna), nie wiem czy to nie kwestia tego że jest spore tarcie między tym elementem a paskiem, za to dzięki temu torba z paskiem np. przy pochyleniu się nie zsuwa się pod własnym ciężarem (jak mam przy innej torbie gdzie pasek i nakładka na niego są bardzo luźne)
    - metalowe elementy paska są wytrzymałe ale są też metalowe i trzeba uważać jak mamy również zawieszony aparat aby go nie uszkodzić
    - przydałyby się może jeszcze jakieś kieszonki od boków (choć nie wiem czy by to ładnie wyglądało)

    Więc w sumie coś co się często zdarza - jak jest coś ładnego to trzeba się pogodzić z pewnymi kompromisami użytkowymi. Natomiast mamy tu jeszcze wartości dodane w postaci paru ciekawych rozwiązań (jak zamek górny) czy dużej możliwości customizacji dzięki różnym separatorom (torba może być równie dobrze normalną torbą do noszenia po ich wyjęciu). Zresztą po szeroko zakrojonych poszukiwaniach nie znalazłem żadnej innej torby która by tak dobrze łączyła użyteczność z wyglądem który by mi pasował, do tego mimo dość wysokiej ceny jak na nasze warunki (ok. 350zł) i tak jest to jedna z najtańszych toreb tego typu, tym bardziej patrząc na torby do biura...

    I parę zdjęć torby:
    przy 24-70 i 70-300+LAEA4 (wypchana w środku rzeczami z kolejnego zdjęcia)

    tyle włazi do środka - aparat z 4 szkłami, nissinem i40 w pokrowcu, bateriami i pierdołami

    widać 3 separatory, kieszenie z zamkiem od zewnątrz i od wewnątrz, bez zamka wewnętrzną i wspominaną kieszonkę wewnętrzną z siateczką (pod napisem manfrotto)

    I tu z 24-70 i 70-300+LAEA4, kolejne szkło weszłoby pod aparat (z odpowiednim separatorem z klapką chroniąca od góry)
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  4. #8274

    Domyślnie

    Przykładowy kadr jak wyglądają problemy z AF

    Kadr w całości

    Tutaj miejsce, w którym łapany był AF

    Aparat złapał sobie AF tutaj - jakieś kilkanaście metrów bliżej
    A7R3 + 14 F2.8 + 55 F1.8 + 28-75 F2.8 + 135 F2

  5. #8275

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    Pewnie zmienią mocowanie lamp, (za długo jest takie samo), potem zrobią zmianę w bagnecie aby łapał stare szkła oraz nowsze które nie będą już pasować do starszych aparatów, lcd dadzą dotykowy ale czarno-biały, wizjer z najstarszych generacji oraz słaby AF aby posiadacze A9tki czuli że mają coś lepiej i zmienią grip na taki dla osób które nie mają palca serdecznego żeby mieć otwartą drogę do wielkiego powrotu w A9v4 ;]
    Czyli polityka duopolu CaNikon? Jeśli sprawdzi się choć część z Twoich mrocznych przepowiedni, to wyprzedaję, co mam i zapominam o systemie.

    Cytat Zamieszczone przez damiroz Zobacz posta
    Przykładowy kadr jak wyglądają problemy z AF
    Ja tam z Canonem 50 STM takich problemów nie mam.


  6. #8276

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damiroz Zobacz posta
    Przykładowy kadr jak wyglądają problemy z AF

    Kadr w całości

    Tutaj miejsce, w którym łapany był AF

    Aparat złapał sobie AF tutaj - jakieś kilkanaście metrów bliżej
    Myślę, że aparat wyostrzył tam gdzie chciałeś. Zdjęcie jest tak dość ostre. Niestety nie trafił w punkt a ,że scenę masz "gęsta" to znalazło się miejsce gdzie ostrość jest lepsza. A te kilkanaście metrów blisko nieskończoności to niewielki ruch pierścieniem. Spójrz na testy AF u optycznych. Nawet najlepsze puszki reporterskie przestrzelą kilka fotek z serii.

  7. #8277

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damiroz Zobacz posta
    Przykładowy kadr jak wyglądają problemy z AF

    Kadr w całości

    Tutaj miejsce, w którym łapany był AF

    Aparat złapał sobie AF tutaj - jakieś kilkanaście metrów bliżej
    Stawiam na to, że zdjęcie było robione na dużym otworze względnym a AF dał się zmylić dużemu kontrastowi nieba z wierzą. W takich warunkach nawet DSLR mógłby mieć chwilę zawachania co do ostrości. Ciekaw jestem, czy aparat potwierdził że złapał ostrość czy cyknąłeś kiedy jeszcze szukał.
    Tak czy owak, w tym wypadku to było do przewidzenia - łatwo było o błąd AF. Chyba raczej trzeba przemyśleć technikę i pochylić się nad zamysłem fotografa, niż doszukiwać się wad aparatu.
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  8. #8278

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Stawiam na to, że zdjęcie było robione na dużym otworze względnym a AF dał się zmylić dużemu kontrastowi nieba z wierzą. W takich warunkach nawet DSLR mógłby mieć chwilę zawachania co do ostrości. Ciekaw jestem, czy aparat potwierdził że złapał ostrość czy cyknąłeś kiedy jeszcze szukał.
    Tak czy owak, w tym wypadku to było do przewidzenia - łatwo było o błąd AF. Chyba raczej trzeba przemyśleć technikę i pochylić się nad zamysłem fotografa, niż doszukiwać się wad aparatu.
    Dokladnie, nie mowiac juz o tym ze na d700 tez mi sie takie kwiatki zdarzaly ze na jakims bocznym punkcie ostrzylem i sobie ustawial na co chcial.

    Szczegolnie kiedy punkt sie ustawi na krawedzi dwoch planow i ustawia raz jeden raz drugi.
    Kosmici nieznanej narodowości ukradli lewackie Sony A7 sn: 3980117 oraz Voigtlander Nokton 40 MC sn:8030111 we Wrocławiu

  9. #8279

    Domyślnie

    @up

    Nie ma co porównywać AF z lustra do bezlustra. Tego typu konstrukcje powinny być wolne od tego typu problemów. Odpowiadając na pytanie @badtorro to tak aparat potwierdził, że złapał ostrość (F4) - zresztą to nie jedyny tego typu przypadek. Dość często zdarza mu się taka przypadłość, że ogarnia inny punkt niż wybrany (D750 takich kwiatków mi nie robił).
    A7R3 + 14 F2.8 + 55 F1.8 + 28-75 F2.8 + 135 F2

  10. #8280

    Domyślnie

    @damiroz
    W którym punkcie dostałeś potwierdzenie ostrości? W tym ,w którym chciałeś? AF pewnie był kontrastowy?

Strona 828 z 1914 PierwszyPierwszy ... 32872877881882682782882983083887892813281828 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •