Close

Strona 323 z 1914 PierwszyPierwszy ... 2232733133213223233243253333734238231323 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 221 do 3 230 z 19131
  1. #3221
    Ahmed The Dead Terrorist Awatar WojtehP
    Dołączył
    09 2006
    Miasto
    Mauretania
    Posty
    1 897

    Domyślnie

    kurna wam się tak "chybaja" te obiektywy ?? by tracić ostrość ???

  2. #3222

    Domyślnie

    Panowie, spokojnie.
    Nie podnośmy sobie ciśnienia i nie obrażajmy się na siebie.
    Wszyscy jesteśmy trochę crazy, a dyscośtam - w tym przypadku - nadaje tylko nieco pikanterii...

    Nowe body z plastikowym bagnetem, używane delikatnie/tylko z niewielkimi szkłami, nie sprawi problemów. Tak zapewne myślało Sony.
    Problemy ze zbyt słabym mocowaniem mogą zacząć się przy większych szkłach i "ostrzejszym" obchodzeniu - wtedy może dojść do konkretnego rozklekotania.
    Zatem doświadczenia każdy z nas może mieć inne.

    Ważne, że producent uznał swój błąd i poprawił kolejne wersje.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  3. #3223

    Domyślnie

    Ja się nie obraziłem i mam nadzieję, że nikogo nie obraziłem. A to, co napisałem o dys... miało być żartem, i miałem nadzieję, że tak zostanie odebrane.

    Natomiast przyznaję, że nie wiedziałem, jak zrozumieć "crazy stuff man" (łudziłem się, że miało być z przecinkiem), i pomyślałem, że może mnie ktoś stąd wyrzuca, wykpiwując to, co napisałem. Bo ja tu tylko czasem coś piszę, bo Sony A7 nie mam, a fotografować i tak raczej nie umiem. Natomiast jestem onanistą sprzętowym i chętnie wsysam różne informacje techniczne. Chętnie też daję je z siebie wyssać, gdy tylko trafi się jakiś chętny.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  4. #3224

    Domyślnie

    Co do wyssania to wolał bym jak by się znalazła jakaś chętnA Ale ok Też zauważyłem że luz na bagnecie jest ale bardzo delikatny jak dla mnie pomijalny...

  5. #3225

    Domyślnie

    Honni soit qui mal y pense. Miałem na myśli wysysanie wiedzy i nic ponadto.

    Myślę, że luz na bagnecie może się uwidaczniać np. z cięższymi obiektywami.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  6. #3226

    Domyślnie

    A masło jest maślane, i użyłeś jednego z mych ulubionych cytatów!
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  7. #3227

    Domyślnie

    Nie wiem, mam to A7 od 9 miesięcy, używałem go z 7 adapterami do różnych pleśniaków, samyangiem z wbudowanym oraz z LAEA i z żadnym nie mam luzów (najwyżej delikatny rotacyjny który nie ma wpływu na nic). I nie wiem jak się tam może pojawić luz. Żeby się pojawił luz musi się coś zgnieść, wygiąć albo odkręcić. W pierwszą opcję wątpię bo nawet plastik ciężko zgnieść taką siłą, druga będzie nie do cofnięcia wymianą bagnetu, a trzecia nie powinna być problemem. Więc luz pewnie był od początku. I najbardziej stawiam że ten luz to wina złej jakości słabo spasowanych adapterów... A w bardzo małym stopniu na jakiś błąd w budowie/złożeniu aparatu - wątpię żeby w czasie produkcji zmienili jakąś część żeby komuś było lepiej (a tym bardziej żebym akurat trafił na lepszy egzemplarz;p).
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  8. #3228

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Natomiast przyznaję, że nie wiedziałem, jak zrozumieć "crazy stuff man" (łudziłem się, że miało być z przecinkiem), i pomyślałem, że może mnie ktoś stąd wyrzuca, wykpiwując to, co napisałem.
    To co napisałeś przyznam że zabrzmiało nieco śmiesznie, dlatego to napisałem, ale od kpienia było naprawdę daleko. Zapewne w rozmowie twarza w twarz nie zostałoby to odebrane jako kpina

    Osobiście o sprzęcie staram się pisać coraz mniej z wielu powodów.

  9. #3229
    Ahmed The Dead Terrorist Awatar WojtehP
    Dołączył
    09 2006
    Miasto
    Mauretania
    Posty
    1 897

    Domyślnie

    ciagle zastanawiam się jednak czy warto wymienić ... nie przeszkadza mi to zupełnie - gdy zrobiło się o tym głośno zerknąłem i zapomniałem ... używam tylko plastikowych małych FE .. teraz wraca sprawa Tu ..
    Ostatnio edytowane przez WojtehP ; 01-09-2015 o 19:21

  10. #3230
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2009
    Miasto
    Łódź/Warszawa
    Posty
    197

    Domyślnie

    Zastanawia mnie czy jest możliwość dostania metalowego bagnetu od A7s jako część serwisową w SONY.

    to kręcenie na boki faktycznie trochę przeszkadza przy małej głębi ostrości, ale żeby poprawiało to funkcję focus-peaking to nie uwierzę.

Strona 323 z 1914 PierwszyPierwszy ... 2232733133213223233243253333734238231323 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •