Close

Strona 274 z 1914 PierwszyPierwszy ... 1742242642722732742752762843243747741274 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 731 do 2 740 z 19131
  1. #2731

    Domyślnie

    @stafford
    Jak słyszę takie herezje to aż mnie się scyzoryk w kieszeni otwiera...Jakoś swoją sony a500 dawałem rade w ostateczności focić na iso1600 a jedna z najnowszych FF miała by mieć z tym problem a to ciekawe i to bardzo. Co do wygody użytkowania sony a7 i pleśniaków to po prostu bajka. Ja na twoim miejscu do tego zestawu nikona, wypożyczyłbym na dzień dwa a7 i się pobawił aby zobaczyć czy warto. Albo miał oba zestawy D700 na kotleta a7 na co dzień.
    I jeszcze jedno nie słuchaj szumofobów nie idź tą ścieżką oni nie muszą widzieć sony ażeby mieć już w głowie pełno kolorowych placków

  2. #2732

    Domyślnie

    Szumofobem nie jestem i nie słucham takich.
    Kotleta w sumie juz nie robie (uf) a duzo "niespiesznej" fotografi za to.
    A d700 cieżki jest i duzy. Poza tym super. Nigdy nie zabrakło mi na nim ( jesli go uzywam) megapikseli lub iso.

    Po prostu - chciałbym sobie ulżyć. Nie dźwigać tyle. Ale tez zyskać skoro juz bede musiał w takiej chwili dopłacić.

    Obawy jednak sa duze. D700 nigdy nie zawiódł. Zawsze jest oki i obrazki tez daje spoko. A czasem tez błyskać lubie. Najcześciej lampa na body, ale nie zawsze.

    Czy a7 ma jakies (moze miec) ukryte niespodzianki ? Cos co mnie moze zaskoczyć ?

    Czy obrazek na iso do 3200 zyska czy bedzie to samo ? A na iso 400 bedzie lepiej czy tak samo ?

    Wypożyczyć nie bardzo moge. Na wsi mieszkam teraz. Daleko od swiata
    Ps.
    Dzieki za odpowiedz...

  3. #2733

    Domyślnie

    Ja wymieniłem d700 na A7.

    + Rozmiary
    + Rozdzielczość (jak ktoś mówi ze nie ma różnicy to znaczy że nie używał)
    + Odchylany ekran
    + Brak bandingu przy pchaniu wyższych czułości w górę (z tego powodu też auto iso trochę bardziej użyteczne)
    + Rozmiary szkieł - : Voigtlander 15 mm - wow. Voigtlander 40mm też bardzo fajne.
    + cena - można trafić nowoczesne ff za 3k
    + kit : tani i dobry
    + podgląd prześwietleń - dla mnie rewelacja, w końcu mam całkiem nieźle naświetlone kadry

    - Brak lansu
    - Małe body
    - takie leica - undercover że mi zaraz ukradli.
    - auto iso 1/60 wtf?
    - przy fotografii nocnej może być problem podwójnej flary
    - light leak przy bagnecie - ale to w sumie nie wiadomo czy nie przez chińskie przejściówki - można nosić gumkę na bagnecie. W sumie problem w praktyce którego nie spotkałem
    - przy ciemnościach ilośc klatek w wizjerze spada.
    - ceny szkieł z AF

    Takie małe podsumowanie : kupiłem sobie a7 bo idea takiego małego ff od początku mi się spodobała a pozatym hobby przygasało. A wiadomo ze nic tak nie podpala zainteresowań jak nowe zabawki.
    Na końcu przygody miałem w d700 S-17-35, T70-300VC, Z16 i S50. Najtrudniej w chwili obecnej zastąpić Tamrona i obawiam się że jeszcze długo nie będzie jak. (Aczkolwiek i tak uzywałem z d90 jako dodatek).
    Póki co najlepsze szkła w systemie to kit i 28f2 z powodu ceny, czekam na więcej. A także na lekki spadek ceny fisza samyanga.
    Do d700 bym już nie wrócił (tym bardziej do Canona z powodu moich problemów z poprawną ekspozycją).

    Wg mnie jest to najciekawszy i najbardziej rozwojowy obecnie system.
    Co więcej te a7s za dwa lata będą kosztowały po 2k i za jakiś czas będzie można dokupić sobie body na imprezy i do fotografii nieba. Piękne czasy idą Nic tylko zdjęcia robić.
    Kosmici nieznanej narodowości ukradli lewackie Sony A7 sn: 3980117 oraz Voigtlander Nokton 40 MC sn:8030111 we Wrocławiu

  4. #2734

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez erro Zobacz posta
    Co więcej te a7s za dwa lata będą kosztowały po 2k i za jakiś czas będzie można dokupić sobie body na imprezy i do fotografii nieba. Piękne czasy idą Nic tylko zdjęcia robić.
    Mało prawdopodobne - ze względu na możliwości video.

  5. #2735

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    Mało prawdopodobne - ze względu na możliwości video.

    E tam, wypuszczą dwójkę, A7rII też może się okazać dobra po ciemku i ceny spadną. Zawsze spadają.


    Mały dodatek do poprzedniej wypowiedzi : nie robię kotleta.
    Kosmici nieznanej narodowości ukradli lewackie Sony A7 sn: 3980117 oraz Voigtlander Nokton 40 MC sn:8030111 we Wrocławiu

  6. #2736

    Domyślnie

    Erro
    Dzieki bardzo. O takie słowa mi wlasnie chodziło... Konkretnie i opisowo.
    Masz browara


    Moze jeszcze ktos cos doda? I zachęci mnie do sony a7 ?

    No i jak z m42 ?
    Uzywa ktos ?
    Mam np m42 135mm/2,8 i na nikonie nijak nie idzie.
    Na olku to razy dwa, wiec portret cieżko cyknac. Jak bedzie na a7 ?
    Ktos ma i uzywa ?
    Ostatnio edytowane przez d90 ; 27-07-2015 o 17:12

  7. #2737

    Domyślnie

    Co za insynuacje... Nikt nie ma i nikt nie używa.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  8. #2738

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Co za insynuacje... Nikt nie ma i nikt nie używa.
    A nawet gdyby kupił dostępny na rynku adapter, natychmiast dorwałaby go Hiszpańska Inkwizycja...

    Cytat Zamieszczone przez erro Zobacz posta
    - auto iso 1/60 wtf?
    Może mnie ktoś, wioskowemu przygłupowi, wyjaśnić dlaczego to be?

  9. #2739

    Domyślnie

    Można ustawić AutoISO w trybie M i wymusić czas dowolnie, ale domyślam się że chodzi o konfigurowalność zakresów w trybie innym niż M.

  10. #2740
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    214
    Wpisów
    7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ciszy Zobacz posta
    @stafford
    Jak słyszę takie herezje to aż mnie się scyzoryk w kieszeni otwiera...[...]
    I jeszcze jedno nie słuchaj szumofobów nie idź tą ścieżką oni nie muszą widzieć sony ażeby mieć już w głowie pełno kolorowych placków
    Opisałem swoje wrażenia z użytkowania aparatu i powód zmiany w tę i z powrotem. Chciałem pomóc więc luz kolego.

    W moim opisie nie chodziło o ilość szumu tylko o jego wygląd, również w RAW. Spróbuję znaleźć jakieś foty to obrazujące.

    @d90
    Dobrze ktoś radzi - jak masz okazję dorwij aparat ze swoją kartą i potestuj. Nie słuchaj szumofobów jak ja i narwańców jak @ciszy...

Strona 274 z 1914 PierwszyPierwszy ... 1742242642722732742752762843243747741274 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •