Close

Strona 712 z 1914 PierwszyPierwszy ... 21261266270271071171271371472276281212121712 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7 111 do 7 120 z 19131
  1. #7111

    Domyślnie

    Bajecznie i bajkowo maluje to szkło.
    Zmieniłem fufu na A7 i nie żałuję.
    Apsc sobie w menu wlączę, jak mi się zachce.
    Ceny nowych A7II i X-T2 chyba porównywalne są, sony nawet trochę tańsze.
    Dla mnie oczywisty wybór i nie tylko ze względu na ff.
    Kto nie wierzy, niech pomaca i się pobawi krągłościami.
    Ostatnio edytowane przez meliszipak ; 21-11-2016 o 23:12
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  2. #7112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    Jest przewaga ale jakby wszyscy o tym zapomnieli, zazwyczaj aparaty z fragmentem matrycy (cropy) są tańsze, nie zawsze ale często tak właśnie jest.
    Na tej samej zasadzie podstawowy hamburger w mcdonaldzie jest lepszy od wszystkich innych bo jest tańszy
    Broniłem tezy o sprzęcie o 'większych możliwościach'. Kompromis cena-jakość to zupełnie inna sprawa i nieraz w danym budżecie lepiej mieć mniejszą matrycę i lepsze szkła niż odwrotnie

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    Ceny nowych A7II i X-T2 chyba porównywalne są, sony nawet trochę tańsze.
    Dla mnie oczywisty wybór i nie tylko ze względu na ff.
    Stabilizacja gratis

    Czornyj - fajne to plenerowe Co jakiś czas mnie nachodzi ochota na mitakona 50/.0.95, a potem idę na spacer z rodziną z portretówkami i żadnego portretu bo dziecko pochłania całą uwagę żony, a z kolei najlepszy AF za dzieciakiem nie nadąży, nie wspominając o manualnym ostrzeniu takim otwartym mitakonkiem Więc chyba jeszcze jakiś czas będzie u mnie 'sezon na badyle';p

    Swoją drogą ostatnio wyszła kwestia której nie zdążyłem jeszcze przetestować - czy AF z 'wyłączonymi efektami ustawień' jest w A7kach (i pewnie ogólnie w bezlustrach) lepszy? Przy włączonej funkcji aparat ostrzy na ustawionej przysłonie, przy wyłączonej opcji - na w pełni otwartej więc chyba może być celniejszy i szybszy (szczególnie w gorszym świetle).
    No i przy okazji możemy mieć mniejszy lag w wizjerze
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  3. #7113

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    Na tej samej zasadzie podstawowy hamburger w mcdonaldzie jest lepszy od wszystkich innych bo jest tańszy
    Broniłem tezy o sprzęcie o 'większych możliwościach'. Kompromis cena-jakość to zupełnie inna sprawa i nieraz w danym budżecie lepiej mieć mniejszą matrycę i lepsze szkła niż odwrotnie
    Czasami tak jest, gdy ktoś ma mało kasy to kupi najtansze, dobrze że cokolwiek może kupić i robić zdjęcia.
    Co do tych "lepszych" szkieł na cropie to też sprawa dyskusyjna i wielowymiarowa.
    Ostatnio edytowane przez qbic ; 22-11-2016 o 11:30

  4. #7114
    Ahmed The Dead Terrorist Awatar WojtehP
    Dołączył
    09 2006
    Miasto
    Mauretania
    Posty
    1 897

    Domyślnie

    ale Adas miał już sony ... sporo o tym rozmawialiśmy kiedyś

  5. #7115

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez WojtehP Zobacz posta
    ale Adas miał już sony ... sporo o tym rozmawialiśmy kiedyś
    Tym razem wzięło go na dobre


  6. #7116
    Ahmed The Dead Terrorist Awatar WojtehP
    Dołączył
    09 2006
    Miasto
    Mauretania
    Posty
    1 897

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Tym razem wzięło go na dobre
    i dobrze bo świrował z tym fufu ..

  7. #7117

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez WojtehP Zobacz posta
    i dobrze bo świrował z tym fufu ..
    a ja się głupi ucieszyłem, jak się pokazałeś,
    ale jak taki jesteś, to Ci powiem, że Twoje starsze zdjęcia z fufu podobały mi się wiele bardziej od tych nowszych, już z sony

  8. #7118

    Domyślnie

    Dobre, już zaczynałem podejrzewać, że mam jakieś zaburzenia pamięci, bo pojawił się już drugi kolega, który kiedyś wyśpiewywał hymny pochwalne na temat Fuji, a teraz jakby zmienił zdanie...
    Na pociechę właścicieli Fuji możemy dodać , iż jest również inny kolega niegdysiejszy wielbiciel Canon, który dzisiaj poza Fuji świata (prawie ) nie widzi.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  9. #7119
    Ahmed The Dead Terrorist Awatar WojtehP
    Dołączył
    09 2006
    Miasto
    Mauretania
    Posty
    1 897

    Domyślnie

    ... kiedyś dla nich nawet robiłem jakiś test x100s i lubię fuji - Adam świrował - ja chętnie bym przyjął fuji nawet takie x100

    ogólnie bym chętnie odświeżył a7
    Ostatnio edytowane przez WojtehP ; 22-11-2016 o 13:30

  10. #7120

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez WojtehP Zobacz posta
    ... kiedyś dla nich nawet robiłem jakiś test x100s i lubię fuji - Adam świrował - ja chętnie bym przyjął fuji nawet takie x100
    I bardzo dobrze. Wszystko jasne
    Zostal nam w takim razie tylko jeden były fan Fuji, który obecnie popadł w uzależnienie od Sony i koniecznie musi wszystkim tłumaczyć, dlaczego tak się stało
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

Strona 712 z 1914 PierwszyPierwszy ... 21261266270271071171271371472276281212121712 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •