Close

Strona 74 z 1914 PierwszyPierwszy ... 24647273747576841241745741074 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 731 do 740 z 19131
  1. #731

    Domyślnie

    Pewnie się wstydzą.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  2. #732

    Domyślnie

    Widać mają jakiś powód. I bez przesady z tym brakiem tradycji, w Sony pracuje całkiem sporo osób wcześniej zatrudnionych w Minolcie.

    Nic, trzeba mieć nadzieję. Menu z pierwszych NEX-ów zmienili, nowe może nie jest idealne, ale na pewno lepsze. Aparaty mają coraz większą konfigurowalność (w tym również funkcji - np. wielkość punktu AF), przycisk "Movie" już nie tak łatwo przypadkowo nacisnąć, AutoISO w M jest - powoli interfejs dostosowuje się do potrzeb fotografów, więc może i ograniczenie czasu otwarcia migawki czy możliwość własnego ułożenia menu się znajdzie. Choć w to drugie wątpię, jest w końcu mocno konfigurowalne Fn.

    A ja marzę o jeszcze jednym - dotykowym LCD w aparacie Sony z wizjerem...

  3. #733

    Domyślnie

    Miałem na myśli nie tylko Sony, ale i inne firmy, które są stosunkowo nowe w branży fotograficznej, i dla których dział foto jest tylko jakimś fragmentem ogółu działalności.

  4. #734

    Domyślnie

    No to np. Panasonic ma bardzo fajną ergonomię, menu i ficzery

  5. #735
    Ahmed The Dead Terrorist Awatar WojtehP
    Dołączył
    09 2006
    Miasto
    Mauretania
    Posty
    1 897

    Domyślnie

    Czy jest gdzieś spis z samplami jakie obiektywy od NEX działają w miarę normalnie? Jakie obiektywy inne da sie normalnie używac - najbardziej interesuje mnie ogniskowa 35 mm lub coś w pobliżu.

  6. #736

    Domyślnie

    Wszystkie nexowe szkła działają normalnie ale w trybie cropa, pełnego kadru FF żaden nie krył (chyba poza e10-18 na którejś ogniskowej), moim zdaniem szkoda czasu jak się chce użyć całego sensora.
    Praktycznie wszystkie obiektywy pełnoklatkowe da się normalnie używać z przejściówkami;p

  7. #737

    Domyślnie

    Wojtek, ogólnie, to każde 35 mm (i powyżej) z małego obrazka powinno być nie tylko używalne ale i przyjemnie obrazujące. Gorzej podobno z szerszymi ze względu na kąty mikrosoczewek w narożach matrycy, niedostosowane do głębokości szkieł niesystemowych (szczególnie dalmierzowych).
    (Jeśli piszę bzdury, to mnie poprawcie, o Wy, uczeni w A7. )

    PS Teraz dopiero zauważyłem, że w tytule wątku brakuje przecinka. Jako, że tytuł był edytowany, proszę moderację o przestrzeganie zasad interpunkcji.
    Ostatnio edytowane przez wpkx ; 07-08-2014 o 09:52
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  8. #738
    Ahmed The Dead Terrorist Awatar WojtehP
    Dołączył
    09 2006
    Miasto
    Mauretania
    Posty
    1 897

    Domyślnie

    moje ukryte pytanie jest czy jest na rynku coś innego dla FF z AF niż 35 dedykowana (chodzi o koszt) co da dobry fajny obrazek

    osobna sprawa jest czy w street używanie szkła manualnego jest wystarczająco sprawne ? czy porównywalne jest z dalmierzowym ustawianiem ostrości (na tyle szybkie) ?
    Ostatnio edytowane przez WojtehP ; 07-08-2014 o 10:06

  9. #739

    Domyślnie

    Obawiam się, że peakingowi jeszcze do dalmierzy daleko.

    PS Dziękuję.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  10. #740
    Ahmed The Dead Terrorist Awatar WojtehP
    Dołączył
    09 2006
    Miasto
    Mauretania
    Posty
    1 897

    Domyślnie

    Właśnie mam w fuji i wiem ze się nie da. Sony widziałem tylko na spotkaniu z Tomaszewskim przez godzinę i miałem podpięty 35 mm - zestaw świetny ale za drogi bo 35/2,8 za ponad 3 tys …

Strona 74 z 1914 PierwszyPierwszy ... 24647273747576841241745741074 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •