Close

Strona 729 z 1914 PierwszyPierwszy ... 22962967971972772872973073173977982912291729 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7 281 do 7 290 z 19131
  1. #7281

    Domyślnie

    Rekord to 419, robiąc stacka w odstępach co 5s.

  2. #7282

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    U mnie wychodzi koło 200 :/
    I bagnet się rozpada i bateria ledwo trzyma, jakąś felerną sztukę chyba masz bo moja A7ka wciąż ładnie śmiga:P
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  3. #7283

    Domyślnie

    Powoli skłaniam się ku A7 w zestawie z 28-70 i tak myślę, czy od razu nie wziąść 50 1.8 FE podobno była aktualizacja firmware poprawiająca AF, cena tego obiektywu zachęca a w praktyce warto go kupić może macie jakieś doświadczenia?. Generalnie ku A7 skłania mnie posiadanie sporej ilości pleśniaków i ogólnie jakoś tak mi się dobrze robi zdjęcia "nexami" to i myślę, że z A7 będę bardziej zadowolony niż z A6000.
    Nikon D750, Nikon D7000, Sony A7II

  4. #7284

    Domyślnie

    No zachowuję się jak ten kotleciarz, co wpadł z pytaniem co kupić pięć dni przed ślubem. Ale napiszę, że strasznie waham się, czy A7 zwykłe (ten sam obrazek, ale lekkość) czy A7II (stabilizacja, ale czy potrzebna, jak w lowlighcie mi się bardziej obiekt rusza niż łapa, lepsza ergonomia, lepszy AF, nieściśnięte rawy - vs. ciężar ewidentnie większy, grożący niechęcią zabierania tu i tam). A7s odrzuciłem po oglądnięciu perdyliona sampli - samo iso to nie wsio, jednak szczegółowość obrazka czy plastyka powoduje, że dla mnie A7s to ze jeden krok iso lepiej niż A7/A7II, przy najczęściej stosowanym w kiepskich warunkach czyli 3200/6400.
    Psioniczni.pl Don't panic! Stay psionic!

  5. #7285

    Domyślnie

    Myślę, że gdybym ja stał przed takim wyborem, wybrałbym II. Wszystkie argumenty "za", które wymieniłeś, są dla mnie bardziej przekonujące, niż troszkę mniejszy ciężar. Wystarczy, że założysz obiektyw, dodasz osłonę przeciwsłoneczną czy cokolwiek, i różnica wagi się tym bardziej zmniejszy.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  6. #7286
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Nie wierzę ))))

  7. #7287

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    I bagnet się rozpada i bateria ledwo trzyma, jakąś felerną sztukę chyba masz bo moja A7ka wciąż ładnie śmiga:P
    Niedokładnie czytasz. A7 miałem i sprzedałem, teraz mam A7II. Jeszcze mam NEXa. Wszystkie robią 200-250 zdjeć max na jednym ładowaniu.

    A jeśli chodzi o sprawy plastikowego bagnetu, cóż, trudno polemizować z faktami : https://phillipreeve.net/blog/the-so...osening-mount/
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #7288

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Owain Zobacz posta
    No zachowuję się jak ten kotleciarz, co wpadł z pytaniem co kupić pięć dni przed ślubem. Ale napiszę, że strasznie waham się, czy A7 zwykłe (ten sam obrazek, ale lekkość) czy A7II (stabilizacja, ale czy potrzebna, jak w lowlighcie mi się bardziej obiekt rusza niż łapa, lepsza ergonomia, lepszy AF, nieściśnięte rawy - vs. ciężar ewidentnie większy, grożący niechęcią zabierania tu i tam). A7s odrzuciłem po oglądnięciu perdyliona sampli - samo iso to nie wsio, jednak szczegółowość obrazka czy plastyka powoduje, że dla mnie A7s to ze jeden krok iso lepiej niż A7/A7II, przy najczęściej stosowanym w kiepskich warunkach czyli 3200/6400.
    125gr różnicy to ciężar fe35 Choć w praktyce może się okazać że wybór aparatu to wybór filozoficzny - czy najtańsza i najmniejsza pełna klatka czy nie. Ja wciąż czekam na jakieś mniejsze i lżejsze A6 I co jakiś czas miło wspominam nexa 5n który miał chyba najlepszą wielkość do jakości... O 1/3 lżejszy od a6000 i prawie o połowę od A7... A i co jakiś czas się zastanawiam nad inwestycją w jakiegoś kompakta na co dzień (wymiana za fe24-70 w tym zakresie) bo jednak mimo wszystkich zalet A7 to do codziennego noszenia ze szkłem i pokrowcem się nie nadaje... A jak już to najwyżej z jedną małą stałką. Ale nie wiem czy by mi kompakt starczał, czy by się go chciało wyciągać wiedząc że nie poszaleje z GO czy dynamiką/wyciąganiem rawów... I czy po prostu nie kupić smartfona z lepszym aparatem jak wszyscy normalni ludzie;p

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    A jeśli chodzi o sprawy plastikowego bagnetu, cóż, trudno polemizować z faktami : https://phillipreeve.net/blog/the-so...osening-mount/
    Fakty są takie że gość używa tego z manualnymi nieraz wielkimi i ciężkimi szkłami, z adapterami (firm trzecich) które przesuwają ciężar szkła dodatkowo do przodu powodując jeszcze większe przeciążenia na bagnecie, do tego nieraz z aparatem na statywie (bez podparcia takich szkieł drugą ręką ani bez mocowania statywu na obiektywie.)... To jak to się ma skończyć?
    Nie twierdzę że powinno się tak dziać w nietanich aparatach ale w normalnym użytkowaniu to nie jest problem.
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  9. #7289

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez silver surfer Zobacz posta
    Powoli skłaniam się ku A7 w zestawie z 28-70 i tak myślę, czy od razu nie wziąść 50 1.8 FE podobno była aktualizacja firmware poprawiająca AF, cena tego obiektywu zachęca a w praktyce warto go kupić może macie jakieś doświadczenia?
    Co do 50/1.8 - w dobrych warunkach daje radę, chociaż czasem AF głupieje i nie ustawia ostrości tam gdzie chcę. Zmiana na centralny punkt AF pomaga. Przy świetle choinki (f/1.8 ISO 3200) AF głupieje totalnie i nie da rady zrobić zdjęcia bez przełączania na MF. Mam najnowszy firmware. Podsumowując, teraz nie kupiłbym tego szkła optycznie jest bardzo dobrze.

    Cytat Zamieszczone przez Owain Zobacz posta
    No zachowuję się jak ten kotleciarz, co wpadł z pytaniem co kupić pięć dni przed ślubem. Ale napiszę, że strasznie waham się, czy A7 zwykłe (ten sam obrazek, ale lekkość) czy A7II (stabilizacja, ale czy potrzebna, jak w lowlighcie mi się bardziej obiekt rusza niż łapa, lepsza ergonomia, lepszy AF, nieściśnięte rawy - vs. ciężar ewidentnie większy, grożący niechęcią zabierania tu i tam). A7s odrzuciłem po oglądnięciu perdyliona sampli - samo iso to nie wsio, jednak szczegółowość obrazka czy plastyka powoduje, że dla mnie A7s to ze jeden krok iso lepiej niż A7/A7II, przy najczęściej stosowanym w kiepskich warunkach czyli 3200/6400.
    Mi w A7 w zasadzie brakuje jedynie stabilizacji przy kadrowaniu na manualnym 92/1.7, przy A7II byłoby to zapewne łatwiejsze.
    Możliwe, że XAVC S też robiłby różnicę, bo w tej chwili lepsze video kręci moja żona smartfonem

    Poza tym jestem z aparatu bardzo zadowolony.

  10. #7290

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    Fakty są takie że gość używa tego z manualnymi nieraz wielkimi i ciężkimi szkłami, z adapterami (firm trzecich) które przesuwają ciężar szkła dodatkowo do przodu powodując jeszcze większe przeciążenia na bagnecie, do tego nieraz z aparatem na statywie (bez podparcia takich szkieł drugą ręką ani bez mocowania statywu na obiektywie.)... To jak to się ma skończyć?
    Nie twierdzę że powinno się tak dziać w nietanich aparatach ale w normalnym użytkowaniu to nie jest problem.
    Ja miałem tylko Mitakona i to był problem, a nie wypinałem go prawie wcale. Fakt, był ciężki.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 729 z 1914 PierwszyPierwszy ... 22962967971972772872973073173977982912291729 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •