Close

Strona 234 z 1914 PierwszyPierwszy ... 1341842242322332342352362442843347341234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 331 do 2 340 z 19131
  1. #2331

    Domyślnie

    No tak, ale jeden rok odkłada na aparat za dwa tysie, a drugi co parę miesięcy strzela sobie obiektyw za pięć.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  2. #2332

    Domyślnie

    Co nie zmienia faktu, iż stwierdzenie że przeciętność powinna zadowalać amatorów i entuzjastów jest bzdurą.

  3. #2333

    Domyślnie

    Tu jest fajny poradnik jak sobie pozwolić na sprzęt fotograficzny. Wiadomo, bardziej na amerykańskie warunki. Ale prawda jest też taka że ludzie nie potrafią oszczędzać, marnują kupę kasy na różne rzeczy i podejmują złe decyzje.

    http://www.kenrockwell.com/tech/how-...d-anything.htm

  4. #2334

    Domyślnie

    Zostawiając ceny z boku, to ZEISS Batis 1.8/85 ma wymiary rasowego szkła 1.4. Wykresy wszelkiej maści powinny pokazywać wysoki poziom, a jak będzie z charakterem obrazka to zobaczymy... . Ciekawi mnie tylko, czy sony zrobi 85/1.8 bez niebieskiego Z, ale za to o wymiarach zbliżonych lub mniejszych od nikkora D - byłoby miło .
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  5. #2335

    Domyślnie

    Panowie juz tak nie analizujcie i nie bierzcie tak doslownie tego co napisalem. Po prostu chodzilo mi o to ze malo kogo stać żeby sobie kupis a7 do tego te 2 nowe zeissy jeszcze jakiś zumik itp. Jestem ciekaw czy i kiedy wejdą jakieś budżetowe szkielka bo jak na ta chwile sa chyba tylko dwa kit i nowa 28. Brakuje czegoś w postaci 70-300 za cenę do 2tys.

  6. #2336

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ciszy Zobacz posta
    Panowie juz tak nie analizujcie i nie bierzcie tak doslownie tego co napisalem. Po prostu chodzilo mi o to ze malo kogo stać żeby sobie kupis a7 do tego te 2 nowe zeissy jeszcze jakiś zumik itp. Jestem ciekaw czy i kiedy wejdą jakieś budżetowe szkielka bo jak na ta chwile sa chyba tylko dwa kit i nowa 28. Brakuje czegoś w postaci 70-300 za cenę do 2tys.
    Ogólnie rozumiem, ale nie znam w pełnej klatce za wiele budżetowych szkieł, zwłaszcza tele. W Nikonie jest? Szczerze mówiąc nie znam Nikona, bardziej Canon i tam 70-200 f:4 L IS za cenę podobna do naszego o tym samym zakresie. Budżetowe rozwiązania to w APS-C, jak u każdego producenta.

  7. #2337

    Domyślnie

    Z regoly występują z 2 czasem 3 wersje tego samego obiektywu czasem różnią się trochę swiatlem zazwyczaj wykonaniem i jakością obrazu. Jak popatrzysz na portalach aukcyjnych to zauwazysz, ze niektóre szkla maja swoje tańsze odpowiedniki. Sa obiektywy ~28-70 w taniej wersji. W dluzszych ogniskowych tez ale sporo mniej. Najczęściej robią je firmy takie jak sigma, tamron... na razie jest bardzo malo tego w Sony fe ale to zrozumiale bo system jest mlody. Mam nadzieje, ze niebawem cos się ruszy...

  8. #2338

    Domyślnie

    Teoretycznie, do pełnej klatki można by było wykorzystać stare obiektywy z czasów filmowych, np. klasycznego zooma 3,5-4,5/28-70 itp. Takie obiektywy AF Sigmy, Tokiny, czy Tamrona, czy nawet Canona, Nikona czy Pentaxa, można kupić <200-300 zł. Pytanie, czy sprawdzą się jakościowo. Nie wiem, nie próbowałem, nie mam możliwości.

    Niestety, do nowych systemów, jak Sony A7, nie ma takiego wyboru, użytkownicy skazani są na nowe, drogie obiektywy, albo używanie starych przez adaptery i rezygnację z AF, sterowania przysłoną, itd.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  9. #2339

    Domyślnie

    Nie no, jak komuś bardzo potrzeba to można używać wszystkiego sigmy i tamrona co było na bagnecie A przez LAEA

  10. #2340

    Domyślnie

    Tak, ale wiadomo, jak to działa, a poza tym znów nie jest tanie.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

Strona 234 z 1914 PierwszyPierwszy ... 1341842242322332342352362442843347341234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •